Connect with us

MOBILZONE

«Київстар», Vodafone та lifecell готують зміни для українців: що відомо

Опубліковано

«Київстар», Vodafone та lifecell готують зміни для українців: що відомо

Минулого місяця Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) зобов’язав українських мобільних операторів подовжити роботу мережі під час блекауту до 10 годин.

З приводу цього розпорядження мобільні оператори «Київстар», Vodafone та lifecell виступили зі спільною заявою, зауваживши, що вимоги НЦУ вимагають чіткої взаємодії з енергетиками та повної перебудови інфраструктури в частині енергозабезпечення та розміщення обладнання.

Дана постанова від 16 липня вимагає від операторів до 1 лютого 2025 року 100% своїх базових станцій оснастити батареями та генераторами. Водночас менеджер однієї з компаній на умовах анонімності через делікатність питання розповідав Forbes, що закупівля в тисячі акумуляторів, генераторів і тонн палива обійдеться трьом операторам у понад 13 мільярдів гривень інвестицій.

Ключові факти

У заявах “Київстар”, Vodafone і Lifecell йдеться про те, що забезпечити 100% автономність мобільного зв’язку та інтернету при відключенні електроенергії на 10 годин вкрай складно.«Вимоги НЦУ потребують чіткої взаємодії з енергетиками й повної перебудови інфраструктури в частині енергозабезпечення та розміщення обладнання», – зазначили представники мобільних операторів.

Для виконання вимог операторам потрібна електроенергія для повного заряду акумуляторів, йдеться в повідомленні. Адже на практиці, щоб зарядити акумулятор потрібно до 6 годин залежно від типу батареї. Також потрібно дозвіл від обленерго на збільшення потужності. Приблизно 2,8 ГВт-год електроенергії буде потрібно щодня для зарядки акумуляторів, які забезпечать базові станції живленням протягом 10 годин, йдеться в заяві. А це фактично потужність яку видає один енергоблока АЕС, – додали в повідомленні.

Відсутність фахівців з обслуговування акумуляторних батарей і генераторів та їх резервів також впливає на виконання вимог НГУ. За приблизними підрахунками, необхідно буде найняти десятки тисяч додаткових працівників, яких не можна забронювати, – йдеться у заяві.

Виконання вимог ускладнюється недостатньою кількістю акумуляторів і генераторів на ринку, необхідністю їх закупівлі з-за кордону, складною логістикою та тривалими термінами доставки з-за кордону.

Крім того, під час відключень електроенергії навантаження на базові станції іноді зростає в три-чотири рази, що впливає на швидкість і якість Інтернету, а іноді і на його доступність, оскільки голосовий зв’язок має більший пріоритет. «Під час відключення електроенергії показники якості, зазначені в розпорядженні, не можуть бути забезпечені», – додали в повідомлені.

Facebook Comments

MOBILZONE

Банки розкриватимуть банківську таємницю та особисті дані клієнтів для поліції

Опубліковано

У Верховній Раді найближчим часом планують розглянути закон, який дозволить банкам розкривати дані про користувачів платіжних послуг на запит поліції. Багато експертів розкритикували такі наміри влади, адже це суперечить вимогам Конституції.

Які банківські дані може запитати поліція

Отже, найближчим часом Верховна Рада у другому читанні буде розглядати законопроект №11 043 щодо удосконалення функцій Нацбанку з державного регулювання ринків фінансових послуг. Зазначається, що перед другим читання в законопроект була введена низка змін.

Таким чином, згідно з новими правилами, поліція зможе надавати запити банкам і їм протягом 24 годин повинні надати всю необхідну інформацію. А саме:

  • суму та валюту платіжної операції;
  • дату проведення платіжної операції;
  • тип платіжної операції;
  • геопросторові дані, IP-адресу, адресу засобу дистанційної комунікації (включаючи платіжний додаток) або платіжного пристрою;
  • ідентифікаційні дані отримувача: для фізичної особи — прізвище, ім’я та по батькові (при наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків тощо;
  • повне найменування надавача платіжних послуг;
  • унікальний ідентифікатор отримувача та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку отримувача;
  • найменування та код еквайра (при наявності);
  • ідентифікатор платіжного пристрою (при наявності);
  • код, що ідентифікує операцію в платіжній системі (при наявності);
  • унікальний ідентифікатор платника та/або повний номер електронного платіжного засобу та/або рахунку платника.

Деякі експерти зазначили, що даний закон напряму порушує статтю 32 Конституції України (щодо захисту конфіденційної інформації про особу). Таким чином, у разі прийняття даного законопроекту в Конституції України будуть два закони, які суперечать один одному.

Також читайте:

Ухилянтам приготуватися: як їх будуть відловлювати за допомогою відеоспостереження.

Відстрочка від армії за гроші стане одним із головних факторів наповнення бюджету-2025.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

В Україні запускають “єДозвіл”: для чого він потрібен

Опубліковано

В Україні запускають "єДозвіл": для чого він потрібен

Уже з 18 вересня підприємці зможуть скористатися новим електронним сервісом «єДозвіл» на порталі «Дія».

Про послугу

У рамках цієї послуги підприємства зможуть оперативно подавати декларації про відповідність матеріально-технічної бази вимогам законодавства про охорону праці.

Якщо раніше подання декларації через “державну службу України з питань праці” займала п’ять днів, то тепер підприємці зможуть здійснити весь процес в один клік. Система автоматично перевірятиме та реєструватиме документи, щоб зменшити кількість повернень через неповну інформацію.

Послуга «єДозвіл» є частиною проєкту «е-Підприємець» і стане важливим інструментом для бізнесу, що використовують важку техніку та механізми. У 2023 році таку декларацію подали понад 13,2 тис. підприємців, що достатньо для підтвердження її необхідності.

Крім того, у жовтні через «єДозвіл» підприємці зможуть отримати висновки, які дозволяють продовжити термін розрахунків за імпортними та експортними операціями. Це значно спростить процес, оскільки раніше документи подавалися в паперовому вигляді.

Також читайте:

Українцям показали зарплати чиновників: вище у 2,5 рази.

У «Дії» тепер можна отримати грошові виплати: як подати заявку.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Відстрочка від армії за гроші стане одним із головних факторів наповнення бюджету-2025

Опубліковано

Відстрочка від армії за гроші стане одним із головних факторів наповнення бюджету-2025

У бюджет 2025 року в уряді України заклали зростання планових податкових надходжень на 18,2%.

Голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пояснив, що загальні додаткові потреби бюджету наразі складають 500 млрд гривень через зростання видатків на оборону. Тому через підвищення податків можна акумулювати додаткові ресурси на оборонні потреби під час воєнного стану, які так необхідні країні.

Також Гетьманцев зазначив, що зростання податкових надходжень значно перевищує прогнозовані показники дефлятора ВВП та інфляції. Найбільше підвищення очікується від податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) – на 45%. Враховуючи, що рівень безробіття практично не змінився (17,7%), такий стрибок надходжень можна пояснити лише процесом детінізації, пов’язаними із запровадженням “економічного бронювання”.

Гетманцев також зазначив, що уряд пропонує повернути до держбюджету 4% ПДФО. Йому така пропозиція здається обґрунтованою з урахуванням дефіциту місцевих бюджетів.

Також читайте:

Українцям показали зарплати чиновників: вище у 2,5 рази.

Національний кешбек: коли українці почнуть отримувати виплати за покупки.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.