Після п’яти тестових збірок, випущених протягом останніх місяців, компанія Google без жодного попередження вивела нову версію своєї мобільної ОС зі статусу бети і оновила лінійку смартфонів Pixel і Essential Phone до повноцінної релізной Android 9.0. Ще більшим сюрпризом виявилося назва збірки – воно повністю спростувало ходили раніше чутки про чергове «кондитерському» імені дев’ятого пришестя зеленого робота.
Першими ознайомитися з Android P змогли власники смартфонів Google Pixel і Pixel 2 і Essential Phone. Ці користувачі вже дізналися, що P в назві збірки розшифровується, як Pie ( «пиріг») – а не Pistachio ( «фісташка»), як стверджувалося раніше.
Android 9 – велике оновлення, в якому Google зосередилася на «простоті» і «інтелекті» інтерфейсу. Особливістю дев’ятої версії стала навігація на основі жестів. Управління смартфоном здійснюється за допомогою універсального значка, який замінив звичний «будиночок» в нижній частині екрана. За допомогою свайпа вгору користувач потрапляє на новий екран огляду запущених додатків з можливістю повноекранного перегляду. Свайп вправо в будь-якому місці, в тому числі на робочому столі, призводить до повернення останнім запущене застосування, спрощуючи використання багатозадачності на будь-яких пристроях.
Утримання кнопки Home викликає менеджер скріншотів. В Android Pie з’явився новий інструмент Markup, що дозволяє швидко обрізати зображення, що вийшло і при необхідності додати до нього рукописні правки.
У Pixel Launcher з’явилася панель пошуку і меню закріплених додатків. У цьому меню користувачі можуть скористатися інтелектуальним редактором: наприклад, швидко скопіювати і відправити виділений текст на вказаний номер або електронну адресу. Також Android Pie отримав нову екранну лупу, що забезпечує точне позиціонування на виділених ділянках тексту.
Швидкі настройки були перероблені: нова панель містить шість найбільш актуальних перемикачів. На жаль, з швидкого меню зникла можливість утримувати іконку потрібної настройки для доступу до списку мереж Wi-Fi і пристроїв Bluetooth. Зробити це можливо в повноцінному меню налаштувань, яке також було перероблено на пристроях Pixel і Pixel 2.
З видимих змін варто також відзначити список недавно відправлених повідомлень. Режим економії енергії став менш помітним: при його включенні панель навігації більше не стає яскраво-оранжевою. Замість цього помаранчевим кольором тепер виділяється іконка батареї. Повідомлення були перероблені з допомогою більш оптимізованого інтерфейсу для обміну повідомленнями. Тепер бесіду можна продовжити прямо з вікна повідомлення.
Змінилася і регулювання гучності: фізичні клавіші не тільки регулюють її рівень, а й надають швидкий доступ до режимів «без звуку» і «вібрація». Функція автоматичного повороту екрану доповнено новим значком обертання, який з’являється на панелі навігації для ручного повороту.
Витрата акумулятора контролюється системою за допомогою машинного навчання, розподіляючи пріоритети навантаження відповідно до частоти використання додатків і сервісів. Також був поліпшений алгоритм автояркость для оптимізації енергозбереження. Крім того, ОС пропонує певні дії, запам’ятовуючи попередні послідовності. Наприклад, при підключенні навушників автоматично запуститься плейлист, а при введенні слова «Гаваї» в рядок пошуку на екран буде виведена галерея зображень з Google Фото.
Істотним нововведенням Android P стала функція Digital Wellbeing ( «Цифрове здоров’я»). Її завдання – збір точної статистики про те, як саме користувач взаємодіяв зі смартфоном протягом дня. Завдяки їй стає набагато простіше контролювати час, проведений за екраном пристрою, і дізнатися, які програми найчастіше запускалися. Це може допомогти позбутися від «смартфонів залежності», обмеживши час використання певного додатка.
Android 9 Pie доступна вже сьогодні для смартфонів Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2 і Pixel 2 XL, а також Essential Phone. Google вже випустила як оновлення «по повітрю», так і заводські образи прошивки для самих нетерплячих. Повідомляється, що пристрої від Sony Mobile, Xiaomi, HMD Global, Oppo, Vivo і OnePlus будуть оновлені «в кінці осені». Крім того, компанія вже веде переговори з іншими виробниками з приводу поновлення їх пристроїв до актуальної версії ОС в 2018 році.
Бренд Nubia сьогодні офіційно презентував флагманський смартфон Nubia Z70 Ultra. Апарат пропонується у кількох кольорових виконаннях, у тому числі фірмовому – із зображенням картини «Зоряна ніч» Ван Гога на тильній панелі. Товщина пристрою становить 8,6 мм, маса – 228 грамів.
Nubia Z70 Ultra отримав екран AMOLED виробництва BOE без вирізів та з діагоналлю 6,85 дюйма. Товщина бічної рамки – всього 1,25 мм, дисплей займає 95,3% площі передньої панелі. Підекранна фронтальна камера вже сьомого покоління, знімати вона повинна краще, ніж попередні генерації. Роздільна здатність датчика становить 16 Мп.
В основі апаратної платформи смартфона лежить SoC Snapdragon 8 Elite, доповнена пам’яттю LPDDR5X та UFS4.0. Є захист IP68/IP69, потужний вібромотор, чіп NFC, адаптери Bluetooth 5.4, Wi-Fi 7, ІЧ-випромінювач для керування побутовою технікою та порт USB Type-C 3.2 Gen1.
Місткість акумулятора склала 6150 мАг, підтримується зарядка потужністю 80 Вт.
Основна камера відрізняється від інших смартфонів своїм головним модулем. У ньому 50-мегапіксельний сенсор Sony IMX906 поєднується з об’єктивом з ЕФР 35 мм (проти стандартних 24 мм) із змінною діафрагмою F/1,59-F/4,0. У другому модулі 50-мегапіксельний сенсор OmniVision OV50D із надширококутним об’єктивом. Є і перископний модуль із 64-мегапіксельним датчиком OmniVision OV64B.
Вартість Nubia Z70 Ultra у базовій версії з 12 ГБ ОЗУ та 256 ГБ флеш-пам’яті – 635 доларів. Рівно стільки коштує Xiaomi 15 на тій же SoC. Вартість інших версій така: 16/512 ГБ – 690 доларів, 16 ГБ/1 ТБ – 775
Компанія Microsoft анонсувала новий інструмент для користувачів Windows 11, який розширює можливості звичного елемента інтерфейсу десктопної ОС. Функція Microsoft 365 Companions дозволить інтегрувати в панель завдань віджети контактів, швидкого доступу до файлів та календаря.
Microsoft поки не розкрила всіх подробиць про нововведення, обмежившись демонстрацією скріншоту з дизайном інтерфейсу майбутнього інструменту, подібним до програми Phone Link. Очікується, що надбудова для панелі завдань забезпечить швидкий доступ до списку контактів, подій календаря та нещодавно відкритих або вибраних файлів.
Поки невідомо, чи буде інструмент Microsoft 365 Companions доступний стороннім розробникам для інтеграції власних додатків. Терміни впровадження функції у стабільне складання Windows 11 ще не оголошено. Швидше за все, це відбудеться лише 2025 року.
Багато українців через високу інфляцію в країні хочуть зекономити та не переплачувати за мобільний зв’язок. В цьому матеріалі ми розповімо про найбюджетніший тариф кожного з операторів та як їх підключити.
lifecell
Поки тверде перше місце держить тариф від lifecell “Просто Лайф”. Ціна даного тарифу, якщо абонент перенесе свій номер від іншого мобільного оператора становить 90 гривень (стандартна ціна 160 гривень).
Тобто, якщо у вас карточка Київстар або Vodafone, то ви можете спокійно перейти на обслуговування lifecell, за допомогою перенесення номера і при цьому зберегти код і номер вашого старого оператора та отримати знижку у 40% на деякі тарифи від lifecell. І найдешевший з них це “Просто Лайф”, який буде коштувати 90 гривень в місяць.
Абонентам пропонують у рамках тарифного плану:
8 ГБ мобільного інтернету ;
безлімітні дзвінки всередині мережі;
300 хвилин на всі номери в Україні.
Ознайомитися з тарифом та підключити його можна перейшовши за цим посиланням.
Київстар
Один із найбюджетніших тарифів від компанії Київстар є LOVE UA Комфорт. Його вартість всього 140 грн на місяць. Цей тариф найкраще підходить для літніх людей або людей з обмеженими можливостями. У вартість LOVE UA Комфорт входить:
6 ГБ мобільного трафіку;
безліміт на дзвінки всередині мережі;
60 хв для дзвінків на номери інших операторів та міські номери;
60 СМС по Україні.
Крім того, користувачі даного тарифного плану можуть вибрати для себе одну «Суперсилу» у вигляді певної безкоштовної послуги.
На нашу думку тариф від “Київстар” LOVE UA займає друге місце, але він має великий недолік перед найдешевшим пакетом від “Vodafone”.
Vodafone
Ціна найдешевшого тарифу у Vodafone 180 гривень, але серед двох вище перерахованих тарифів він має безлімітний інтернет. Тому ті особи, які постійно люблять зависати в соціальних мережах, для них це буде найкращий вибір.
Отже, тариф Vodafone Turbo пропонує українцям наступні умови:
безлімітний інтернет в Україні та 5 ГБ в роумінгу(особливо цінний для тих, хто працює в інтернеті);