Розбираємо головні анонси минулої «залізної» презентації пошукового гіганта.
9 жовтня Google провела щорічну презентацію Made by Google, присвячену новим пристроям. Серед анонсів: смартфони Pixel 3, гібридний планшет, розумний дисплей і багато іншого. Про все по порядку.
Pixel 3 та 3 XL
Нажаль, в плані смартфонів презентація пройшла без сюрпризів. Google представила 5,5-дюймовий Pixel 3 зі здоровими рамками навколо дисплея і 6,3-дюймовий Pixel 3 XL з «бровою», яка наробила галасу ще задовго до презентації.
Обидва смартфони комплектуються флагманським процесором Snapdragon 845, 4 ГБ оперативної пам’яті, 64/128 ГБ ПЗУ, основною камерою на 12,2 Мп (f/1,8) і подвійним фронтальним модулем на 8 + 8 Мп (f/1,8 + f/2,2). Ємності батарей складають 2915 мАг у Pixel 3 і 3430 мАг у Pixel 3 XL.
Як і у випадку з попереднім поколінням Pixel, у нових смартфонах Google знову зробила наголос на камері. Pixel 3 і 3 XL отримали особливий режим нічної зйомки Night Sight і кілька «фішок» на основі штучного інтелекту, як автоматичний спуск завтора при вдалому моменті або вибір кращого HDR-знімка. Крім того, тепер можна налаштовувати ступінь розмиття в портретних знімках.
Серед інших фішок: 3,5-міліметровий аудіовихід знову відсутній, з’явилася бездротова зарядка, Android Pie «з коробки», фірмовий чіп безпеки Titan M, захист від попадання води і пилу за стандартом IP68.
У продажі смартфони з’являться до кінця жовтня за ціною від 799 доларів для Pixel 3 і від 899 доларів у випадку з Pixel 3 XL.
Pixel Stand
Спеціально для смартфонів Pixel 3 Google розробила 10-ватну станцію бездротової зарядки Pixel Stand, разом з якою смартфон перетворюється в розумний дисплей: відображає нагадування, пробки та іншу корисну інформацію.
Pixel Slate
До недавнього часу останнім планшетом, розробленим в Google, був Pixel C на Android, представлений в 2015 році. Ситуацію виправляє Pixel Slate. І ні, планшети на Android так і залишаться «мертвими», а ось Chrome OS – інша справа.
Pixel Slate – гібридний 12,3-дюймовий планшет на Chrome OS зі сканером відбитків пальців, фронтальною камерою на 8 Мп з режимом портретної зйомки, з клавіатурою, що від’єднується та стилусом.
Роздільна здатність дисплея становить 3000×2000 крапок, як процесор пропонуються Celeron/i5/i7, що доповнюються до 16 ГБ оперативної пам’яті, 256 ГБ ПЗУ і фірмовим чіпом безпеки Titan M.
Google оновила інтерфейс Chrome OS для більш зручної роботи з сенсорним дисплеєм. Незважаючи на «мобільний» дизайн ОС, браузер залишився десктопним. Є режим поділу екрана на дві частини і, зрозуміло, Google Assistant.
На нижній межі планшета розташований магнітний коннектор для клавіатури-обкладинки з підсвічуванням, тачпадом і регульованим нахилом дисплея.
Продажі Pixel Slate разом з аксесуарами почнуться до кінця цього року. Вартість планшета починається від 599 доларів за версію на 4/32 ГБ з Celeron, в той час як i7 з 16/256 ГБ обійдеться покупцям в 1 599 доларів.
Що стосується аксесуарів: 199 доларів за чохол-клавіатуру і 99 доларів за стилус.
Home Hub
У рамках презентації був представлений розумний дисплей Home Hub. Пристрій комплектується 7-дюймовим сенсорним дисплеєм і асистентом Google.
Девайс поєднує в собі функції фоторамки та розумної колонки. На відміну від останньої категорії пристроїв, Home Hub може візуалізувати пошукові запити, що стане в нагоді, наприклад, при пошуку рецептів страв.
Продажі Home Hub почнуться в кінці жовтня за ціною в 149 доларів.
У Новій пошті повідомили, що на сьогоднішній день працює 3539 відділень, 6656 поштоматів та кур’єрська доставка у 4853 населених пунктах по всій Україні.
Подивитися, де знаходиться найближче відділення та його графік роботи можна у Телеграм-боті https://t.me/npu_info_bot
Остання версія операційної системи Android 12 вперше з’явилася у лютому – саме тоді розробник випустив перше тестове програмування для розробників. Повноцінний реліз відбувся 4 жовтня 2021, тоді ж смартфони Google Pixel почали оновлюватися до фінальної та стабільної версії прошивки. І хоча тестування Android 12 на смартфонах Xiaomi, Redmi, Poco йде повним ходом, випробувати та оцінити дизайн нового апдейту можуть поки що далеко не всі. Вирішується ця проблема досить легко. Якщо ваш смартфон працює під керуванням MIUI 12 або MIUI 12.5, ми пропонуємо вам встановити тему в стилі Android 12.
Тема так і називається Android 12 MIUI Theme і автор проробив колосальну роботу з адаптації інтерфейсу. Навіть досвідчений користувач не відразу помітить каверзу, легко можна подумати що перед вами справжній Android 12. При установці даної теми ви отримаєте модифікований вид екрана блокування, фірмовий набір іконок, видозмінений управління. Знайти тему можна за цим посиланням . Якщо у вас виникли труднощі з установкою, спробуйте у розширених налаштуваннях вибрати регіон Індія.
Насправді цей месенджер не такий зручний та безпечний. Як і у будь-якого месенджера, у Viber є переваги та недоліки. Але мінуси при цьому досить серйозні.
Зараз Viber вважається одним із найпопулярніших месенджерів. Незважаючи на це, програма має низку проблем, які все ще не усунуті.
Займає багато місця на смартфоні. За промовчанням файли автоматично переходять у пам’ять телефону. Крім того, чим людина використовує цей месенджер, тим більше непотрібного контенту накопичується. І це не тільки відео та фото, а й інформація про листування, чати тощо.
Можна читати чужі листування. Незважаючи на те, що функція збереження чатів тепер доступна окремо в налаштуваннях, сторонні можуть додати туди свою електронну адресу або взагалі замінити вказану на свою. До того ж ці налаштування ще потрібно постаратися знайти. Ну і вхід в один обліковий запис на різних пристроях суто теоретично теж може дати доступ до вмісту чатів будь-якій людині.
Viber може працювати як фоновий додаток. Якщо забути закрити месенджер, то він буде показувати, що ви «в Мережі». А ще статус та інші налаштування конфіденційності програма дозволяє змінювати лише один раз на 24 години.
Приховані параметри за замовчуванням. Після запуску програми автоматично встановлюються такі налаштування, як збереження на фото водяного знака (вітермарка), можливість користувачам не зі списку контактів бачити вашу фотографію, функція peer-to-peer (через неї інші люди бачать вашу IP-адресу). Також месенджер може збирати інформацію про ваше місцезнаходження. При цьому знайти потрібні параметри та вимкнути ці функції нелегко.
Можливість злому. Фахівці фонду зазначили, що головні мінуси месенджера – відсутність тестів на безпеку (публічних), а також закритий код.
Застарілий дизайн та фільтрація спаму. Оформлення програми виглядає застарілим у порівнянні навіть із WhatsApp, вважають автори. Крім того, часто користувачі стикаються зі спамом, тобто повідомленнями від різних магазинів та організацій. А фільтрація цього потоку за замовчуванням у месенджері вимкнена.