Давайте обійдемося без довгих вступів і я просто перерахую способи дізнатися про стан акумулятора в смартфоні, починаючи від найпростішого і закінчуючи найбільш точними.
Всі дії показуватиму на прикладі Xiaomi 12 Lite, але більшість рекомендацій актуальні і для інших моделей.
Перед тим, як приступити до вимірів, рекомендую зробити наступне:
- Використовуйте смартфон протягом дня, намагаючись розрядити батарею до 5-10 відсотків.
- Прийшовши додому, підключіть смартфон до зарядки і залиште на 5-6 годин.
Важливе уточнення: Це не калібрування (вона не потрібна сучасним АКБ), ця дія потрібна для програмної складової (системи), а якщо бути ще точніше, для вірних записів у системних журналах.
Найпростіший спосіб.
Перезавантажте смартфон, попередньо закривши всі відкриті програми, відключивши автояркість та встановивши яскравість дисплея на рівень не вище 50%.
Зайдіть у Play Store і введіть у пошуку “AIDA 64”, після чого завантажте програму.
Відкрийте його та натисніть на пункт “Батарея”. На рядок “Ємність” звертати увагу не потрібно, тому що в ньому вказано стандартні значення.
Про реальний стан батареї розповість пункт “Швидкість заряджання”, в якому, коли смартфон не підключений до зарядного пристрою, відображається швидкість розрядки АКБ.
Оцінювати показники слід таким чином:
- 130 – 200 – гарний стан
- 200 – 300 – задовільний (80-85% початкової ємності)
- 300 – 350 – батарею час міняти
- Понад 400 – використання смартфона небажано.
Однак, будь-який софт може показувати неправильні значення та AIDA64 не виняток, тому переходимо до ще одного способу.
Вимірювання засобами MIUI.
Відкрийте меню налаштувань – Про телефон – Детальна інформація та характеристики – Процесор (кілька послідовних натискань).
На екрані з’явиться меню, натисніть кнопку “Погодитися”, після чого система почне формувати звіт.
Далі з’явиться напис “Натиснути, щоб переглянути”. Після натискання на неї на екрані смартфона з’явиться програма провідник, а яку ви помітите файл з розширенням zip – це архів зі звітом по роботі всієї системи.
Натисніть архів і вийміть поточну папку (після вилучення архів можна видалити).
Відкрийте папку, що з’явилася, і знайдіть в ній текстовий файл “mtdoops” або “bugreport” (як правило, він один з останніх у списку).
Цей файл потрібно відкрити за допомогою текстового редактора та скориставшись пошуком знайти в тексті символи – healthd.
У знайденому рядку нас цікавлять значення після літери “h”, які і говорять про стан батареї смартфона, де 1 – відмінний стан, а 5 – найгірший із можливих.
Точніші методи.
Одним з найточніших та інформативних додатків для контролю та вимірювання ємності батареї смартфона є AccuBattery. Налаштування займає не більше хвилини, тому свіжу версію я завантажу у свій телеграм (посилання).
Але найточнішим методом вимірювання стану батареї назавжди залишиться тестер USB.
Його переваги в тому, що на відміну від програм, він здатний не тільки показати скільки “взяла” батарея під час повної зарядки (тобто дізнатися про фактичну ємність)
Але й виявити несправний шнур, зарядний блок чи проблеми з контролером живлення смартфона.
Коштують такі пристрої від 80 гривень та продаються на будь-якому торговому майданчику.
Рекомендувати конкретні не буду, тому що до реклами стаття не має жодного відношення, але якщо будуть питання, з радістю відповім у коментарях.