Xiaomi недостатньо досягнутих результатів, компанія хоче максимально видавити конкурентів з ринку. Саме тому на світ з’явився суббренд – Poco або Pocophone. Він позиціонує себе, як конкурента OnePlus і перший пристрій замахнувся на швидкість роботи OnePlus 6.
Слоган флагмана OnePlus – «Швидкість, яка вам потрібна». У Pocophone F1 це – «Майстер швидкості». Чи так це?
Зовні порівнювати пристрої нерозумно. Корпус пластиковий, в трьох колірних рішеннях: чорний, блакитний і червоний. Ще є спеціальна кевларовая версія.
Спереду дисплей з великим вирізом, де, крім фронтальної камери, динаміка і датчика наближення, розташований інфрачервоний сенсор, який дозволяє розпізнавати власника навіть при відсутності освітлення зі швидкістю 0,4 секунди. На тесті було дві версії – в одній він не працював, в другій все було ок.
Поки не працює розблокування лицем, можна скористатися сканером відбитків пальців. Розташований позаду, під подвійною камерою, через що постійно зачіплюєш вічко камери. Сканер працює значно гірше, ніж в Mi 8 або Mi MIX 2s. У нижній частині розташований блискучий логотип компанії.
Зліва гібридний лоток, заявлена підтримка 13 бендів LTE, праворуч кнопка живлення і гойдалка гучності, розділена на дві окремі клавіші. Зверху мікрофон і 3,5 мм роз’єм. Внизу Type-C, динамік і мікрофон, стилізований під динамік.
У комплекті: зарядний пристрій, інструкція і дешевий силіконовий чохол.
Яскравий IPS
У OnePlus 6 встановлений opticAMOLED, тут використовується IPS з яскравістю до 500 ніт. Розмір дисплея 6,18 дюйма, розширення 2248×1080 пікселів – це 403 точки на дюйм. Співвідношення сторін 18,7:9. Є режим читання і можливість тонкої настройки кольору та контрастності.
Уцілому, відмінний дисплей, не гірше такого ж в Mi MIX 2s. Єдине що дратує – величезний виріз. Але тут на любителя.
Snapdragon 845 і MIUI
Найголовніше в Pocophone F1 – залізо. За 300 доларів смартфон пропонує флагманський 8-ядерний процесор Qualcomm Snapdragon 845. Оперативної пам’яті два варіанти – 6 або 8 ГБ стандарту LPDDR4X. Вбудованої пам’яті 64, 128 або 256 ГБ стандарту UFS 2.1, розширюється картами microSD об’ємом до 256 ГБ.
У AnTuTu максимальна комплектація набрала 291 тисячу балів проти 287 тисяч у OnePlus 6. Різниця не велика але перевага очевидно. У GeekBench показники наступні: 2433 і 8937 в одноядерному і багатоядерному тесті.
Ще однією фішкою доступного «флагмана» стало рідинне охолодження. Що воно дає незрозуміло, нагрів все одно є, особливо, під камерою, але незначний. В іграх все добре, але софт – розмова зовсім інша.
У якості операційної системи використовується Android 8.1 з потенційним оновленням до Android Pie до кінця року. Оболонка MIUI 9.6 з модернізованим лаунчером, встановити який може будь-хто з 29 серпня.
Установкою MIUI не обмежилися. Попрацювали над запуском додатків і швидкістю зчитування торкань. Нововведень досить, але на практиці малопомітно.
За час тестування смартфон не раз зависав, додатки вилітали, особливо часто біда траплялася з камерою, закриття якої можливо було тільки після перезавантаження. Знову ж таки, це один з перших зразків, і софт можна допилити. Чекаємо.
Чи не пошкодували акумулятор, тут 4000 мАг, є швидка зарядка Quick Charge 3.0 – від 0 до 100 відсотків за півтори з невеликим години. Із постійно включеним інтернетом вистачає на добу з невеликим.
ШІ для камери
На презентації не говорили про те, що камера перевершує конкурента в особі OnePlus, але зробили упор на режим штучного інтелекту, який розпізнає до 25 категорій об’єктів і до 206 різних видів сцен. З ним фотографії виходять яскравіші та контрастніші.
У F1 подвійний модуль камери, перший з роздільною здатністю 12 Мп з розміром пікселя 1,4 мкм, апертурою f/1,9 і сенсором Sony IMX363. Другий об’єктив, який використовується для портретних знімків, отримав 5-мегапіксельний сенсор Samsung S5K5E8 зі світлосилою f/2,0 і розміром пікселя 1,12 мк.
Уповільнене відео пишеться з частотою 240 кадрів в секунду в FullHD. Звичайне відео в 4K пише максимально з 30 кадрами в секунду, 1080р теж 30 fps. Оптичної стабілізації немає. Два стандарти стискання – H.264 або H.26.
Звук
Не забули про звук, тут є стерео-динаміки, але багато власників про це не знають. Причина в розмовному динаміці – він дуже тихий і стерео-звук не дотягує до iPhone 8 або Meizu 15.
Музику можна слухати не тільки по проводах, а й по Bluetooth, він тут п’ятої версії з підтримкою протоколів aptX/aptX-HD
Висновки
Pocophone F1 – це дійсно серйозний конкурент для пристроїв від Meizu, Oppo, Vivo і навіть Xiaomi, але не для OnePlus 6. Тут знову немає NFC, середні камери, недопрацьований софт і звичний дизайн. Наступного разу хочеться побачити дійсно бомбу, яка здивує не тільки ціною і міцністю, але і всім іншим.
Народний депутат Олексій Мовчан закликав до посилення мобілізації в Україні. За його словами, військові на фронті потребують ротації, адже багато з них хворіють та перебувають у виснаженому стані.
«Мобілізацію треба буде посилювати. Потрібні чіткі терміни служби. Людям на фронті вже треба відпочинок – вони хворіють та заморені», – зазначив депутат.
На думку Мовчана, важливо встановити прозорі правила служби та забезпечити регулярну ротацію для збереження боєздатності українських військ. Він наголосив, що держава має активніше залучати нових бійців, щоб підтримати тих, хто вже довгий час перебуває на передовій.
В асортименті Xiaomi з’явився новий кондиціонер Mijia Natural Wind Pro Air Conditioner. Пристрій має високу потужність, при цьому відрізняється енергоефективністю і має корисну функцію самоочищення.
За словами компанії, кондиціонер видає потужний потік повітря (8300 м3/год), що дозволяє швидко охолодити приміщення площею від 16 до 20 м2. Верхній вихід потоку повітря забезпечує рівномірну циркуляцію по всій кімнаті, при цьому продумана конструкція пристрою дозволяє знизити рівень шуму на 5%.
Також кондиціонер підтримує інтелектуальне керування через програму Mijia та голосові команди через асистента Xiao AI, а для бездротового підключення використовується Wi-Fi (2,4 ГГц).
Є і функція самоочищення: як внутрішній, так і зовнішній блоки оснащені високотемпературною сушкою, що дозволяє позбавитися мікробів і пилу. Додатково у зовнішньому блоці реалізовано промивання теплообмінника конденсаційною водою; також є антибактеріальний та протицвілевий фільтр.
Роздрібна ціна на Xiaomi Natural Wind Pro Air Conditioner становитиме $569.
Xiaomi випустила TWS-навушники Buds 5. Вони виконані у форм-факторі вкладишів, можуть похвалитися функцією активного шумопоглинання та просторового звучання. У компанії нагадали про інші особливості цієї моделі та назвали її ціну на міжнародному ринку.
Xiaomi Buds 5 виконані у форм-факторі вкладишів та отримали 11-міліметрові драйвери. Вони налаштовані командою Harman AudioEFX для кращого звучання та підтримують HD-кодеки: aptX Lossless, aptX Adaptive та LC3. Також є просторовий звук та активне шумозаглушення за допомогою трьох мікрофонів. За словами співробітників компанії, воно може придушити шум вітру зі швидкістю 12 м/с.
Навушники можуть підключатися до двох смартфонів одночасно за допомогою Bluetooth 5.4, а мінімальна затримка звуку становить 73 мс в ігровому режимі у зв’язці зі смартфонами Xiaomi MIX Flip, 14, 14 Ultra, POCO F6 та F6 Pro. Пізніше перелік моделей розширять. Навушники захищені за стандартом IP54 і працюють від одного заряду 6,5 годин без ANC. Після активації шумозаглушення автономність падає до 3,5 години. З кейсом ці показники становлять 39 та 24 години відповідно, а 10-хвилинної зарядки вистачає на 2,5 години роботи.