Connect with us

MOBILZONE

Влада готова обговорювати закон про демобілізацію військових : що змінилося

Опубліковано

Влада готова обговорювати закон про демобілізацію військових : що змінилося

Влада готова винести закон про демобілізацію військових через 2-3 місяць.

Про це заявив глава парламентського комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

За його словами, після вступу в силу нового закону про мобілізацію, більше 1,5 мільйона чоловіків оновили свої дані, як того вимагає закон. Тому працівникам ТЦК за травень місяць вдалося мобілізувати більше чоловіків ніж за останні пів року.

З таки темпами мобілізації та постановки чоловіків на військовий облік, для військовослужбовців можна буде робити нормальні ротації та навіть почати обговорювати закон про демобілізацію– зазначив нардеп

Також він додав, що оцінити ефективність закону про мобілізацію можна буде пізніше, коли вийдуть всі постанови Кабміну та пройде певний час, щоб побачити, який мобілізаційний ресурс є в країні.

Потрібно час, щоб поставити всіх чоловіків на військовий облік, які оновили свої дані через “Резерв+” та ЦНАПи. Адже оновлення даних через додаток, це ще не військовий облік, потрібно всіх направити на ВЛК і побачити, чи придатний чоловік до військової служби. Я думаю, що для цього потрібно не більше 2 місяців, після чого буде видно, який мобілізаційний ресурс є в країні і почати обговорювати довгоочікуваний закон про демобілізацію, – розповів Олександр Завітневич.

Нагадуємо, що раніше голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомив, що мобілізаційний потенціал в Україні становить щонайменше 5-6 мільйонів чоловіків.

Також читайте:

Що чекає на українців, які не оновлять дані в ТЦК до 16 липня.

Військовозобов’язаних чоловіків без військового квитка обмежать майже у всіх послугах.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Оновився рейтинг найкращих смартфонів за свої гроші

Опубліковано

Оновився рейтинг найкращих смартфонів за свої гроші

Розробники бенчмарку AnTuTu опублікували червневий рейтинг Android-смартфонів з найкращим співвідношенням ціни та продуктивності. Для більшої об’єктивності всі смартфони, що увійшли до нього, були розділені на окремі цінові категорії.

Найкращим серед «бюджетників» (до $137) було визнано Nubia Mavericks із процесором Unisoc T760. Друге місце посів Redmi Note 13 5G, третє – Honor Play 7T.

Оновився рейтинг найкращих смартфонів за свої гроші

У ціновому діапазоні від $138 до $274 лідером став Redmi K70E, збудований на базі чіпа Dimensity 8300 Ultra. За ним слідує Redmi Turbo 3, а “бронзову медаль” отримав realme GT Neo 6.

Оновився рейтинг найкращих смартфонів за свої гроші
У середньому сегменті ринку (від $275 до $412) усі призові місця посіли смартфони iQOO. Найкращим за співвідношенням ціни та продуктивності виявився iQOO Neo 9 Pro, за яким пішли iQOO Neo 8 Pro та базовий Neo 9.

Оновився рейтинг найкращих смартфонів за свої гроші
У категорії з діапазоном цін від $413 до $549 на вершину рейтингу піднявся OnePlus Ace 3 Pro в компанії Meizu 21 і realme GT 5 Pro, які посіли другий і третій рядок у списку відповідно.

Оновився рейтинг найкращих смартфонів за свої гроші
Найкращим серед флагманських моделей із роздрібною ціною від $550 лідером став OnePlus 12. Він лише злегка випередив Nubia Z60 Ultra та Red Magic 9 Pro.
Оновився рейтинг найкращих смартфонів за свої гроші

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ТЦК ловитимуть чоловіків по новій схемі, відмовитись від повістки й звільнитися з роботи не вийде

Опубліковано

ТЦК ловитимуть чоловіків по новій схемі, відмовитись від повістки й звільнитися з роботи не вийде

Українці можуть отримувати повістки на роботі, й відповідальність за її вручення буде лягати на плечі керівників. За недотримання правил підприємців штрафуватимуть.

У зв’язку з посилення мобілізації в Україні, підприємці зобов’язані повідомити ТЦК про випадки відмови працівниками отримання повістки та у разі їх звільнення. На це дається лише 7 днів.

Згідно з постановою Кабміну No560 керівники підприємств, установ та організацій після розпорядження голови держадміністрації або ТЦК:

  • повинні провести оповіщення резервістів та військовозобов’язаних;
  • організувати вручення повісток у робочий час під особистий підпис працівників;
  • здійснити інформаційне забезпечення призову резервістів та військовозобов’язаних під час мобілізації;
  • повідомити письмово впродовж 3 днів ТЦК про результати оповіщення;
  • забезпечити прибуття резервістів та військовозобов’язаних до пунктів збору або військових частин, звільнивши їх на цей час від обов’язків;
  • невідкладно проінформувати ТЦК про працівників, які відмовилися від отримання повісток, та тих, хто написав заяву про звільнення.

Якщо підприємець не буде дотримуватися правил військового обліку своїх працівників, то на нього можуть скласти адміністративний штраф. У воєнний період штраф для посадових і службових осіб органів влади, підприємств, установ, становить від 34 000 до 59 500 грн.

Також читайте:

У кого можуть вилучити автомобілі для ЗСУ

Як довго можна жити за кордоном по біометрії під час війни

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ВЛК при мобілізації: ключові проблеми та що робити у разі порушень

Опубліковано

ВЛК при мобілізації: ключові проблеми та що робити у разі порушень

Адвокат Ігор Баранников в інтерв’ю Юрію Романенку розкрив деякі проблеми, пов’язані з роботою ВЛК в Україні. Експерт зауважив, що необхідно реформувати систему та звернув увагу на відсутність прозорості в процесі прийняття рішень.

Одним із ключових проблем Баранников назвав те, що рішення ВЛК не видаються на руки призовникам.

“Наразі, постанова ВЛК не видається на руки. І це правда”, – сказав він.

Баранников описав повсякденну ситуацію: “Після того, як військовозобов’язаний пройшов ВЛК, заходить черговий і забирає всі документи з собою і в людини не залишається на руках навіть слідів, як він проходив ВЛК”.

Адвокат рекомендує громадянам фіксувати проходження ВЛК.

«Під час проходження ВЛК, робіть фото кожного документа, висновки чи довідки.» – радить Баранников.

Він також зауважив, що закон не забороняє відеознімання проходження обстеження. Тому, це потрібно робити, якщо телефон не забрали.

Також експерт звернув увагу на ще одну проблему, – відсутність чіткої системи оцінки стану здоров’я.

«Ні в новій редакції наказу, ні в старій редакції немає чіткого розуміння системи балів, тобто немає накопичення захворювань. Це можна призвести до того, що люди з кількома захворюваннями будуть визнані придатними до служби», – пояснив Бараніков.

Також адвокат обговорив можливість оскарження рішення ВЛК. «Звичайно, в першу чергу слід подати заяву про оскарження ВЛК до голови обласного ТЦК, а потім до суду. Потрібно не боятися і відстоювати свої права, якщо ви впевнені у своїй правоті», – порадив Бараников,

Експерт наголосив на тому, що до реформування ВЛК ніхто і близько не підійшов, а це вкрай необхідно.

Також читайте:

Зеленський назвав три умови припинення війни.

У кого можуть вилучити автомобілі для ЗСУ.

 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.