Connect with us

MOBILZONE

Огляд короля хайпа Xiaomi Mi8

Опубліковано

Мейнстрім в рази миліше серцю простого покупця, ніж круті експерименти з формою і змістом лінійки Mi Mix, – так стверджує статистика форуму 4PDA. Пару днів назад в російський роздріб вийшов Xiaomi Mi8 – нудний, до протилежного звичайний і нічим не видатний смартфон. З іншого боку, мова про Xiaomi – китайський гігант завжди пропонує найкращий спосіб витратити гроші. Або це вже не так?

Формула успіху іменитого бренду Піднебесної проста: взяти відмінне залізо, написати власний софт (в кінці кінців, Xiaomi з оболонки і починала) та продавати з мінімальною націнкою. Якими б кривими або сирими не були прошивки на старті, наш народ все одно купить апарат. Тому що конкуренти дорожче, а на 4PDA перепрошити телефон навчать на раз-два. Ось тільки з новинкою не все настільки однозначно.

 

Його величність Конфиг
Так, залізо запакували найкраще з того, що вдалося знайти. І, зрозуміло, наймодніше. Флагманський чіпсет від Qualcomm (Snapdragon 845 плюс Adreno 630 в зв’язці з 6 ГБ ОЗУ), AMOLED-дисплей з «триклятим» вирізом, швидкий накопичувач, пара хороших камер, NFC і непогана батарея. Продуктивність обговорювати сенсу немає – на начинці не економили. На дев’ятій версії MIUI мало не рекорди в бенчмарках, на бета-версії MIUI 10, яку ще оптимізувати і оптимізувати, теж все літає. В іграх немає ні натяку на гальма, інтерфейс працює ідеально.

Є пара нюансів, які викликають питання у досвідченого користувача. Наприклад: «Навіщо тут OLED-дисплей, якщо виріз все ще видно?» Так-так. Чорний у Xiaomi Mi8 не зовсім чорний. По крайней мере, до рівня Samsung Galaxy йому як пішки до іншої галактики. Південнокорейський колос не продає матриці останнього покоління всім бажаючим, передостаннього – теж. Тому конкуруючим компаніям дістаються дисплейні модулі, що відстають за характеристиками на пару-трійку років від того, що встановлюють в Galaxy S-серії.

 

Ось і навіщо, пробує, оснащувати Mi8 дорогим і швидко втрачають споживчі властивості екраном? Безперечно, передача кольору гарна, діапазон доступною яскравості вражає, але логіка-то де? IPS-матриця від LG легко забезпечить ті ж результати, а обійдеться дешевше.

 

Синергія заліза і софта
На момент підготовки огляду у користувача був вибір, яке ПЗ він хоче використовувати – морально застаріле або сіре. Оболонку MIUI 9 тестувати на такому гаджет не хочеться зовсім. Працює вона нормально, але в порівнянні з самим смартфоном ця версія виглядає старої і незручною: на Mi6 вона як рідна, а на Mi8 – вже не те.

Актуальна бета-версія MIUI 10 – зовсім інша справа. Так, апарат з нею не такий спритний і не ставить рекордів в AnTuTu. Зате її створювали в розрахунку на безрамковий дизайн і з урахуванням сучасних тенденцій в інтерфейсах: замість віртуальних кнопок можна вибрати жести, прямо як на айфо … Хто сказав, що знову все злизали з «яблука»? Ну да, скопіювали. Але працює-то круто! І хочеться щоб всюди так! Нове керівництво настільки глибоко в’їдається в підкірку головного мозку, що через добу спілкування з Mi8 на інших пристроях ви автоматично будете виконувати ті ж свайпи. Зрозуміло, нічого не спрацює. І буде заслужено дратувати – до зручності швидко звикаєш.

 

Сторонній софт не завжди коректно взаємодіє з жестовою мовою – то в іграх трапляються накладки, то руху пальця неправильно розпізнаються, то в дрібні кнопки по кутах екрану не потрапити. Чого вже говорити, збої поки зустрічаються навіть в рідному ПО. Камера, наприклад, замість експокоррекциі починає раптом перемикати режими зйомки, а то взагалі викине на робочий стіл – тому що смартфону здалося, що ви зробили «назад», а не врубили Фронталки. Kurwa! До речі, якщо вже заговорили про камеру.

Деталі обробити напилком
Фотоможливості Xiaomi з моменту виходу Mi5S – предмет запеклих суперечок серед користувачів. З одного боку, завдяки зусиллям форумчанина BSG ми можемо встановити найкращий ПО з існуючого: камеру від Google Pixel. З іншого – «з коробки» камери були безпорадними. З виходом Mi Mix 2S ситуація змінилася: програмний автомат повністю переписали, API поліпшили – якість фото виросло на порядок. Разом з тим рідний софт Xiaomi Mi8 поки не витягує всіх можливостей заліза. На момент написання огляду 100% працює версії GCam не було, тому оцінювати телефон доводиться зі стокових додатком. Але знайте – Mi8 здатний на більше. Вся надія на офіційні патчі і фанатський «напилок».

Подвійний модуль камери працює швидко і чітко. Точно визначає баланс білого, дає коректну експозицію по точці фокусування, непогано вибирає параметри світлочутливості й витримки. Проблема в іншому. Динамічний діапазон матриці не справляється з яскравим липневим сонцем, а рідний алгоритм HDR не рятує ситуацію: в кращому випадку ефекту практично не видно, в гіршому – при спробі «осягнути неосяжне» софт пережжёт кольору і зробить фотографію малоконтрастних і невиразною.

При помірних ж сценаріях камера в руках талановитого оператора здатна на приголомшливі кадри. Зрештою, 105 балів за фото у DXO Mark гаджети отримують не за красивий корпус. Справа ось в чому: грамотна побудова знімка і вміння «зловити світло» творять добру половину магії. А ручні настройки – ще чверть.

Зйомка в складних умовах перестала бути нездійсненним завданням. Безглуздий підхід з мінімальним ISO і розтягнутої витримкою (було таке раніше в MIUI в «нічному» режимі) поступився розумних компромісів по частині обох параметрів. В результаті смерку кадри непогано виходять навіть в автоматичному режимі. На 6,2-дюймовому екрані і в соцмережах виглядають привабливо, шумів немає. Наближати і вивчати фото під мікроскопом не варто: відразу стане зрозуміло – шумодав зжер майже всі деталі, а автофокус потрапив, та не туди … Але в Instagram цього ніхто не побачить.

 

Даунгрейд по звуку
Аудіопідготовка просто ніяка. Міні-джека у Mi8 немає, виділеного аудіочіп – теж. Якість звуку в навушниках сильно залежить від перехідника з Type-C на класичні 3,5 міліметра – у ноунейм-китайців воно непередбачуване, а заводський, як показує практика багатьох користувачів, помирає через декілька місяців активного використання. Мабуть, дроти робить та сама фабрика, що і Lightning’і для Apple.

З сучасними Bluetooth-гарнітурами працюють всі актуальні HD-кодеки – AptX HD, LDAC, AAC. І найчастіше звук по радіоканалу передається краще, ніж те, що може видати смартфон по дроту. Втім, у Xiaomi ніколи не було сильною аудіоначінкі, на відміну від головної її суперниці по «клонування яблук» (Meizu). І, до речі, стереодинамиков, які були в Mi6, тут теж немає. Залишили один нижній. Шикарне рішення! Браво!

Стороннє ПО з програмним декодером частково може вирішити проблему з невиразним звуком, але про потужних навушниках з низькою чутливістю або високим опором можна забути: силоньок розгойдати котушку Аудіотракт не вистачить.

 

Любов натовпу проти здорового глузду
Як і багато смартфони, що вийшли в 2018 році, Mi8 просто ставить жирний хрест на попередніх моделях. Після витягнутого екрану і практично нульових рамок будь-якої – навіть найсучасніший – гаджет в класичному оформленні здасться застарілим. Відчуття такі, ніби в 2017-м побачив авто з кінця 80-х, з епохи розвитку биодизайна. І це, безсумнівно, плюс: ніхто не скаже, що у вас дешеве або погане пристрій, – виглядає «вісімка» круто. Біда в іншому.

Xiaomi Mi8

До цього всі моделі Xiaomi були збалансованими і «стандартними». Згадайте лінійку Mi 4, 5, 6 поколінь. Компактні, потужні, за смішні (на тлі конкурентів) гроші. І при цьому – повна свобода у виборі ПО. А що ж Mi8? «Монобровою лопата», що увібрала далеко не кращі тренди ринку. Ціна вже не так цікава, як на минулі флагмани. Плюс обмеження на розблокування телефону. Не кажучи про те, що в серію пішли ще два апарати з тією ж назвою. Молодший брат – Mi8 SE, – який «такий же, але інший» (менше, легше, гірше оснащений), і рідкісний варіант повноцінного Mi8 – Explorer Edition, – з прозорим корпусом і меншим об’ємом АКБ. Де ж чарівне співвідношення передових характеристик і привабливої ​​ціни? Де інновації, кераміка, сапфірові стекла, стереодинаміки, ось це все?

Відповідь проста. Mi8 – спроба «стати великим хлопчиком»: закрити екосистему, замкнути-таки її на себе (привіт, двотижневе очікування на розблокування завантажувача), підняти флагмани за ціною і можливостям, щоб грати в іншій лізі. Так, топовий апарат Xiaomi все ще дешевше Samsung, LG і iPhone, але при належному додатку сил і часу працює не гірше. Правда, за рік вийшло чимало цікавих пристроїв, які цілком можуть посперечатися з Xiaomi за ваш гаманець.

 

Навіщо купувати Mi8?

Якщо цікавить тільки чиста продуктивність-на-рубль у флагмана і не лякає метушня з ПО смартфона (а з топовими Xiaomi, як водиться, інакше і не буває) – ви знаєте, що потрібно робити. Дочитати до кінця, перейти за посиланням і замовити одну з найвигідніших новинок 2018 го за привабливою ціною. Але є і альтернативи.

 

Хочеться, щоб просто працювало «з коробки»? До ваших послуг Honor 10, в якому за ті ж гроші буде європейська прошивка з швидкими оновленнями і настільки ж широкими можливостями налаштування під себе. Але мова саме про можливість кастомізації, а не необхідності.

Душа просить хороший звук? Вибір тут невеликий, але він є: або минулорічний Meizu 15 (UPD: ну або чекати старту продажів Meizu 16), або LG G7. Перший слабкіше (і кілька більш консервативним по дизайну), другий – значно дорожче.

Якість фото для вас на першому місці? Різниця за ціною з Galaxy S9 не настільки велика, як здається. Ну або чекайте повноцінний порт Google Camera з Pixel’ей, на Mi5S і Mi6 він творив чудеса – «відстійні» камери перетворював в гідні. Немає сумнівів, що тут і без того непоганий фотомодуль навчиться знімати чудово.

Ну а якщо полювання компактне і зручне пристрій з повноцінним набором заліза і фич – таких на ринку більше немає. Або «лопата», або слабке залізо і відсутність NFC.

Xiaomi Mi8 технічні характеристики

Підсумки
Xiaomi хайпанула на отличненько. Взяла всі тренди, що були на ринку: Безрамковий, «монобровою», кінську діагональ, «підборіддя», відсутність міні-джека, красивий корпус, який швидко втрачає заводський лиск, додала топову начинку – і запропонувала шикарний смартфон. За цю ціну подібного набору фішок ви більше ніде не знайдете (і це чиста правда). Але і тих відчуттів, що давали минулі флагмани китайського гіганта, – теж. Пішла золота епоха, коли щастя було для всіх і майже даром. Тепер доведеться терпіти компроміси. І як слід витратитися.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

Пільговий тариф для пенсіонерів від “Київстар” викликав хвилю критики

Опубліковано

Пільговий тариф для пенсіонерів від "Київстар" викликав хвилю критики

Мобільний оператор “Київстар” запровадив пільговий тариф “LOVE UA Комфорт”, орієнтований на пенсіонерів та людей з інвалідністю. Проте оформити його можна лише у фірмовому магазині оператора за особистої присутності клієнта, що викликало обурення серед користувачів соцмереж.

Що пропонує тариф “LOVE UA Комфорт”?

Пільговий пакет передбачає:

  • 6 ГБ мобільного інтернету;
  • безлімітні дзвінки на номери “Київстар”;
  • 60 хвилин для дзвінків на інші мобільні та міські номери в Україні.

Місячна плата за користування тарифом складає 140 гривень.

Умови підключення

Для активації тарифу необхідно відвідати магазин “Київстар” та укласти контракт, надавши паспорт. У разі, якщо абонент не може приїхати особисто, його представник може оформити підключення за довіреністю. Однак вартість такої довіреності, яка зазвичай сягає близько 1000 гривень, стала ще одним каменем спотикання.

Реакція користувачів

Мешканці віддалених населених пунктів, де відсутні магазини “Київстар”, особливо гостро відчувають складнощі з доступом до тарифу. У соцмережах користувачі назвали такі умови “несправедливими” та “знущанням над літніми людьми”.

Відповідь оператора

“Київстар” відреагував на критику, пообіцявши розглянути можливість спрощення процедури підключення тарифного плану.

“Нам прикро, що ви отримали таке негативне враження. Ми обов’язково передамо вашу пропозицію”, — зазначили представники компанії у відповідь на одну із скарг клієнтів.

Чи вдасться “Київстару” задовольнити потреби своїх клієнтів і зробити пільговий тариф доступнішим — покаже час.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців

Опубліковано

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців

Національна поліція України ініціювала розробку законопроєкту, який передбачає встановлення відповідальності для так званих “дропів” — осіб, які передають свої персональні дані або банківські рахунки третім особам, включаючи шахраїв та наркоторговців. Про це заявив голова Нацполіції Іван Виговський.

Хто такі “дропи”?

Термін “дроп” стосується людей, які за грошову винагороду надають доступ до своїх банківських карток, криптогаманців чи інших платіжних інструментів. На перший погляд, це може здаватися невинною дією, проте такі дії часто стають частиною злочинних схем. Дропи відіграють ключову роль у фінансових махінаціях, приховуванні коштів та фінансуванні незаконної діяльності.

За даними Нацполіції, близько 70% шахрайських схем в Україні залучають дропів. Зловмисники використовують їхні рахунки для переказу коштів, отриманих незаконним шляхом, або оплати нелегальних товарів і послуг.

Які зміни пропонуються?

Законопроєкт передбачає:

  • Створення реєстру дропів. У ньому акумулюватиметься інформація про осіб, які брали участь у подібній діяльності.
  • Оперативне блокування підозрілих транзакцій. Це дозволить правоохоронцям та банкам швидко реагувати на шахрайські операції.
  • Інформаційну кампанію. Громадян будуть інформувати про ризики та відповідальність за надання доступу до своїх фінансових інструментів.

Ефективність боротьби з дропами

У 2023 році, завдяки спільним зусиллям Нацполіції та Національного банку, було попереджено близько 36 тисяч злочинів. Одним із найбільш дієвих заходів стало швидке блокування банківських карток, які використовувалися у шахрайських схемах.

Іван Виговський наголосив, що такі ініціативи є частиною ширшої стратегії посилення фінансової безпеки в Україні.

Чому це важливо?

Розробка цього законопроєкту є відповіддю на виклики сучасності, зокрема стрімке зростання кіберзлочинності. Ухвалення закону допоможе не лише зменшити кількість злочинів, а й підвищити довіру громадян до фінансової системи країни.

Національна поліція вже активно співпрацює з банками, щоб прискорити обмін інформацією та запровадити нові механізми боротьби з шахрайством. Законопроєкт перебуває на стадії розгляду, але його ухвалення стане важливим кроком у зміцненні правопорядку в Україні.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24

Опубліковано

ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24

З 2025 року ПриватБанк запроваджує можливість для ветеранів війни та осіб з інвалідністю, отриманою внаслідок бойових дій, швидко та зручно оформити спеціальну Дія.Картку для отримання щоквартальної державної допомоги у розмірі 1500 гривень. Ці кошти можна використовувати на послуги, пов’язані зі спортом та фізичною активністю.

Що потрібно знати про Дія.Картку?

Дія.Картка — це цифровий рахунок, який можна відкрити за декілька хвилин у мобільному додатку Приват24. Вона слугує для зарахування державних виплат у межах програми “Ветеранський спорт”. Кошти призначені виключно для оплати спортивних послуг.

Як оформити допомогу через Приват24?

  1. Відкрийте Дія.Картку: Завантажте додаток Приват24, відкрийте Дія.Картку у відповідному розділі.
  2. Подайте заяву в Дії:
    • Зайдіть у додаток Дія та перейдіть до розділу “Сервіси”.
    • Оберіть пункт “Ветеранський спорт” і ознайомтеся з умовами.
    • Пройдіть автоматичну перевірку на відповідність вимогам програми.
    • Вкажіть Дія.Картку від ПриватБанку як рахунок для зарахування.
    • Перевірте заяву й натисніть “Надіслати”.
  3. Очікуйте виплату: Після схвалення заяви кошти надійдуть на ваш рахунок.

Умови та строки подання заяв

Заяву на отримання допомоги необхідно подати до 20 числа першого місяця кварталу. Наприклад, для виплат за перший квартал 2025 року потрібно оформити заявку до 20 січня.

Хто має право на допомогу?

  • Учасники бойових дій (УБД).
  • Особи з інвалідністю, отриманою внаслідок війни.

Як можна використати кошти?

Сума у 1500 гривень може бути використана лише для оплати послуг, пов’язаних зі спортом. Наприклад:

  • Відвідування тренажерних залів.
  • Оплата занять у спортивних секціях або клубах.

Важливо: місце надання послуги повинно мати код категорії продавця 7941 (“Фізична культура та спорт”). Кошти потрібно витратити протягом кварталу, на який вони були нараховані. Невикористані суми автоматично повертаються до бюджету.

Чому це важливо?

Програма “Ветеранський спорт” спрямована не лише на матеріальну підтримку, а й на зміцнення фізичного та психологічного здоров’я ветеранів. Вона сприяє активному способу життя та соціальній адаптації тих, хто захищав Україну.

Відтепер ветерани можуть легко отримувати допомогу та піклуватися про своє здоров’я за допомогою простого і зручного механізму від ПриватБанку та додатку Дія.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Пільговий тариф для пенсіонерів від "Київстар" викликав хвилю критики
MOBILZONE10 години тому

Пільговий тариф для пенсіонерів від “Київстар” викликав хвилю критики

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців
MOBILZONE11 години тому

За перекази з карти на карту: у Поліції розробили закон із жорстким покаранням для українців

ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24
MOBILZONE15 години тому

ПриватБанк виплатить клієнтам по 1500 гривень: як оформити через Приват24

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів
MOBILZONE16 години тому

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів

Багато чоловіків 5 лютого отримають штрафи до 25000 гривень від ТЦК: що відомо
MOBILZONE17 години тому

Багато чоловіків 5 лютого отримають штрафи до 25000 гривень від ТЦК: що відомо

В Україні вже розробили закон про відповідальність за банківські картки
MOBILZONE20 години тому

В Україні вже розробили закон про відповідальність за банківські картки

Українці обурені умовами пільгового тарифу від "Київстар": що відомо
MOBILZONE1 день тому

Українці обурені умовами пільгового тарифу від “Київстар”: що відомо

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку
MOBILZONE2 дні тому

ПриватБанк запроваджує обмеження на картки: неможливо навіть сплатити за комуналку

Перейти на Windows 11 з Windows 10 стане простіше для українців: як це зробити
MOBILZONE2 дні тому

Перейти на Windows 11 з Windows 10 стане простіше для українців: як це зробити

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка
MOBILZONE2 дні тому

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка

Українці обурені умовами пільгового тарифу від "Київстар": що відомо
MOBILZONE1 день тому

Українці обурені умовами пільгового тарифу від “Київстар”: що відомо

До 15 січня українців отримають гроші на картку: хто отримає по 3000 гривень на картку
MOBILZONE5 днів тому

До 15 січня українців отримають гроші на картку: хто отримає по 3000 гривень на картку

У січні в “Резерв+” стане доступна функція на яку чекали всі українці
MOBILZONE4 дні тому

У січні в “Резерв+” стане доступна функція на яку чекали всі українці

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка
MOBILZONE2 дні тому

Київстар запровадив нові ціни на мобільний інтернет: повна тарифна сітка

Бюджетні тарифи від «Київстар», Vodafone та Lifecell: як зекономити на зв’язку
MOBILZONE6 днів тому

Бюджетні тарифи від «Київстар», Vodafone та Lifecell: як зекономити на зв’язку

Пільговий тариф для пенсіонерів від "Київстар" викликав хвилю критики
MOBILZONE10 години тому

Пільговий тариф для пенсіонерів від “Київстар” викликав хвилю критики

На сьогодні зареєструвати авто можна лише при купівлі з салону або з-за кордону: що відомо
MOBILZONE4 дні тому

На сьогодні зареєструвати авто можна лише при купівлі з салону або з-за кордону: що відомо

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів
MOBILZONE16 години тому

Київстар запустив для чужих абонентів тарифи за 100 гривень: чим хочуть приманювати клієнтів

Ціна смартфонів Samsung Galaxy S25 стала відома незадовго до анонсу
MOBILZONE7 днів тому

Ціна смартфонів Samsung Galaxy S25 стала відома незадовго до анонсу

У "Дії" знову доступна корисна послуга для цифрових документів
MOBILZONE2 дні тому

У “Дії” знову доступна корисна послуга для цифрових документів

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.