Connect with us

MOBILZONE

Як безпечно отримати відстрочку за новими правилами

Опубліковано

Як безпечно отримати відстрочку за новими правилами

Навіть якщо особа має право на відстрочку, це право потрібно ще реалізувати. В нашому матеріалі ми дамо покрокову інструкцію, що робити, щоб реалізувати право на відстрочку від мобілізації.

1. Визначте підстави для відстрочки

На сьогодні право на відстрочку регулюється статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Цим документом визначено, хто може претендувати на відстрочку.

2. Не відкладайте візит до ТЦК

Навіть якщо в особи є право на відстрочку, вона не активується автоматично. Для реалізації цього права необхідно звернутися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК).

Також слід бути готовим, що потрібно буде пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Звичайно, в законі сказано, якщо особа має право на відстрочку, то їй не обов’язково проходити ВЛК. Навіть є уже судова практика, де чоловіки вигравали суди і не проходили ВЛК. Але якщо ви не готові судитися, то скоріше всього представники ТЦК будуть наполягати на проходженні військово лікарської комісії.

3. Підготуйте заяву та документи

Після проходження ВЛК, вам потрібно буде підтвердити своє право на відстрочку. Для цього необхідно підготувати заяву, в якій потрібно зазначити підставу згідно зі статтею 23 Закону, і додайте копії документів, які це підтверджують. Майте на увазі: щоб уникнути втрати документів, подавайте їх у двох екземплярах. Один передайте представнику ТЦК, а на другому попросіть розписатися про отримання з вказанням посади, ПІБ, дати та підпису.

4. Альтернатива: поштове відправлення

У разі відсутності уповноваженої особи або вам відмовилися підтвердити отримання заяви письмово, надішліть документи поштою. Скористайтеся цінним листом з повідомленням про вручення через Укрпошту. Це надасть вам 100% доказ того, що вашу заяву було передано.

5. Завірення документів

Щоб уникнути ризику втрати оригіналів, завірте копії документів у нотаріуса. Нотаріально завірена копія така ж дійсна, як і оригінал, тому вам не потрібно буде носити оригінал.

6. Чекайте рішення

Комісія при ТЦК та СП, яка уповноважена приймати рішення щодо надання відстрочки, повинна протягом семи днів з моменту отримання заяви вирішити, чи буде відстрочку надано, чи в ній відмовлено.

Інформація про відстрочку також з’явиться в електронному реєстрі призовників «Оберіг». Представники ТЦК на КПП та в інших місцях зможуть перевірити вашу відстрочку через цей реєстр.

Важливо пам’ятати: Якщо людині відмовили у відстрочці, і така відмова є необґрунтованою, то такі дії працівників районного ТЦК можна оскаржити. Скаргу можна подати до обласного або міського ТЦК та СП, а саме рішення оскаржити в судовому порядку

Також читайте:

Щоб не воювати українці мають заробляти не менш ніж 35 000 гривень на місяць.

Міноборони впроваджує нову функцію в додатку Резерв+.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Анонсовано BioLite Backup Core: пауербанк для холодильників та всього іншого

Опубліковано

Анонсовано BioLite Backup Core: пауербанк для холодильників

Компанія BioLite запустила на Kickstarter кампанію зі збирання коштів на випуск незвичайного пристрою для резервного живлення великої побутової техніки. Акумуляторна система Backup Core побудована на базі літій-залізо-фосфатних батарей та «упакована» в тонкий корпус для зручного розміщення навіть у невеликих кімнатах.

Як і будь-який ДБЖ, Backup Core живиться від розетки, а без електроенергії забезпечує живленням підключену техніку. Місткість вбудованих батарей становить 1,5 кВтг з можливістю розширення до 9 кВтг за допомогою додаткових блоків Backup Extend.

Особливістю системи Backup Core став тонкий корпус, товщина якого складає всього 7,1 см при вазі від 15 до 18 кг та висоті 74 см. Це дозволяє розміщувати батареї за побутовою технікою або меблями за допомогою спеціального кріплення або просто укладаючи їх на рівну поверхню.

Ціна базового блоку Backup Core становить $1999, а в комплекті з додатковою батареєю $2999. Останній варіант, за заявою виробника, здатний підтримувати роботу холодильника (залежно від обсягу) до 60 годин.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Перші 6000 повісток без участі ТЦК вже розіслано “Укрпоштою“.

Опубліковано

Перші 6000 повісток без участі ТЦК вже розіслано “Укрпоштою“.

У Міністерстві оборони повідомили, що з 17 вересня було сформовано перших 6 тисяч повісток через централізований друк і розіслано їх через Укрпошту військовозобов’язаним чоловікам.

При цьому, на кого саме формувати повістки, обирали не в місцевих ТЦК. Повістка була згенерована Реєстром військовозобов’язаних.

Отже, повістка сформована за допомогою Єдиного державного реєстру призовників містить QR-код і електронний підпис начальника територіального центру комплектування. Така повістка надсилається рекомендованим листом разом з описом вкладення та повідомлення про вручення.

В постанові №560 сказано, в якому випадку повістка рекомендованим листом вважається врученою:

  1. отримання поштового відправлення особою;
  2. відмови отримати поштове відправлення;
  3. відсутності особи за адресою місця проживання, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних;
  4. відсутності особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.

Тобто, навіть якщо людина не оновила дані, представник пошти спробує вручити повістку військовозобов’язаному за останнім місце реєстрації. Якщо чоловіка не буде за місце реєстрації, тоді представник пошти ставить відмітку про неможливість вручення рекомендованого листа з повісткою і відправляє його назад в ТЦК. Така повістка вважається такою, як належно врученою. На явку в ТЦК надається 14 днів. Якщо людина не зʼявляється протягом відведеного часу, відразу в розшук та штраф у 17 тисяч гривень.

Також читайте:

Скільки чоловіків “залягли на дно”, щоб уникнути мобілізації.

Статистика по СЗЧ та дезертирам в Україні: скільки кримінальних проваджень.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Українським біженцям назвали країни Європи з найвищими зарплатами

Опубліковано

Українським біженцям назвали країни Європи з найвищими зарплатами

Зарплати в країнах Європи вищі, ніж в Україні. Багато біженців з України вибирають ті країни, де високі зарплати і кращий рівень життя. Названі держави, де наші громадяни можуть розраховувати на високі доходи.

Між державами-членами ЄС все ще існують значні відмінності в зарплатах і заробітній платі залежно від ряду факторів, таких як трудове законодавство, попит та інфляція.

Наприклад, якщо брати середню зарплату в Україні, то по даним Держстату у II кварталі 2024 року вона становить 20 964 грн проти 18 903 грн у I кварталі. У валютному еквіваленті це 526 доларів США. У Німеччині середня заробітня плата становить 4200 доларів, що значно вища української середньої зарплати.

Отже, 10 країн де наші громадяни можуть заробити найбільше:

  • Німеччина — 3812 євро;
  • Франція — 3929 євро;
  • Нідерланди — 3975 євро;
  • Фінляндія — 4031 євро;
  • Швеція — 4338 євро;
  • Бельгія — 4511 євро;
  • Люксембург — 5462 євро;
  • Данія — 6068 євро;
  • Норвегія — 7094 євро;
  • Швейцарія — 8148 євро.

Нагадаємо, більшість українських біженців обирають своїм тимчасовим притулком Німеччину. Друге місце за кількістю іммігрантів з нашої країни займає Польща. Але середній дохід там значно менший – 1114 євро.

Найнижчі зарплати у наступних європейських країнах:

  • Румунія — 742 євро;
  • Болгарія — 637 євро;
  • Албанія — 422 євро;
  • Литва — 880 євро;
  • Чорногорія — 844 євро;
  • Сербія — 723 євро;
  • Боснія та Герцеговина — 861 євро;
  • Угорщина — 1066 євро;
  • Латвія — 1053 євро;

В Італії, Португалії, Великобританії, Ісландії та Іспанії середня зарплата коливається від 2500 до 3000 євро на місяць.

За професіями найбільше заробляють лікарі, працівники нафтових компаній, IT-фахівці, фінансисти та працівники страхових компаній, юристи та інженери-економісти.

Слід враховувати, що в Європі податки вищі, загалом йдеться про ставку на прибуток у 33%. У Швеції цей рівень становить майже 60%, а у Великобританії – 50%. Найнижчий цей показник у Болгарії – 10%. Також варто пам’ятати про ціни на житло та продукти, які значно відрізняються від українських.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Анонсовано BioLite Backup Core: пауербанк для холодильників
MOBILZONE25 хв. тому

Анонсовано BioLite Backup Core: пауербанк для холодильників та всього іншого

Перші 6000 повісток без участі ТЦК вже розіслано “Укрпоштою“.
MOBILZONE2 години тому

Перші 6000 повісток без участі ТЦК вже розіслано “Укрпоштою“.

Українським біженцям назвали країни Європи з найвищими зарплатами
MOBILZONE3 години тому

Українським біженцям назвали країни Європи з найвищими зарплатами

Чи будуть мобілізовувати хлопців 18-25 років: нардепи розійшлися у думках
MOBILZONE4 години тому

Чи будуть мобілізовувати хлопців 18-25 років: нардепи розійшлися у думках

"Укрпошта" і "Нова пошта" будуть надавати банківські послуги
MOBILZONE5 години тому

“Укрпошта” і “Нова пошта” будуть надавати банківські послуги

У Київстар оцінили, чи зможуть забезпечити 10 годин роботи мережі без світла
MOBILZONE5 години тому

У Київстар оцінили, чи зможуть забезпечити 10 годин роботи мережі без світла

«Укрпошта» розіслала перші 6000 повісток без участі ТЦК
MOBILZONE8 години тому

«Укрпошта» розіслала перші 6000 повісток без участі ТЦК: скільки є часу в чоловіків

Як відновити видалені повідомлення у Viber
MOBILZONE8 години тому

Як відновити видалені повідомлення у Viber

Yak pratsyuye kryptovalyuta Chainlink i chomu vona nastilʹky populyarna?
MOBILZONE18 години тому

Як працює криптовалюта Chainlink і чому вона настільки популярна?

Samsung завдасть удару по Xiaomi, Redmi та іншим виробникам смартфонів
MOBILZONE19 години тому

Samsung завдасть удару по Xiaomi, Redmi та іншим виробникам смартфонів

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.