Чоловіки, які не встануть на військовий облік до 16 липня, повинні бути готовим, що їм прийде штраф у розмірі 17 -25,5 тисяч гривень. У разі не сплати штрафу їхні банківські рахунки будуть заблоковані, слідуючим кроком буде арешт майна. Про те, як реалізовуватиметься даний механізм, ми розповімо в цьому матеріалі.
Кому загрожують штрафи
Згідно новим мобілізаційним законом, чоловіки, які не встануть на військовий облік до 16 липня, отримають повістку рекомендованим листом на місце прописки, яка буде вказана в реєстрі “Оберіг”. Така повістка буде вважатися врученою в наступних випадках:
- військовозобов’язаний отримав листа “з рук в руки”;
- військовозобов’язаний відмовився отримувати листа, і працівник пошти зробив відповідну відмітку на листі та повернув листа в ТЦК та СП;
- за цією адресою не вдалося знайти одержувача, і працівники пошти зробили відповідну позначку на листі та повернули його до ТЦК та СП.
У всіх трьох вище перерахованих варіантах повістка вважається належно врученою. Після чого у військовозобов’язаного є 14 днів, щоб явитися у військкомат і встати на військовий облік. Якщо чоловік проігнорує дану вимогу, то представник ТЦК може заочно накласти штраф у розмірі 17 -25 тисяч гривень.
Плати добровільно чи відберуть
Якщо громадянин добровільно не сплатить штраф, то у справу вступить виконавча служба. Вона може накласти арешт на банківські рахунки ухилянта. І якщо потрібна сума є на рахунку чоловіка, то штраф буде стягнутий в примусовому порядку.
Майно – теж під загрозою
У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, то відібрати в рахунок боргу можуть майно. При цьому боржник матиме можливість вибрати, що з його особистих речей насамперед буде реалізовано в рахунок боргу. Проте наголошуємо, що остаточне рішення залишається за виконавчою службою.
Якщо у вас немає нічого, крім житла, ви ризикуєте залишитися бездомним. Але це стосується найбільш злісних порушників. Відповідно до закону, єдине житло не може бути предметом стягнення, якщо сума боргу не перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2024 році ця сума складає 160 тисяч гривень).
Перевіркою матеріального становища боржника займається виконавча служба. Причому це буде зроблено у десятиденний термін від дня відкриття виконавчого провадження. Згодом такі перевірки проводитимуться раз на два тижні.