Шахраї постійно придумують нові схеми обману: як тільки спосіб з випрошення пароля з СМС перестав працювати, з’явився більш складний механізм обману. Зараз вони використовують обман за допомогою безконтактної оплати через NFC.
Обман починається за класикою: шахрай здійснює дзвінок своїй жертві, представляється працівником служби безпеки, після чого залякує людину, заявляючи, що грошові кошти на карті під загрозою. Вони не просять паролів, просто пропонують прив’язати «безпечний» рахунок до пристрою. Після цього жертву переконують в тому, що слід відправитися до банкомату з пристроєм, що підтримує NFC, і здійснити переказ.
Все дуже просто: людина підносить до банкомату свою карту, вибирає переказ грошей, вказує суму і притуляє смартфон або розумний годинник. У стресовій ситуації багато хто не помічають обману. Люди вважають, що здійснюють переклад на свій рахунок, адже він прив’язаний до телефону. Але так як шахраї мають пластик, гроші відразу ж з рахунку зникають. Така схема відносно нова, набула поширення тільки в поточному році.
Незважаючи на певні нововведення, суть обману залишилася колишньою: задіюються прийоми соціальної інженерії, за допомогою яких людини залякують, кажуть про можливу крадіжку грошей, а по той бік нібито знаходиться співробітник банку і він хоче допомогти. Нововведенням виступає прив’язка карти до пристрою, який досить легко здійснити по цифрах карти, не проходячи ніяких підтверджень особистості.
Але тут варто підкреслити, що число користувачів Apple і Google Pay не таке високе, як власників карт, та й сама схема досить складна, тому у жертви залишається більше часу на те, щоб обміркувати адекватність своїх дій. Експерти впевнені, що такий обман не знайде масовий характер. Кращий спосіб захисту в даному випадку все той же – не розмовляти з шахраями, які зазвичай здійснюють дзвінки зі звичайних мобільних номерів. Якщо ви побоюєтеся за гроші, зробите самостійний дзвінок в службу підтримки банку.