Connect with us

MOBILZONE

Банки готують обмеження для грошових переказів українців

Опубліковано

Банки готують обмеження для грошових переказів українців

Національний Банк України готується обмежити грошові перекази українців. Триває внесення відповідних змін до законодавства. Представник Верховної Ради Данило Гетманцев пояснив, які нововведення планують запровадити в Україні.

Нацбанк запропонував обмежити готівкові перекази через термінали самообслуговування, а також частоту та обсяг грошових операцій з використанням банківських карток. Ініціатива ще на стадії обговорення.

Планується посилити вимоги до розміру особистого капіталу постачальників платіжних послуг та збільшити розмір штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку.

Також планується обмеження щодо електронних платежів, ліміти на кількість та суму операцій, в умовах воєнного стану.

Роз’яснення від Данила Гетманцева

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що обмеження пов’язані з боротьбою схем маніпуляцій банківськими системами для приховування реального походження платежів і тіньових банківських операцій.

Народно обранець пояснив, що НБУ перевіряє банки та небанківські фінустанови. Було виявлено масштабні порушення, які надають змогу проводити перекази на мільярди – через термінали самообслуговування та за допомогою електронних платіжних методів. Передбачається, що обмеження будуть введені лише у воєнний час.

За результатами перевірки накладено штраф на загальну суму близько 486,35 млн грн, а також відкликано ліцензії кількох банків та анульовано ліцензії кількох НФУ.

Таким чином, маємо зменшення фінансових операцій, які здійснюються з порушенням вимог законодавства України, а саме щодо використання «міскодингу». Наприклад, сума безготівкових транзакцій у легальному секторі азартних ігор зросла з 4 млрд грн (у 2022 році) до 83 млрд грн (у 2023 році), а загальний обсяг зріс до 207 млрд грн (у 2023 році) порівняно з 14 млрд грн (у 2022 році).

Не зважаючи на успіхи, у сфері безготівкових розрахунків досі існують окремі схеми здійснення заборонених видів господарської діяльності, зокрема:

  • незаконної організації та проведення азартних ігор
  • легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом
  • шахрайські схеми з використанням “фішингу”
  • використання віртуальних активів для проведення “сірих”/ “тіньових” фінансових операцій

Для вирішення цієї ситуації НБУ пропонує:

  • Зміни до Закону України «Про платіжні послуги» посилюють вимоги до розміру власного капіталу постачальників платіжних послуг та збільшують розміри штрафів за порушення вимог законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку;
  • Запровадити на законодавчому рівні на період дії воєнного стану обмеження щодо здійснення фінансових операцій за допомогою електронних платіжних засобів, лімітами на суми трансакцій, їх кількості тощо. А також граничних сум готівкових переказів, здійснених за допомогою терміналів самообслуговування.

Виходячи з розгляду питання, Данило Гетманцев доручив підкомітету разом із НБУ створити необхідні зміни до законодавства.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

«Київстар» розпочне масове відключення 3G для українців у квітні: що буде зі зв’язком та мобільним інтернетом

Опубліковано

«Київстар» розпочне масове відключення 3G для українців у квітні: що буде зі зв'язком та мобільним інтернетом

У квітні мобільний оператор «Київстар» відключить свою мережу 3G для абонентів у двох областях – Одеській та Чернігівській. Однак мешканці залишаться на зв’язку, оскільки відключення 3G пов’язане з розширенням покриття 4G.

Про це повідомляє «Київстар». Уточнилося, що відключення 3G розпочнеться 29 квітня у таких містах та районах:

  • Одеса;
  • Одеський район;
  • Ізмаїл;
  • Білгород-Дністровський;
  • Чорноморськ;
  • Прилуки;
  • Овідіополь;
  • Південне;
  • Фонтанка;
  • Ліски.

«Київстар» наголошує, що поступова відмова від 3G є частиною багаторічного проекту, який має велике значення для телекомунікаційної галузі. Це дозволяє не лише покращити якість обслуговування та швидкість 4G, але й підготувати мережу до впровадження 5G в Україні. Зокрема, це вимагає звільнення частот від застарілих технологій.

Оператор також оприлюднив графік відключення 3G для інших міст на 2025 рік. Перевірити, чи планується вимкнення мережі у вашому регіоні, можна на сайті «Київстар», у розділі «Чому в моєму місті стає недоступним 3G?».

Слід зазначити, що для користування 4G необхідно, щоб смартфон, так і SIM-картка підтримували технологію LTE.

Перевірити сумісність пристрою можна за допомогою таких команд:

  • для телефону — 2455#, натиснувши кнопку виклику;
  • для SIM-картки — 2454#, також із натисканням кнопки виклику.

Також читайте:

Lifecell пропонує три вигідні рішення для своїх абонентів: найвигідніші пропозиції мобільного оператора

Найдешевші мобільні тарифи у квітні 2025: що пропонують Київстар, Lifecell і Vodafone

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Історичний момент: одно з передових країн буде писати закони через ChatGPT

Опубліковано

Історичний момент: одно з передових країн буде писати закони через ChatGPT

Об’єднані Арабські Емірати відзначаються тим, що є першою країною у світі, яка використовує штучний інтелект для створення нових законів та вдосконалення існуючих.

Шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум нещодавно оголосив, що його країна стане піонером у використанні штучного інтелекту для допомоги у розробці законів, а також для перегляду та внесення змін до існуючих. Цей новаторський крок був схвалений на останньому засіданні Кабінету міністрів країни, на якому були прийняті ключові рішення щодо створення «законодавчої системи, керованої штучним інтелектом», під наглядом Управління регуляторної розвідки.

Система на базі штучного інтелекту зможе аналізувати судові рішення, процедури виконання та реальний вплив законів на життя громадян, надаючи рекомендації щодо законодавчої реформи. Мета полягає у створенні законів, які відповідають потребам економіки країни та різноманітного населення.

Завдяки штучному інтелекту законодавці зможуть швидше розробляти закони, використовуючи зрозумілі терміни та навіть кілька мов. Однією з головних переваг такої системи є підвищення ефективності. Очікується, що вона скоротить час обробки законодавчих документів на 70%, а також надасть рекомендації, обґрунтовуючи найкращі міжнародні практики.

Керівництво ОАЕ вважає, що це важливий крок для того, щоб залишатися на передовій технологічного та економічного прогресу. За словами юриста та законодавця Хешама Ельрафі, такий підхід відкриває абсолютно нові можливості для підвищення ефективності законотворчості.

«Це запроваджує абсолютно новий спосіб створення законів. Замість традиційної парламентської моделі, де закони застрягають у нескінченних політичних дебатах, цей підхід є швидшим, чіткішим та спрямованим на вирішення реальних проблем», – сказав він в інтерв’ю виданню «Телеграф».

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ТЦК йдуть “на рейд” по підприємствах: лише 8 категорій мають захист

Опубліковано

ТЦК йдуть "на рейд" по підприємствах: лише 8 категорій мають захист

Бронювання – це особлива форма відстрочки від призову на військову службу для працівників важливих для держави підприємств. На сьогодні, щоб отримати бронювання, потрібно виконувати важливі функції для функціонування в державі і працювати на відповідному підприємстві.

Саме бронювання регулюється постановою Кабінету міністрів № 36. Згідно з нею, право на бронювання 100% мають наступні працівники:

  • лікарі;
  • прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;
  • виробники зброї, безпілотників та військової продукції;
  • працівники підприємств енергетики, атомної, вугільної, нафтогазової промисловості;
  • підприємства оборонної промисловості, що мають контракти для Збройних Сил України;
  • будівельники фортифікаційних споруд;
  • рятувальники, сапери та пожежники Державної служби з надзвичайних ситуацій;
  • поліцейські.

Інші компанії можуть бронювати до 50% своїх працівників, якщо вони були визнанні критичними для країни. Бронювання дійсне не більше шести місяців, після чого його необхідно поновлювати.

Важливо: працівник не може самостійно зробити бронювання – це робить лише керівник.

Як зробити бронювання у 2025 році

Після отримання статусу критично важливого об’єкта, керівник підприємства подає список військовослужбовців до Генерального штабу Збройних Сил України. Там його розглядають протягом трьох робочих днів, а рішення передають до ТЦК.

Після затвердження кожен працівник отримує офіційний документ із підтвердженням відстрочки.

Є інший спосіб для оформлення бронювання. Це можна зробити через Дію. Керівник надає перелік працівників, а необхідну інформацію про них система автоматично отримує через сервіс Оберіг.

Для отримання бронювання працівник повинен:

  • бути військовослужбовцем (старше 25 років або молодше, якщо він має досвід роботи у військовому відомстві чи службі);
  • мати актуальні дані у військово-обліковому документі;
  • бути на військовому обліку;
  • мати оновлені дані в системах “Резерв+” або в ТЦК та СП.

Також читайте:

Мобілізація у травні: що чекає військовозобов’язаних старше 50 років

Кабмін скасує відстрочку від мобілізації для здобувачів освіти, які почали навчання після 25 років.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
«Київстар» розпочне масове відключення 3G для українців у квітні: що буде зі зв'язком та мобільним інтернетом
MOBILZONE1 годину тому

«Київстар» розпочне масове відключення 3G для українців у квітні: що буде зі зв’язком та мобільним інтернетом

Історичний момент: одно з передових країн буде писати закони через ChatGPT
MOBILZONE3 години тому

Історичний момент: одно з передових країн буде писати закони через ChatGPT

ТЦК йдуть "на рейд" по підприємствах: лише 8 категорій мають захист
MOBILZONE4 години тому

ТЦК йдуть “на рейд” по підприємствах: лише 8 категорій мають захист

Водіїв в Україні штрафують за використання "Дії": що потрібно знати
MOBILZONE15 години тому

Водіїв в Україні штрафують за використання “Дії”: що потрібно знати

Скільки можна переказувати грошей собі на картку: максимальна сума
MOBILZONE18 години тому

Скільки можна переказувати грошей собі на картку: максимальна сума

Вчитися не врятує: студентів 25+ почнуть масово мобілізувати
MOBILZONE19 години тому

Навчання не врятує: студентів 25+ почнуть масово мобілізувати

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження
MOBILZONE21 годину тому

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Українці з низькими пенсіями отримуватимуть додаткові виплати
MOBILZONE22 години тому

Українці з низькими пенсіями отримуватимуть додаткові виплати

Українцям із невисокими пенсіями передбачені додаткові виплати.
MOBILZONE23 години тому

Українцям із невисокими пенсіями передбачені додаткові виплати.

Мобілізація у травні: що чекає військовозобов'язаних старше 50 років
MOBILZONE1 день тому

Мобілізація у травні: що чекає військовозобов’язаних старше 50 років

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.