Головний сержант 126-ї окремої бригади територіальної оборони 30-го корпусу морської піхоти ВМС ЗСУ Ігор Руляк відверто висловився про мобілізованих, яких у суспільстві називають “бусифікованими”. В ексклюзивному інтерв’ю TSN.ua він розповів, як змінюються ці люди після першого місяця служби.
За словами Руляка, 90% особового складу бригади – це цивільні, які до повномасштабного вторгнення не мали жодного бойового досвіду та не були пов’язані з армією. Але після проходження навчання вони перетворюються на професійних військових.
“Люди, з якими ви зустрічалися, – це все цивільні, але вони настільки стали професіоналами, що я, як військовий, який служить з 2008 року, відчуваю себе набагато спокійніше з ними, ніж із кадровими військовими, яких готували ще до повномасштабної війни”, – зазначив він.
Руляк порівнює війну з наукою: вона вимагає постійного розвитку, самовдосконалення та адаптації. Військовий підкреслює, що головне – це не статус солдата, а його готовність навчатися та ставати професіоналом.
Сержант також висловився щодо терміну “доброволець”, пояснивши, чому намагається його не використовувати.
“Ми маємо законодавчу базу, яка говорить, що кожен громадянин зобов’язаний захищати свою Батьківщину. Тому слово “доброволець” – це більше наратив. Хто це? Контрактник, мобілізований, той, хто прийшов сам? Тому я намагаюся його не вживати. Вважаю, що всі хлопці, які служать у нашій бригаді, – це ті, хто не злякався виконати свій військовий обов’язок незалежно від обставин, як він сюди попав”, – пояснив він.
Як змінюються “бусифіковані” після першого місяця на фронті
Руляк зазначає, що статус військового – мобілізований, контрактник чи кадровий військовий – не має значення, адже на війні всі рівні.
“У нас є такі, кого “бусифікували”, але через місяць із ними вже можна говорити на рівних. Вони розуміють, що таке армія, що таке братство. Це одне з найкрутіших досягнень нашої бригади. Людина боїться через незнання, але тут їй допомагають розкрити очі на те, що відбувається, що таке війна і що зі страхами можна впоратися”, – підсумував військовий.
Таким чином, навіть ті, хто спочатку опинився у війську не за власним бажанням, швидко адаптуються до нових умов і стають справжніми захисниками України.