Connect with us

MOBILZONE

Герци, дюйми, вати: як змінився смартфон за 10 років?

Опубліковано

В цьому році виповнюється рівно 10 років смартфону, яким ми звикли його бачити. З 2007-го води спливло чимало: технології пішли далеко вперед і місцями змінилися все до невпізнання. Можна сказати, флагмани того часу – калькулятори в порівнянні з топовими девайсами сьогоднішнього дня. Але є як мінімум один важливий параметр, який дивним чином не змінився взагалі. Розбираємося як змінилися характеристики смартфона.

CPU: 50-кратне зростання продуктивності

Процесори, розроблені за стандартами ARM-архітектури, створювалися ніби спеціально для мобільних пристроїв, але корінням ця технологія йде глибоко в 1980-і роки, коли сучасний смартфон представлявся околонаучною фантастикою. До моменту появи смартфонів в 2007 році технологія була добре відпрацьована, чому немало посприяв ринок КПК. У першому смартфоні, iPhone 2G, був встановлений процесор Samsung S3C6400 ARM11, Для зниження енергоспоживання він працював на зниженій частоті 412 замість 620 МГц.

Процесори ARM 11-го покоління демонстрували продуктивність менше одного DMIPS на кожен мегагерц . Ядра Cortex-A72 видають близько 6,35 DMIPS / МГц. Грубо округляючи, сучасний восьмиядерний процесор має продуктивність в 50-60 разів вище, ніж його предок десятирічної давності. Зрозуміло, що синтетичний тест не розкриває всіх нюансів, але оцінити масштаб прогресу він дозволяє.

ОЗУ: в 8 разів швидше, втричі економічніше

Спеціально для мобільних пристроїв був розроблений стандарт Low Power DDR (LPDDR), який в першу чергу відрізнявся зниженим енергоспоживанням в порівнянні з «настільними» модулями ОЗУ. Головні напрямки розвитку – зростання швидкості обміну даними і зниження енергоспоживання. У 2007 році LPDDR першого покоління забезпечувала 400 МТ / с (мільйонів транзакцій в секунду). Сьогодні LPDDR4 видає 3200 МТ / с – у вісім разів більше. Як знижувалося енергоспоживання мобільної «оперативки», показує картинка нижче.

Збільшення кількість обсягу вбудованої пам’яті – пряма вимога більшості користувачів, особливо до девайсів без слота для microSD. Сьогоднішні топові пристрої мають до 256 ГБ постійної пам’яті. А починалося все з 4 гігабайт – зростання в 64 рази.

 

Мобільний інтернет: від 384 Кбіт до 100 Мбіт в секунду

Як не дивно, розвиток технологій передачі даних по повітрю зав’язано на тих же характеристиках: вони повинні забезпечувати максимальну швидкість передачі даних при мінімальних витратах енергії. Актуальні сьогодні (і кілька наступних років до впровадження 5G) стільникові технології були освоєні виробниками смартфонів до 2012 року: саме тоді всі великі виробники запропонували підтримку LTE, яка і сьогодні забезпечує потокове відтворення відео (в середньому 10 Мбіт / с, в піку до 100 Мбіт / с у LTE-A). Складно повірити, що найперші смартфони (і перший iPhone теж) могли підключатися до інтернету по EDGE зі швидкістю до 384 Кбіт / с (48 КБ / с), а підтримка 3G (до 2 Мбіт / с) вважалася проривом.

«Стартовий» стандарт Wi-Fi в смартфоностроені – IEEE 802.11g: він підтримує частоту сигналу 2,4 ГГц і забезпечує канал до 54 Мбіт / с. У 2009 році був сертифікований стандарт n: канал до 600 Мбіт / с і підтримка другої частоти 5 ГГц, а в січні 2014 го затверджено новий стандарт 802.11ас, який сьогодні підтримується флагманами провідних виробників. Його теоретична межу становить «космічні» 6,77 Гбіт / с.

 

Дисплей: детальніше і яскравіше

Екрани сучасних флагманів мають дозвіл WHD +, тобто 2960×1440 точок, які дають під 600 ppi. (Дозвіл 3840×2160 і 804 ppi у Sony XZ Premium поки для ясності будемо вважати експериментом). Згадаймо, що дисплеї перших смартфонів не дотягували навіть до 200 ppi, маючи діагональ мало не вдвічі менше. Однак гонка за розмірами екрану і щільністю пікселів – лише одна сторона медалі.

Інша передбачає полювання за збереження дорогоцінної енергії, за реалістичність і точність передачі кольору, в тому числі під кутами. Саме ці параметри обумовлюють розвиток різних технологій дисплеїв, найпопулярнішими з яких сьогодні є IPS і AMOLED в різних модифікаціях. Рік від року технології розвиваються, і відрізнити картинку на різних матрицях «на око» звичайному користувачеві стає все складніше.

Акумулятор: 10 років як одна доба

У кожній з перерахованих вище областей неодмінно присутній один вкрай важливий параметр: енергоспоживання, яке виробники з року в рік скорочують. При цьому номінальна ємність акумуляторів Android-смартфонів збільшилася в середньому вдвічі. Наприклад, популярний HTC Hero оснащувався акумулятором 1340 мАг. Сьогодні «звичайною» ємністю батареї можна вважати 3000 мАг. Цікаво, що в світі Apple ситуація помітно відрізняється: АКБ iPhone 7 всього на 560 мАг «ширшими» найпершого девайса лінійки: 1960 замість 1400 мАг. Зарядка акумулятора стала швидкою та бездротовою.

Єдине, що не змінилося за ці роки – реальний час роботи від батареї. «Середньозважений» розумний телефон і 10 років тому, і сьогодні витримує без підзарядки добу.

Зрозуміло, що головні споживачі енергії – екрани, що стали більше. Зрозуміло, що «важче» став мобільний контент: відео, ігри, картинки. Але ось ця багаторічна точність мимоволі підштовхує до сфери конспірології. А раптом виробники цілеспрямовано тримають нас на рівні необхідного мінімуму: батареї повинно вистачати до вечора, коли ми все одно повернемося до ліжка, біля якої обов’язково знайдеться електророзетка. Незнімна батарея, яка втратила значну частину ємності за рік-два використання – додаткова причина задуматися про заміну смартфона. Як тут не згадати про змову виробників лампочок ?

Facebook Comments

MOBILZONE

Повторна ВЛК для “обмежено придатних”: юрист розвінчав популярний міф

Опубліковано

Повторна ВЛК для "обмежено придатних": юрист розвінчав популярний міф

В Україні готують зміни до застарілого законопроєкту. Зараз, військовозобов’язана особа залишається у статусі “обмежено придатної” до того часу, поки не пройде повторно військово-лікарську комісію. Це означає, що потреби у самостійному повторному проходженні ВЛК для зняття статусу “обмежено придатний” наразі немає, оскільки відповідні зміни до законодавства ще не внесено.

Юрист Роман Лихачов зазначив в ефірі телемарафону: “На даний час, хоча й прийняті зміни до закону, однак переліку захворювань і змін до 402 наказу Міноборони України, який саме і встановлює принципи придатності та непридатності особи для проходження військової служби, ще не встановлено”, — йдеться у повідомленні. Ці зміни є частиною роботи, над якою зараз працюють громадські організації, експерти та урядові організації. Тому, ствердження про те, що статус “обмежено придатний” для всіх обмежено придатних недійсний від сьогодні, є неправдивим.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію

Опубліковано

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію

З початку поточного місяця кількість перереєстрацій автомобілів зросла на 42%, що є помітною тенденцією серед українських автовласників. Зокрема, Головний сервісний центр МВС відзначає значне збільшення кількості реєстраційних дій з транспортними засобами, зокрема по договорах купівлі-продажу та дарування.

Протягом поточного місяця в сервісних центрах МВС відбулося істотне зростання перереєстрацій транспортних засобів. Наприклад, за перший тиждень було проведено 43 578 реєстраційних операцій, за другий – 48 784, а за третій – навіть 61 816. Таким чином, з початку місяця кількість перереєстрацій зросла на 42%. Значний попит спостерігається на перереєстрацію за договорами купівлі-продажу та дарування.

Наприклад, за перші три тижні квітня було оформлено 110 997 за договорами купівлі-продажу (у порівнянні з 74 389 за аналогічний період березня) та 2 564 за договорами дарування (порівняно з 444 за аналогічний період березня). Ймовірно, це зростання активності з перереєстрації автомобілів пов’язане з новим законом про мобілізацію. Цей закон передбачає мобілізацію автомобілів як підприємств, організацій, так і звичайних громадян для потреб Збройних Сил України.

Він вже був ухвалений і підписаний президентом Володимиром Зеленським. Плани щодо обсягів транспортних засобів, які будуть залучені під час мобілізації, та їхніх марок та типів встановлюють місцеві держадміністрації. До речі, згідно з цим законопроєктом, якщо поліція повідомляє, що не може здійснити адміністративне затримання, керівник Територіальної військової комісії має 5 днів, щоб надіслати рекомендованим листом громадянину вимогу щодо виконання військового обов’язку.

Якщо громадянин не відвідує Територіальну військову комісію протягом 10 днів для оновлення своїх даних, військкомат може обмежити його право керувати автомобілем. Це обмеження буде реалізовано через державну виконавчу службу після вироку суду. Раніше, 11 квітня, Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію №10449. За це рішення проголосували 283 народних депутати, при цьому положення про демобілізацію було виключено з документа.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Опубліковано

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Заборона в отримані консульських послуг чоловікам за кордоном виглядає, як не ефективний захід для посилення мобілізації, а як банальна помста тим, хто втік з України і не хоче вертатися на батьківщину.

Таку думку висловив юрист й правозахисник Олександр Павліченко у розмові з журналісткою ТСН.

Юрист стверджує, що закриття кордону для військовозобов’язаних чоловіків – це була неправильна дія, оскільки розраховувалося на досить короткий період війни, рік максимум півтора.

“Але коли війна триває понад два роки, може навіть п’ять років, стає нелогічно закривати кордон “, – сказав Павліченко.

Що стосується заборони надання консульських послуг за кордоном, то він вважає логічніше це було зробити ще навесні-влітку 2022 року.

“Коли йшлося саме про те, щоб не було такого потоку ухилянтів і, відповідно, це було б застереженням… такою мірою, яка спрямована в майбутнє. Але ми зараз вже перебуваємо в третьому році широкомасштабної війни. І ці дії, які б мали виправдання на початку… нині видаються трошки ірраціональними, а те, як вони були сформульовані та виконані, більше нагадувало спробу помститися цій категорії населення”, – прокоментував гість ТСН.

Павліченко наголосив, що не захищає і не виправдовую ухилянтів. Але демографи попереджають про іншу проблему – Україна втратить десятки тисяч громадян, які просто відвернуться від неї.

«Можливо, це не найгероїчніша група населення, але Україна не створює стимулів і мотивації… Це втрата для України, як з точки зору її іміджу, так і з точки зору визнання того, що Україна насправді не є зовсім правовою державою, якою вона себе проголошує», – підкреслив юрист.

Також читайте:

Зміни в новому законі, що до мобілізації студентів.

Оновлені правила, позбавлення права власності на житло.

Українським сім’ям з дітьми видають нову фінансову допомогу

 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Повторна ВЛК для "обмежено придатних": юрист розвінчав популярний міф
MOBILZONE5 години тому

Повторна ВЛК для “обмежено придатних”: юрист розвінчав популярний міф

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію
MOBILZONE5 години тому

Українці масово позбавляються авто після прийняття закону про мобілізацію

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном
MOBILZONE12 години тому

Схоже на помсту: юрист про наслідки рішення щодо консульських послуг за кордоном

Номери "Київстару" починатимуться з нового коду
MOBILZONE13 години тому

Номери “Київстару” починатимуться з нового коду

Monobank запустив видачу карток без попереднього замовлення в застосунку
MOBILZONE15 години тому

monobank запустив видачу карток без попереднього замовлення в застосунку

Електронне бронювання від мобілізації через "Дію": як працюватиме
MOBILZONE16 години тому

Електронне бронювання від мобілізації через “Дію”: як працюватиме

MOBILZONE18 години тому

Усі консульства України припиняють надання послуг чоловікам призовного віку

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3
MOBILZONE1 день тому

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3

Apple анонсувала презентацію нових пристроїв
MOBILZONE1 день тому

Apple анонсувала презентацію нових пристроїв

У Раді повідомили, коли закон про мобілізацію запрацює повністю і дасть ефект
MOBILZONE1 день тому

У Раді повідомили, коли закон про мобілізацію запрацює повністю і дасть ефект

До Реєстру військовозобов'язаних внесуть дані про їхні сім'ї: закон 11143
MOBILZONE3 дні тому

До Реєстру військовозобов’язаних внесуть дані про їхні сім’ї

Вийшла HyperOS на базі Android 14 ще для троьох смартфонів Xiaomi
MOBILZONE4 дні тому

Вийшла HyperOS на базі Android 14 ще для троьох смартфонів Xiaomi

Як каратимуть українців, які не оновлять дані в ТЦК у 60-денний термін
MOBILZONE4 дні тому

Як каратимуть українців, які не оновлять дані в ТЦК у 60-денний термін

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня
MOBILZONE6 днів тому

Скільки людей розшукують у Києві через неявку до ТЦК: цифра дня

Офіційно представлений дешевий смартфон Samsung Galaxy C55
MOBILZONE2 дні тому

Офіційно представлений дешевий смартфон Samsung Galaxy C55

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3
MOBILZONE1 день тому

Xiaomi представила захищений смарт-годинник Black Shark GS3

Які нові зобов'язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК
MOBILZONE7 днів тому

Які нові зобов’язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК

Всі чоловіки можуть отримати відстрочку від мобілізації : подробиці
MOBILZONE6 днів тому

Всі чоловіки можуть отримати відстрочку від мобілізації : подробиці

Офіційно представлений смартфон HUAWEI Pura 70 Ultra: новий процесор, висувна камера та захист від води
MOBILZONE6 днів тому

Офіційно представлений смартфон HUAWEI Pura 70 Ultra: новий процесор, висувна камера та захист від води

Redmi представила серію 4K-телевізорів для бідних на HyperOS
MOBILZONE6 днів тому

Redmi представила серію 4K-телевізорів для бідних на HyperOS

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.