Connect with us

Інтернет

100 Мбіт, пінг одна мілісекунда і інші круті можливості 5G

Опубліковано

Прогрес підкрався непомітно: здавалося б, швидкісний мобільний інтернет 4G LTE змінив морально застарілий 3G тільки вчора. А сьогодні вже повно новин про мережах п’ятого покоління. Виробники анонсують 5G-пристрої, а користувачі зітхають над стрімким старінням своїх гаджетів. Але не всі розуміють, що це взагалі за 5G: черговий тренд (на кшталт як з «монобровою» нового айфона) або дійсно важлива технологія? Просто про складне розповіли фахівці Qualcomm – спеціально для читачів Технофан.

У двох словах, в чому різниця між 4G і 5G?

5G – це не просто прискорена версія 4G, а серйозний технологічний стрибок на десятки років вперед. Між двома поколіннями набагато більше відмінностей, ніж здається. Строго кажучи, 5G – не тільки новий набір частот, а комплексна платформа, яка набагато ефективніше використовує можливості бездротових мереж.

Qualcomm

Одним з головних відмінностей мереж нового покоління стане колосальне зниження затримки: до десяти разів у порівнянні з 4G, в ідеалі – до мінімального значення в 1 мс. При цьому збережеться зворотна сумісність з обладнанням попереднього покоління, нехай і на менших швидкостях, підтримуватися будуть всі діапазони. А значить, без зв’язку користувач не залишиться в будь-якому випадку і перехід пройде безболісно.

Нарешті, 5G просто швидше: пікова швидкість з’єднання в теорії зможе досягати фантастичного значення 20 Гбіт / с. Але навіть «середні» 100 Мбіт / с стануть величезним кроком вперед – і не забуваємо про низький пінг.

Qualcomm

Швидкістю з’єднання сьогодні нікого не здивуєш, навіть якщо мова йде про мобільний інтернет. Набагато важливіше інше: при достатньої пропускної спроможності і стабільності конекту в онлайн вийдуть не тільки персональні гаджети. Світлофори, дорожні знаки, персональні медичні датчики, верстати і конвеєри – інтернет речей з утопії перетвориться в мейнстрім. По суті, 5G знімає одну з головних перепон на шляху до об’єднання в мережу всієї електроніки в світі. І звичайно, нікуди не дінеться звичний мобільний інтернет – просто він стане ще краще.

 

А ще простіше? Що зміниться з приходом 5G?

Чи зміниться майже все. Взаємодія електроніки з мережами вийде на абсолютно інший рівень. І це стосується не тільки перегляду YouTube-роликів на смартфоні, доступними стануть і мобільні VR / AR-рішення.

Інтернет речей виявиться масовим: з’явиться безліч датчиків нового типу, а сервіси управління і моніторингу будуть ефективними завдяки відсутності «просідань» мережі.

Що особливо важливо, розвиток отримають не тільки розумні будинки, а й медичний напрямок (IoMT). Завдяки появі дешевих, компактних і енергоефективних медичних датчиків, що передають дані про здоров’я пацієнта, лікарні можуть бути об’єднані в надійну мережу з мінімальними затримками.

Зміниться і підхід до організації безпілотних автомобілів на дорогах. Зараз кожен безпілотник повністю автономний, але в перспективі машини стануть постійно «спілкуватися» один з одним. Дорожня обстановка, швидкість, місцезнаходження пішоходів і навіть маршрут – завдяки 5G-мережі можна буде і уникнути аварій, і оптимізувати сам рух.

Qualcomm

За підрахунками партнера Qualcomm, компанії IHS, до 2035 року 5G принесе і відчутний економічний ефект. Розвиток широкого спектру галузей призведе до виробництва товарів і послуг на суму близько 12 трильйонів доларів.

До 2035 року ланцюжок створення вартості 5G (тобто ОЕМ, оператори зв’язку, творці контенту, розробники додатків і споживачі) зможе самостійно забезпечити до трьох з половиною трильйонів доларів сумарної виручки і створити до 22 мільйонів робочих місць. Цього вистачить, щоб працевлаштувати, наприклад, все населення Пекіна.

 

Що потрібно для якнайшвидшого впровадження 5G?

Використовувані зараз для мобільного зв’язку частотні діапазони вже занадто завантажені, і знаходити вільні для нових стандартів все складніше. Тому важливо навчитися отримувати максимум від усього спектра частот: нижче 1 ГГц, від середнього діапазону 1 – 6 ГГц і високого, відомого як міліметровий діапазон.

Qualcomm

Також доведеться забезпечити одночасну роботу клієнтських пристроїв на ліцензованих і неліцензованому частотах. А заодно навчити ці пристрої підключатися по-новому, в тому числі безпосередньо один до одного, що дозволить знизити навантаження на окремі ділянки мережі і зробить зв’язок між клієнтами швидше і стабільніше.

Це, в свою чергу, потребують впровадження інноваційних технологій. Але не як окремої інфраструктури, а на базі вже існуючої. Немає якоїсь однієї технології, ключовий для створення 5G. Мережі нового покоління являють собою цілий комплекс інновацій: рішення з високою пропускною здатністю і низькою затримкою, методи розподілу діапазону, технології антенного і канального кодування, Massive MIMO і багато інших.

QualcommЕкспериментальна антена Massive MIMO з 128 каналами передачі даних в Брістольському університеті

 

Скільки буде коштувати зв’язок 5G?

Точно поки невідомо. Але в перспективі одне із завдань 5G – якраз-таки знизити вартість передачі даних в порівнянні з 4G LTE. Економія може бути досягнута за рахунок використання більш широкого спектру частот. Це дасть мобільним операторам можливість надавати користувачам безлімітний онлайн-доступ навіть при зростанні абонентської бази.

Згодом 5G може посприяти популяризації доповненої і віртуальної реальності: AR і VR вже доступні за допомогою 4G LTE, але впираються в тарифні обмеження. У 5G не повинно бути суттєвих лімітів ні за швидкістю, ні по затримці, ні за ціною трафіку.

Qualcomm

Популярність мобільного інтернету складно заперечувати, адже смартфон – це модем, який завжди з собою. Стрімінговие сервіси активно витісняють файлообмінники: навіщо завантажувати фільм, якщо можна подивитися його онлайн? Та й роздати Wi-Fi прямо з гаджета не складніше, ніж включити ліхтарик. І можливо, в найближчому майбутньому закінчиться не тільки епоха повільного інтернету, але і роутерів – їх замінять звичні смартфони і планшети.

Facebook Comments

Гаджети

Прощай MIUI: список смартфонів, які першими отримають глобальну версію HyperOS

Опубліковано

Прощай MIUI: список смартфонів, які першими отримають глобальну версію HyperOS

Після презентації HyperOS у мережі почали розповсюджувати інформацію, що ця прошивка тільки для китайського ринку, а в решті світу Xiaomi продовжить випускати MIUI. І хоча компанія так ніколи не заявляла, тепер з’явилося офіційне спростування всіх спекуляцій — анонс глобального розгортання прошивки.

Цікаво, що на опублікованому зображенні йдеться про реліз у першому кварталі 2024 року, але компанія Xiaomi вже оголосила про поширення оновлення. Першими за межами Китаю HyperOS отримають власники наступних апаратів:

  • Xiaomi 13, 13 Pro та 13 Ultra;
  • Xiaomi 13T та 13T Pro;
  • Xiaomi Pad 6;
  • Redmi Note 12;
  • Redmi Note 12S;
  • POCO F5.

Прощай MIUI: список смартфонів, які першими отримають глобальну версію HyperOS
Оновлення поширюватиметься поетапно. Більше підтримуваних моделей компанія оголосить пізніше. У той же час важливо нагадати, що Xiaomi не оновить пристрої HyperOS, якщо у них розблокований завантажувач.

Facebook Comments
Читати далі

Гаджети

Мобільний оператор запустив тарифи за 24 гривні на місяць

Опубліковано

Мобільний оператор запустив тарифи за 24 гривні на місяць

Мобільний оператор Lykamobile має найдешевші тарифи в Україні, один з яких коштує входить всього лиш 24 гривні.

Цей мобільний оператор уже понад 6 років на українському ринку. Він має три тарифи, яку мають невисоку ціну, але включають в себе дзвінки за кордон та інтернет.

Тарифи Lykamobile та їхні ціни

Тариф “XS”, в нього входить :

  • 200 хв на дзвінки на інші мережі по Україні
  • 30 SMS на інші мережі
  • 4 Гб Мобільного Інтернету
  • Необмежені дзвінки в мережі Lyca Mobile Україна
  • Необмежені SMS в мережі Lyca Mobile Україна
  • 300 хв Дзвінків в мережі Lyca Mobile World

Ціна цього тарифу становить 30 гривень на місяць, якщо оплатити тариф зразу за рік, то його вартість становитиме 24 гривні на місяць.

Тариф “S”, в нього входить :

  • 650 хв на дзвінки на інші мережі по Україні
  • 50 SMS на інші мережі
  • 8 Гб Мобільного Інтернету
  • Необмежені дзвінки в мережі Lyca Mobile Україна
  • Необмежені дзвінки в мережі Lyca Mobile Світ
  • Необмежені SMS в мережі Lyca Mobile Україна
  • 30 хв дзвінки за кордон на інші мережі.

Ціна цього тарифу становить 45 гривень на місяць, якщо оплатити тариф зразу за рік, то його вартість становитиме 40 гривні на місяць.

Тариф “M”, в нього входить:

  • 800 хв дзвінки на інші мережі по Україні
  • 100 SMS на інші мережі
  • 12 Гб Мобільного Інтернету
  • Необмежені дзвінки в мережі Lyca Mobile Україна
  • Необмежені дзвінки в мережі Lyca Mobile Світ
  • Необмежені SMS в мережі Lyca Mobile Україна
  • 40 хв дзвінки за кордон на інші мережі

Ціна цього тарифу становить 72 гривень на місяць, якщо оплатити тариф зразу за рік, то його вартість становитиме 64 гривні на місяць.

Перейти на сайт Lykamobile та ознайомитися з тарифами можна за посиланням.

Facebook Comments
Читати далі

Гаджети

Київстар почав безкоштовно подвоювати гігабайти

Опубліковано

Київстар почав безкоштовно подвоювати гігабайти

Київстар вирішив зробити подарунок своїм клієнтам та дав змогу абонентам подвоїти гігабайти практично у всіх тарифах безкоштовно. Також клієнти отримають додаткові 100 хвилин для спілкування по Україні.

Про це мобільний оператор повідомив на своєму веб-порталі.

Подвоїти гігабайти та отримати додаткових 100 хвилин можна у додатку “Мій Київстар”.

В компанії Київстар пояснив, що бонуси нараховуються незалежно від того, яким тарифом користується абонент.

Якщо тариф підписки з безлімітним інтернетом, то інтернет так і залишиться безлімітним, а абоненту нарахують додаткові 100 хвилин розмов по Україні.

Для контрактних тарифів, у яких  безлімітний інтернет буде можливість підключити послугу “Турбо без доплат.” Акція діє до 31 грудня 2023 року.

Раніше ми розповідали, що ПриватБанк повертатиме гроші при знятті готівки.

Також наша редакція писала, що ПриватБанк запустив розіграш новеньких iPhone 15.

 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Які наслідки будуть, якщо не оновити військово облікові дані у ТЦК за новим законом протягом 60 днів
MOBILZONE4 дні тому

Які наслідки будуть, якщо не оновити військово облікові дані у ТЦК за новим законом протягом 60 днів

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям
MOBILZONE3 дні тому

Просто вручити папірець не вийде: як тепер мають видавати повістки українцям

Українським чоловікам обіцяють швидке оформлення закордонного паспорта
MOBILZONE5 днів тому

Українським чоловікам обіцяють швидке оформлення закордонного паспорта

З'явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му
MOBILZONE3 дні тому

З’явився список із 30 смартфонів Xiaomi, Redmi та POCO, які припинять оновлюватись у 2024-му

HyperOS з квітневими оновленнями безпеки вийшла ще на два смартфони
MOBILZONE5 днів тому

HyperOS з квітневими оновленнями безпеки вийшла ще на два смартфони

41 модель смартфонів Samsung отримає нове оновлення
MOBILZONE5 днів тому

41 модель смартфонів Samsung отримає нове оновлення

Одна з великих соцмереж тепер буду платною
MOBILZONE3 дні тому

Одна з великих соцмереж тепер буде платною: ціна за публікацію постів

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам'яті
MOBILZONE3 дні тому

Офіційно представлено дуже дешевий смартфон OPPO A1i: міцний корпус та багато пам’яті

Криптовалюти впали в ціні на 10-30 процентів: причина
MOBILZONE5 днів тому

Криптовалюти впали в ціні на 10-30 процентів: причина

Які нові зобов'язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК
MOBILZONE1 день тому

Які нові зобов’язання прописані для чоловіків у новому мобілізаційному законі: наслідки неявки у ТЦК

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.