Connect with us

MOBILZONE

Економічне бронювання: скільки треба заробляти і скільки платити

Опубліковано

Економічне бронювання: скільки треба заробляти і скільки платити

Україна найближчим часом запустить економічне бронювання. Ціна бронювання працівника на думку депутатів повинна бути – від 20 до 35 тисяч гривень на місяць.

У разі узаконення економічного бронювання, ринкове конкурентне середовище принципово зміниться. Бо не у всіх є «зайві» гроші. То все ж таки, як економічне бронювання вплине на економіку та що буде з цінами.

Не всі компанії зможуть платити за працівників, а лише ті, у кого немає заборгованостей по зарплатах та податкам.

У разі ухвалення нового закону конкуренція на ринку зміниться. Буде три групи компаній:

  •  що мають статус стратегічних і можуть бронювати персонал безкоштовно;
  •  що отримають право бронювати людей за гроші;
  • не стратегічні, які не мають грошей на платні бронювання. Їхнім працівникам у будь-який момент можуть вручити повістки та мобілізувати.

Голова секретаріату ради Андрій Забловський розповів, що для 58% роботодавців основною проблемою є нестача кадрів через мобілізацію. Нині в Україні не вистачає близько 4,5 мільйонів працівників. При цьому дефіцит бюджету на потреби оборони становить 500 мільярдів гривень.

“Тож, попри етичну дилему, економічне бронювання є хорошим варіантом для пошуку додаткових фінансових ресурсів і збереження потенціалу для продовження функціонування економіки”, — зазначив Забловський.

Також він додав, що посилиться конкуренція між тими, хто може бронювати людей за гроші й хто такої можливості не має. Й люди будуть намагатися влаштуватися на роботу в ту компанію, де бронюють. А для компанії в якої не має грошей, кадрові проблеми тільки погіршаться.

Однак не всі підтримують економічне бронювання.

“З точки зору держави, несправедливо допускати резервування за гроші, тому що життя всіх громадян однаково цінне. Крім того, є ризик появи різних схем. Наприклад, замість того, щоб забронювати справді цінних для виробництва фахівців, ця перевага буде надаватися родичам чи знайомим, які погодяться платити 20 тис. на місяць. Охочих відкупитися таким чином буде багато», – сказав голова концерну “Ярослав” Олександр Барсук.

Що чекає на бізнес, який не має ні стратегічного статусу, ні грошей на бронювання?

“Багато хто буде йти в тінь — не оформлювати людей. Але не виключаю й масових банкрутств бізнесу”, – сказав керівник громадської організації SaveФОП Сергій Доротич.

Економіст Олексій Кущ зазначив, що не всі можуть собі дозволити економне бронювання.

«Це не підходить для компаній, де кошти на заробітну плату становлять велику частку в структурі витрат. В основному мова йде про сферу обслуговування – це ресторани, готелі, торгові площі. Там частка витрат на персонал досягає 50%. Також велика вона в трудомістких виробництвах, наприклад, легпром — до 40%. Натомість у машинобудуванні оплата персоналу — становить лише до 20% від собівартості, левова частка там — матеріальні витрати. У металургії відсоток ще нижчий — усього 5%, в агросекторі — до 10%”

Він також додав, що економічне бронювання дуже підходить для бізнес-моделі фінансових, страхових, IT-компаній. Ці компанії мають відносно невелику кількість співробітників і високі заробітні плати, на тлі яких 20 тисяч за бронювання це не велика сума.

Інше питання, чи вплине впровадження економічного бронювання на вартість товарів та послуг? Адже витрати на бізнес зростуть, тож виникне спокуса перекласти це на споживачів.

Економічне бронювання може навіть призвести до збільшення річної інфляції на 0,5-1,5%. За оцінками економістів, вартість послуг, а також ціни на одяг можуть зрости приблизно на 25%. Продукти отримають плюс 5—7% до цінника. Проте ціни на металургійну продукцію, зміняться не суттєво, лише на 1-2%.

Проте зараз на зростання цін впливають інші чинники – подорожчання електроенергії та перебої з постачанням, а також знецінення гривні. Тому націнку на бронювання можуть й зменшити. Бізнесу доведеться стримувати свої апетити, оскільки платоспроможність українців не зростає, і переплачувати за заброньованих працівників споживачі навряд чи згодяться.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Які смартфони Xiaomi підтримують eSIM

Опубліковано

Які смартфони Xiaomi підтримують eSIM

Компанія Xiaomi, як і інші виробники мобільної техніки, повільно, але розширює асортимент своїх глобальних пристроїв, які мають підтримку технології eSIM. Це, звичайно, не найдешевші моделі, але варто очікувати, що незабаром така можливість з’явиться і в більш доступних апаратах.

Що таке eSIM?

eSIM – це, за великим рахунком, звичайна SIM-карта, яка розпаяна на системній платі смартфона, планшета чи іншого пристрою. Сам чіп має дуже компактні розміри і забезпечує роботу з усіма послугами, що надаються стільниковими операторами без будь-яких обмежень.

При цьому вже кілька років на просторах Мережі ходять чутки про те, що провідні чіпмейкери в особі Qualcomm і MediaTek планують впровадити eSIM безпосередньо у свої однокристальні системи, але цього не сталося.

Які смартфони Xiaomi підтримують eSIM?

На сьогодні компанія Xiaomi обіцяє повну підтримку eSIM для 9 своїх моделей. Йдеться про наступні апарати:

  • Xiaomi 14
  • Xiaomi 13 Pro
  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13 Lite
  • Xiaomi 13T Pro
  • Xiaomi 13T
  • Xiaomi 12T Pro
  • Redmi Note 13 Pro+ 5G
  • Redmi Note 13 Pro 5G

Також варто зауважити, що за межами Піднебесної можливості технології eSIM пропонують і розумний годинник Xiaomi Watch 2 Pro, але, на жаль, не всіма операторами вони не підтримуються.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Камери у відеореєстраторах зможуть визначати п’яних водіїв

Опубліковано

Камери у відеореєстраторах зможуть визначати п'яних водіїв

Співробітники австралійського Університету Едіт Коуен розпочали розробку системи для аналізу стану водія перед поїздкою. З її допомогою можна буде запобігти ймовірності виникнення аварійних ситуацій на дорогах, попереджаючи людину про нетверезий стан.

Автори експерименту запросили 60 добровольців для запису їхніх осіб за допомогою відеокамер у процесі віртуального водіння. Водії послідовно перебували у різних стадіях сп’яніння: починаючи з цілком тверезого стану і закінчуючи важким сп’янінням.

Дослідники використали алгоритми машинного навчання для ретельного вивчення знятого матеріалу. Як маркерів система використовувала певні рухи обличчя, напрям погляду та положення голови. Софт визначив ключові характеристики кожному з трьох рівнів.

За підсумками експерименту, система визначала кожну з трьох стадій з точністю 75%. Цей показник збільшуватиметься в міру навчання алгоритмів на більшому масиві даних. У майбутньому технологію можна буде інтегрувати навіть у смартфони.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Офіційно представлено смартфон Sharp Simple Sumaho 7: спеціально для людей похилого віку

Опубліковано

Офіційно представлено смартфон Sharp Simple Sumaho 7: як привіт із минулого

Компанія Sharp представила на домашньому ринку смартфон Sharp Simple Sumaho 7. Апарат навмисно спростили для того, щоб ним легше було користуватися людям похилого віку. Виглядає такий смартфон як привіт із минулого, але платформа цілком сучасна – Simple Sumaho 7 працює під керуванням Android 14. В основі апаратної платформи лежить SoC Qualcomm Snapdragon 695.

Апарат отримав екран з діагоналлю 5,7 дюйма та роздільною здатністю 1520 х 720 пікселів. Обсяги оперативної та флеш-пам’яті становлять 4 та 64 ГБ відповідно. Місткість акумулятора склала 4000 мА · год. Роздільна здатність основної камери – 50 Мп, фронтальної – 8 Мп. У Sharp Simple Sumaho 7 є чіп NFC і повноцінний захист від пилу та води – відповідно до ступеня IP68. Вартість новинки – 375 доларів.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.