Уряд активно працює над впровадженням пенсійної реформи. Пенсії українців мають підвищити вдвічі – до 60% від зарплати. Прожитковий мінімум, до якого зараз прив’язано багато виплат, буде скасовано.
Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону.
Вона зазначила, що зараз західні партнери допомагають виплачувати соціальні виплати українцям. А якщо взяти в цілому, то сьогодні на одного пенсіонера є один працюючий українець. Населення України сильно скоротилося під час повномасштабної війни, і зараз в країні назріває демографічна криза. В майбутньому може виникнути ситуація, що громадян похилого віку нікому буде забезпечувати – і вони одержать від держави мізерні виплати – ще менші, ніж зараз.
Щоб уникнути кризи, Мінсоцполітики вирішило запровадити накопичувальну пенсійну систему. Вона діятиме разом з солідарною й доповнюватиме її. Громадян закликали самостійно потурбуватися про свою старість та активно робити заощадження самим.
“Наше завдання – вирівняти населення. Якщо молоде покоління зменшується, а літніх збільшується, то очевидно, що громадяни повинні самі активніше відкладати і ще раз відкладати на пенсію. Тому ми розробили накопичувальну пенсійну систему, щоб дати нашому поколінню додаткові гарантії на свої пенсії в старості“, – зазначила Жолнович.
Також нардепка розповіла, що Україна досягла значного прогресу в прозорості пенсійного бюджету, а буде “ще краще”. У планах – ліквідувати надбавки, нарахування яких є досить сумнівним.
“Насправді повинно бути тільки дві складові: години, які ви відпрацювали та внески, які ви сплачували. Все це трансформуватиметься в бали. І кожен зможе побачити у своєму пенсійному кабінеті, скільки балів у нього накопичено. Кожен рік бал буде трансформуватися у відсоток від середньої зарплати по Україні. Неможливо буде зманіпулювати цією сумою. Таки чином, люди, які однаково працювали, будуть мати одинакові пенсії. Сьогоднішня система так не працює“,- вказала Оксана Жолнович.
Чиновниця пояснила, що зараз є величезна різниця в зарплаті між українцями, які вийшли на пенсію 20 років тому і тими, хто виходить на пенсію зараз. За однакових умов страхового стажу та середньої зарплати їхні пенсії відрізняються вдвічі. Наголошено, що підхід до пенсійних умов має змінитися негайно, а особливо в той час, коли вітчизняна економіка переживає найгірший період.
Незабаром усі громадяни дізнаються подробиці реформ. До кінця цього року Мінсоцполітики має передати законопроект на розгляд парламенту. підсумувала чиновниця.