Connect with us

MOBILZONE

Приватбанк, Монобанк і всі інші банки закривають Р2Р схеми

Опубліковано

Приватбанк, Монобанк і всі інші банки закривають Р2Р схеми

Національний Банк України знову вводить заборону на перекази з гривневих карток українських банків на картки іноземних банків з 5 жовтня. Таким чином НБУ скасовує даний раніше дозвіл на Р2Р-перекази за гривневими картками, який почав діяти у квітні 2022 року. Про це повідомила прес-служба НБУ.

Чому запровадили заборону

Як зазначили у Нацбанку, на їхню думку Р2Р-перекази з гривневих карток на картки іноземних банків практично вичерпали собі. У квітні 2022 року, коли українцям дозволили такі переклади, це дозволило громадянам фінансово підтримати своїх рідних та близьких, які виїхали за кордон.

Однак за час, який минув з початку широкомасштабних бойових дій, багато громадян України знайшли собі роботу в інших країнах, і роль такої фінансової підтримки почала зменшуватися. Водночас, деякі пристосувалися використати цей інструмент для того, щоб уникнути обмежень на купівлю валюти, встановлених НБУ.

У зв’язку з цим у Нацбанку вирішили, що є необхідність знову запровадити заборону на такі перекази. Це допоможе акумулювати валютні запаси в Україні.

Однак така заборона не буде абсолютною. У прес-службі також наголосили, що в деяких випадках не діятиме заборона на такі перекази. Так, громадяни України зможуть перераховувати гроші за кордон для того, щоб:

  • оплатити лікування,
  • транспортування хворих,
  • витрати у разі чиєїсь смерті,
  • плата за навчання,
  • у разі сплати аліментів.

Крім того, залишається можливість вільного переказу коштів за кордон між гривневими картками українських банків. Причому такі переклади здійснюються до будь-якої країни.

Можна буде також, як і досі, здійснювати Р2Р-перекази з валютних карток українських банків на картки іноземних банків, але лише у встановлених сумах. Максимальну місячну суму такого переказу обмежено 100 тисячами гривень (в еквіваленті).

Facebook Comments

MOBILZONE

Відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу для українців: як отримати

Опубліковано

Відкрито реєстрацію на нову грошову допомогу для українців: як отнимати

Деякі українці можуть отримати грошову допомогу. Йдеться про жителів Запоріжжя та області, будинки яких постраждали від обстрілів російських військ.

Хто може розраховувати на допомогу

Благодійна допомога надається на малий та середній ремонт будинків, пошкоджених обстрілами, але лише за умови, що будинки фактично цілі (без структурних пошкоджень).

Допомога надається власникам такого житла, які належать до соціально незахищених верств населення.

Умови для надання такої допомоги є:

1. Власник постраждалого житла не має у власності іншої, неушкодженої нерухомості.
2. Постраждале житло отримало незначні пошкодження внаслідок російської агресії після 24.02.22 та перебуває у м. Запоріжжі чи громадах області, які характеризуються відносно стабільною ситуацією.
3. Домогосподарство має документи, що підтверджують право власності, та акт про ушкодження. Не отримували допомоги щодо ремонту пошкоджень від уряду України, через “є-Допомогу” чи іншу благодійну організацію.
4. Мають одну або декілька категорій уразливості:

• дохід нижче 6318 грн на особу на місяць;
• самотня мати/батько чи офіційний опікун дітей віком до 18 років;
• домогосподарство з вагітною жінкою або матір’ю з дитиною до 3 років;
• багатодітна сім’я (з 3 та більше дітьми до 18 років);
• член домогосподарства має інвалідність чи тяжку хворобу;
• самотній літній (60+) або похилого віку, які проживають окремо від родичів працездатного віку.

Що потрібно зробити, щоб отримати фінансову допомогу

Для отримання грошової допомоги необхідно заповнити реєстраційну форму за посиланням.

Крім того, для реєстрації можна звернутись до соціального працівника проєкту за адресою: м. Запоріжжя, вул. Семафорна, 8.

Ви можете отримати відповіді на свої запитання щодо цієї програми з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номером:

• 067 117 82 12 (для зв’язку через Telegram),
• 0800336734 (контактний телефон).

Також читайте:

Грошова допомога малозабезпеченим українцям

У Верховній Раді України ухвалили закон, який збільшує штрафи для ухилянтів

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Готується полювання на ухилянтів: ОСББ вже дали списки

Опубліковано

Готується полювання на ухилянтів: ОСББ вже дали списки

18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію, але в деяких містах “полювання” на ухилянтів вже розпочалося.

Так у Києві Печерська райдержадміністрація запросила від голів місцевих об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), житлово-будівельних кооперативів (ЖБК) та ОСН — органів самоорганізації населення надати списки військовозобов’язаних для ТЦК та СП.

Насправді в мережі з середини квітня, публікується лист із таким запитом. Це викликало певне занепокоєння у громадян, більшість людей вже знають про свій обов’язок (що потрібно прийти до ТЦК для оновлення даних).

«Даний запит щодо дій районних ТЦК та СП поза межами компетенції Київської міської військової адміністрації. Це питання варто адресувати до Міністерства оборони України», — прокоментували у КМДА.

У Міноборони, зі свого боку, запевнили, що не можуть відповідати на такі запитання, більш обізнані в тонкощах мобілізації у Генеральному штабі, а саме у Сухопутних військах, яким підпорядковані ТЦК та СП.

Але новина про «полювання на ухилянтів» продовжує ширитися телеграм-каналами, викликаючи бурхливі дискусії.

У ЗСУ наголосили, що призовники, військовозобов’язані та резервісти не можуть змінювати місце проживання без дозволу керівників відповідних районних (міських) ТЦК та СП з дня оголошення мобілізації та у воєнний час.

Щодо списків військовозобов’язаних по районах, то Управління пояснює це необхідністю «своєчасного оповіщення громадян, які призиваються на військову службу. Через те, органи місцевого самоврядування  просять від керівників ОСББ, ЖБК та ОСН надавати такі списки.

Також читайте:

В Україні можуть почати блокувати рахунки ухилянтів.

Польща повернула в Україну деяких чоловіків призовного віку

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Уже скоро ухилянтів ловити на вулиці більше буде не потрібно: в ТЦК бачитимуть все

Опубліковано

Уже скоро ухилянтів ловити на вулиці більше буде не потрібно: в ТЦК бачитимуть все

Завдяки цифровізації військового обліку у військкоматі будуть знати все про військовозобов’язаних чоловіків – тож згодом зменшиться необхідність фізично шукати ухилянтів.

З 18 травня вступить в силу навий мобілізаційний закон і запрацює електронний кабінет призовника, де знаходиться вся інформація про військовозобов’язаних чоловіків. Завдяки взаємодії державних реєстрів та системи “Оберіг” в ТЦК будуть бачити де чоловік працює, якими державними послугами він користується, а також, чи стоїть він на військовому обліку.

Тому, якщо чоловік протягом 60 днів не оновить військово облікові дані, то до нього на роботу може заїхати поліція та доставити його в ТЦК для з’ясування причин. Також чоловік фактично не зможе отримати ніяких державних послуг. Таким чином, щоб уникнути військового обліку потрібно бути повністю асоціальним і вести скритий образ життя.

Крім того, депутати 9 травня прийняли новий законопроект №10379, який збільшує штрафи для чоловіків від 17 до 25 тисяч гривень за ухилення від військового обліку. Законом дозволяється виписувати штраф чоловіку заочно. Тобто, в законі сказано, що представник ТЦК може винести ухвалу без присутності чоловіка про адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку. На сьогодні, щоб виписати штраф представник ТЦК складає протокол при присутності військовозобов’язаного і діло передається в суд. Слід зауважити, що закон вступить в силу тільки після підпису Президента України.

Таким чином, ті чоловіки, які будуть продовжувати ухилятися від військового облік, їм загрожує штраф у 17 тисяч гривень, вони будуть подані в розшук в поліцію, а також їх позбавлять права керувати автомобілем через суд.

Нагадуємо, якщо чоловік відмовиться оплачувати адміністративний штраф, то через виконавчу службу його банківські рахунки буде заблоковано, а також буде накладений арешт на майно.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.