Внаслідок підриву на Каховській ГЕС держава виплачувала постраждалим грошову допомогу у вигляді 5 тисяч гривень. Українців, яким потрібна фінансова допомога доволі багато, тому в Міністерстві соцполітики вирішили продовжити термін подання заявок до 31 жовтня.
Ця допомога спрямована для жителів Херсонської та Миколаївської областей, які постраждали від підриву окупантами Каховської ГЕС. Також на фінансову допомогу можуть розраховувати громадяни, які залишили окуповані території Лівобережжя та дісталися територій контрольованих Україною.
Слід зауважити, що українці, які отримали статус ВПО до 6 червня в іншій області не можуть претендувати на допомогу, навіть якщо їхнє домогосподарство знаходилося в зоні підтоплення.
Для оформлення допомоги знадобляться такі документи:
документ, що посвідчує особу, або єДокумент,
документ, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків,
для дітей – свідоцтво про народження дитини або е-свідоцтво про народження. Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків
Громадяни, які не в змозі самостійно оформити виплату, тоді це може зробити його опікун чи довірена особа.
Детальніша інформація про одноразову матеріальну грошову допомогу постраждалим від підриву російською федерацією Каховської ГЕС – за посиланням
Верховна Рада прийняла законопроект №12095, який вносить зміни до частини другої статті 24 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Особливо цей закон стосується осіб, які повернулися з СЗЧ у військову частину.
Адвокат Ігор Липявка на своєму Ютуб каналі розповів плюси та мінуси даного закону.
За словами адвоката, сам закон містить деяку таємницю, особливо це стосується осіб, які пішли на військову службу, але потім втекли з частини.
“За останніми даними в країні майже 100 тисяч СЗЧешників і цифра росте. Багато осіб, які воюють 1 -3 роки починають публічно іти в СЗЧ, адже демобілізації немає, а охочих іти міняти хлопців в Україні залишилося мало. Тому влада прийняла закон №12095, який повинен нібито зняти відповідальність за самовільне залишення частини, якщо особа добровільно повернеться“ – розповів адвокат
Плюси і мінуси закону
Як зазначив адвокат, перший плюс закону – це те, що коли людина пішла в СЗЧ або дизертирувала, а потім добровільно повернулася на військову службу, тоді це вважається, що його військова служба не припинялася. Командир частини зобов’язаний прийняти рішення про поновлення особи на військову службу. Протягом 72 годин мають відновитися виплати цьому військовослужбовцю.
“Ви скажете – це чудова новина. Навіть ті особи, які зараз перебувають в СЗЧ подумають, а чому б не повернутися, і гроші поновлять, і проблем ніяких не буде. А гарним плюсом є те, що контракт продовжується“ – зазначив адвокат
Але є в законі те, що дуже насторожило адвоката, адже там заритий великий підводний камінь.
“Якщо уважно прочитати закон, то можна побачити один великий мінус, а саме: у день прийняття рішення про продовження військової служби військовослужбовцям зазначеному у підпункті один, тобто СЗЧешники і дезертири це вас стосується, командир військової частини повинен проінформувати у письмовій формі орган досудового розслідування та відповідний орган управління військової служби правопорядку у ЗСУ.
Тобто, тут мається на увазі, що кримінальне провадження щодо цього дезертира або СЗЧешніка не закривається, а продовжує бути відкритим. Виходить так, СЗЧешнік вертається на фронт, він отримує гроші, його знову вдягають, годують, він дальше воює, але кримінал по ньому висить і військовослужбовець фактично в заручниках. Один крок в ліво, щось не сподобалося командиру, особу можуть посадити, адже шукати його уже не потрібно, а кримінальна справа по ньому є“, – розповів адвокат
На думку адвоката, щоб закон був повністю справедливий, потрібно внести норму, яка повністю звільняє від кримінальної відповідальності за перший проступок військовослужбовця, який самовільно залишив частину, але потім добровільно повернувся на військову службу.
У Верховнії Раді України пропонують зменшити граничний вік перебування на військовій службі та у запасі з 60 до 55 років. Водночас, ті, хто хоче продовжити службу, зможуть це зробити за власним бажанням.
Дослівно Гончаренко: “Пропоную зменшити граничний вік перебування на військовій службі та у запасі з 60 до 55 років. Відповідний законопроєкт №12222 вже подав до Верховної Ради”.
“Також цю ініціативу підтримують українці: петиція про зниження граничного віку мобілізації до 55 років набрала 25 тисяч голосів. Це важливий крок для забезпечення ефективності війська, ротації військових та збереження їх здоров’я. Буду наполягати на швидкому розгляді законопроєкту”, – зауважив Гончаренко.
ПриватБанк анонсував інновацію для українців, які користуються цифровим гаманцем Apple Pay.
На сайті ПриватБанку зазначено, що тепер клієнти можуть додати свою банківську картку до цифрового гаманця Apple Pay всього за кілька секунд, без необхідності вручну вводити реквізити, для цього тепер треба лише піднести саму картку до смартфону.
Щоб додати картку ПриватБанку до Apple Pay потрібно:
відкрити на iPhone застосунок “Гаманець”.
натиснути кнопку “додати картку” та піднести банківську картку до смартфону.
гаманець автоматично зчитає всі необхідні дані та карткою вже можна користуватися для оплати смартфоном.