Квадрокоптера продовжують набирати армію шанувальників. Зараз у продажу можна знайти придатні бюджетні моделі, з якими просто опанувати навичками пілотування і при цьому не угробити дорогого дрона.
На AliExpress представлений досить широкий вибір компактних і недорогих квадрокоптера, а також пропонують комплектуючі та запчастини, які знадобляться в разі ремонту.
У більшості подібних моделей є один істотний недолік – обмежений радіус польотів. Облетіти будинок або зазирнути у вікно до сусіда ще вийде, а ось кілька залізобетонних перешкод відразу перервуть зв’язок пілота з моделлю.
Навіть при прямої видимості дрона полетіти далі 40-50 метрів вийде не завжди.
Попереджаємо: інформація далі розміщується тільки в ознайомлювальних цілях. Всі дії з квадрокоптера ви виконуєте на свій страх і ризик.
Яку зв’язок використовують квадрокоптера
Управління дронамі здійснюється через комплектний пульт дистанційного керування або смартфон.
Більшість квадрокоптера використовують для зв’язку радіоканали на частотах 2.4 або 5.8 ГГц. У першому випадку девайси коштують дешевше, але на їх роботу впливають всюдисущі перешкоди у вигляді смартфонів, Wi-Fi роутерів та інших побутових приладів.
Передачу сигналу на частоті 5.8 ГГц застосовують в основному в дорогих професійних квадрокоптера, так і перешкод менше, і радіус польотів може бути більше.
>Купити квадрокоптер JJRC H43WH – від 1000 грн.
Практично всі бюджетні моделі з Ali працюють на частоті 2.4 ГГц, дрон при цьому виступає в якості Wi-Fi точки доступу, а пульт або смартфон, з якого відбувається управління, підключається до нього.
Деякі моделі можуть одночасно тримати зв’язок і з пультом дистанційного керування, і зі смартфоном. Перший при цьому відповідає за управління, а на другий виводиться сигнал з вбудованої камери.
Що поганого в роботі по Wi-Fi 2.4 ГГц
Навіть на відкритій місцевості дальність роботи дронів рідко перевищує 50-60 метрів. Найдорожчі відлітають від пілота лише на 20-30 метрів.
Якщо спробувати управляти квадрокоптера дивлячись в екран смартфона, аварія не змусить себе довго чекати. Навіть на невеликій відстані відеосигнал може загубитися або з’явиться помітна затримка.
Насолодитися так званим FPV (first person view) вийде лише на невеликій відстані.
Ні про які польоти з VR-шоломом можна і не мріяти, хоча багато продавців на AliExpress активно просувають цю фішку.
Як збільшити радіус дії таких квадрокоптера
Все дуже просто, не потрібно нічого робити з дроном, розбирати його, кріпити на нього зовнішні антени або підсилювачі сигналу.
Вам знадобиться лише ось такий гаджет:
>Купити Xiaomi WiFi Mi Amplifier 2 – від 240 грн.
Це підсилювач сигналу Wi-Fi, який працює в режимі ретранслятора, збільшуючи зону покриття мережі.
Його можна включити в квартирі і розмістити у вікна, якщо літати біля будинку або взяти з собою. Штука компактна і працює від будь-якого PowerBank, наприклад від такого:
>Купити Xiaomi Power bank 2 10000 mAh – від 550 грн.
Можна взяти з собою і літати в будь-якому місці.
Працює все наступним чином:
1. Збираємо квадрокоптер, встановлюємо акумулятор і включаємо його.
2. Після того, як дрон створив мережу Wi-Fi, підключаємося до неї зі смартфона.
3. У додатку Mi Home, через яке здійснюється настройка Mi Amplifier, вибираємо підсилювач Wi-Fi і активуємо функцію ретранслятора.
Тепер «стик» Xiaomi буде посилювати мережу, роздавали квадрокоптера.
Майте на увазі, що тримати підсилювач поруч з собою буде безглуздо. Якщо дрон не дістане сигналом до смартфона, то і до репитера навряд чи доб’є.
PowerBank з підключеним Mi Amplifier потрібно розташувати між пілотом і передбачуваною зоною польотів.
Працювати все це буде за умови, що квадрокоптер управляється зі смартфона. Радіус роботи радіопульта не збільшиться.
Деякі моделі управляються за допомогою пульта дистанційного керування, але для виведення картинки для FPV використовується Wi-Fi мережу. Смартфон підключається до неї і виводить зображення з камери дрона.
>Купити квадрокоптер Visuo XS809W – від 1150 грн.
В такому випадку радіус польотів не збільшити, але можна отримати більш впевнену картинку з камери на смартфон і меншу затримку при передачі сигналу.
Ось такий простий спосіб трохи прокачати китайські квадрокоптера.