Samsung нарешті представила флагманське сімейство смартфонів Galaxy S23, а вершиною інновацій став Galaxy S23 Ultra. Найважливіша частина позиціонування – камера з 200-Мп основним сенсором, який покликаний забезпечити кращу якість зйомки за будь-яких умов освітленості, особливо у темряві. Також замінили фронталку – тепер застосовується 12-Мп модуль із автофокусом. І основна, і передня камери можуть писати відео в 4К при 60 кадрах в секунду з Super HDR. Нарешті, Galaxy S23 Ultra став першим із кастомним чіпсетом Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy. Його фішка – підвищена до 3,36 ГГц частота ЦПУ, що має забезпечити безпрецедентний рівень продуктивності. Під нього збільшили і систему охолодження, тож проблем зі стабільністю не повинно бути.
Повертаючись до камери, Samsung називає її найбільш досконалою, вказує на її здатність зйомки в нічний час, нові алгоритми обробки, що дозволяють подолати шуми під час зйомки відео, а також варіативність 200-Мп сенсора Samsung HP2, який підлаштовує бінінг маленьких пікселів під різні сценарії. А ще Samsung вихваляється своїм режимом Про, функцією Expert RAW, зйомкою відео у форматі 8К при 30fps, покращеною підтримкою штучного інтелекту та якістю об’ємного звуку при зйомці.
Інші технічні характеристики включають покращений пакет бездротових підключень, до якого увійшли Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6E і чіп UWB (просунутий NFC), стереодинаміки AKG, ультразвуковий сканер відбитка пальця в екрані, водозахищений корпус зі скла та металу (множина компонентів та One UI 5.1 на Android 13.
Samsung Galaxy S23 Ultra буде запропонований покупцеві у чотирьох кольорах: чорному, кремовому, рожевому та зеленому кольорах (без урахування бонусних на офіційному сайті бренду). Ціна починається зі $1199 у США, як і рік тому, але в Європі ціни поповзли вгору. Залежно від регіону доступні видання на 8/256, 12/256, 12/512 ГБ, а також преміальна варіація на 12 ГБ + 1 ТБ. Світовий старт продажу заплановано на 17 лютого.
В умовах економічної нестабільності та постійного зростання цін, Lifecell вирішив підтримати своїх клієнтів, запустивши акцію «Стоп ціна». Завдяки цій пропозиції абоненти можуть отримати безлімітний інтернет усього за 100 гривень.
Що за тариф пропонує акція «Стоп ціна» та як його підключити
Отже, абоненти, які перенесуть свій номер до мережі Lifecell, можуть зафіксувати вартість тарифу “Потужний”до кінця 2025 року. Це особливо вигідно в умовах можливого підвищення цін на телекомунікаційні послуги.
Тобто, якщо у вас карточка Київстар або Vodafone, то ви можете спокійно перейти на обслуговування lifecell, за допомогою перенесення номера і при цьому зберегти код і номер вашого старого оператора та отримати знижку на тариф “Потужний” з безлімітним інтернетом.
Акційний тариф “Потужний” пропонує:
Безлімітний інтернет у рамках акції буде діяти до 31 січня 2026 року. Після 31 січня 2026 року в місяць буде приходити по 20 Гб мобільного інтернету. Слід зазначити, що під безлімітним інтернетом мається на увазі 60 ГБ швидкісного інтернету, після використання всіх ГБ швидкість впаде до 1 Мб/с.
800 хвилин для дзвінків на всі мобільні оператори.
Ознайомитися з тарифом можна перейшовши за посиланням.
Абоненти, які скористаються акцією, отримають можливість уникнути змін у вартості тарифу “Потужний” протягом 12 місяців. Тому ця пропозиція — чудова можливість зекономити на мобільному зв’язку та отримати якісні послуги за привабливою ціною.
Нагадуємо, що процес перенесення номера складається з кількох етапів, а саме:
Подання заявки на перенесення номера в центрі обслуговування Lifecell або через онлайн-сервіси.
Отримання нової SIM-картки, яка буде активована протягом трьох робочих днів після підтвердження заявки.
Міністерство оборони України запроваджує електронні направлення на військово-лікарську комісію (ВЛК) через систему “Резерв+”. Реалізацію цієї ініціативи планують завершити до кінця лютого 2025 року.
Як працюватиме нова система
Результати військово-лікарської експертизи надходитимуть до інформаційно-комунікаційних систем Міноборони, зокрема до реєстру “Оберіг”, у цифровому форматі.
Паперові документи більше не будуть потрібні у територіальних центрах комплектування (ТЦК).
Чоловіки зможуть проходити медичний огляд у будь-якому зручному медичному закладі, визначеному в переліку.
“Медичний огляд можна буде пройти в обраному закладі, а висновки лікарів зберігатимуться у цифровій формі з підписами відповідальних осіб”, – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Мета реформи:
Підвищення ефективності роботи військово-лікарської комісії.
Розмежування функцій між ВЛК та ТЦК.
Скорочення черг у ТЦК.
Зменшення корупційних ризиків.
Ця реформа сприятиме полегшенню процесу проходження ВЛК, забезпеченню прозорості та мінімізації бюрократичних складнощів для військовозобов’язаних, підкреслила Черногоренко.
Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, який пропонує запровадження більш жорсткіших заходів за порушення комендантської години. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Документ наразі перебуває на стадії розгляду в парламенті.
Що передбачає законопроєкт
1)Запровадження штрафів за порушення комендантської години
Порушення правил перебування у громадських місцях у заборонений час без перепустки – штраф від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.).
2)Штрафи за недотримання правил евакуації
В’їзд або перебування в населених пунктах із обов’язковою евакуацією без спеціальних дозволів – штраф від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 грн)
Винятки
Штрафи не застосовуватимуться у таких випадках:
Перебування на вулиці з метою переходу до укриттів.
Надання або супроводження медичної допомоги,
транспортування тяжкохворих чи поранених.
Евакуація або рятування майна.
Інші ситуації, що становлять загрозу життю громадян.
Наразі законопроєкт має бути винесений на розгляд Верховної Ради. Якщо його буде ухвалено, це стане першим юридично закріпленим механізмом покарання за порушення комендантської години.
Уряд вважає, що встановлення чітких штрафів допоможе забезпечити дотримання правил комендантської години та підвищить відповідальність громадян у воєнний час. Однак документ ще потребує обговорення та схвалення у парламенті.