Connect with us

MOBILZONE

Співробітник «Нової пошти” вкрав ноутбук з фірмовим ПО, за допомогою якого безкоштовно забирав замовлену в інтернет-магазинах

Опубліковано

Співробітник «Нової пошти" вкрав ноутбук з фірмовим ПО, за допомогою якого безкоштовно забирав замовлену в інтернет-магазинах техніку

Недавні випадки з «зниклої PS5» і крадіжкою смартфона новим співробітником «Нова пошта» виявилися не єдиними подібними інцидентами в компанії. Нещодавно стало відомо, що один з колишніх співробітників компанії багаторазово здійснював досить просту, але від цього не менш ефективну шахрайську схему, чим завдав сумарний збиток більш ніж на 800 тис. Грн.

За даними видання itpedia.com.ua почалося все з того, що керівництво доручило співробітнику підготувати і відправити комп’ютерну техніку в регіони. Поки він пакував ноутбуки, телефони і фотоапарати, у нього виникло бажання привласнити один з корпоративних ноутбуків. З цією метою він переклеїв інвентарний номер на старий списаний комп’ютер і справив підміну. Незважаючи на те, що цим вчинком він завдав компанії досить скромний збиток в розмірі 6 тис. Гривень, насправді, наслідки його дій були набагато більш далекосяжними. Справа в тому, що на цьому ноутбуці було встановлено спеціальне програмне забезпечення IC «AWIS», яке дає можливість входити в мережі НП і виконувати там різні дії, наприклад – створювати і закривати накладні, вносити в них зміни, знімати контроль оплати тощо .

Після звільнення навесні 2020 року, чоловік вирішив скористатися цією обставиною. Знаючи, що в разі пропажі відправлень, НП компенсує їх оголошену вартість, чоловік вирішив провернути масштабне шахрайство, скориставшись своїми навичками роботи в IC «AWIS». Для цього він знайшов в інтернеті паролі до комп’ютерної системи IC «AWIS» 10 співробітників НП з різних регіонів країни. Серед них були в основному, оператори складів і керівники відділень, які навіть не здогадувалися, що злочинець краде відправлення від їх імені. Маючи навички роботи в зазначеній програмі, шахрай вносив зміни в базу НП, в результаті чого, йому вдалося безкоштовно заволодівати чужим майном, завдаючи тим самим матеріальну шкоду Нової поштою, яка змушена була компенсувати вартість вкраденого власникам.

Схема полягала в наступному: зловмисник робив в різних інтернет-магазинах замовлення товару на вигадане ім’я, з формою оплати – накладений платіж і доставкою на одне з відділень. Далі, він входив в комп’ютерну систему НП і відміняв контроль оплати. Після цього, він пред’являв в відділеннях підроблену карту клієнта, де було вказано вигадане ім’я одержувача, в результаті чого, безкоштовно заволодівав товаром. Щоб не викликати підозр, він замовляв доставку кожного разу на нове відділення. Сумарний збиток, який він завдав різних інтернет-магазинах електроніки, включаючи «Розетку» – 815 259 гривень. Всі ці кошти НП компенсувала за свій рахунок.

Попався шахрай в одному з відділень Київської області, де пред’явивши підроблену карту клієнта співробітникам відділення, він дізнався, що його чекають 7 відправлень, одне з яких не сплачено. Під приводом оплати, шахрай відлучився з відділення в автомобіль, де лежав крадений ноутбук з доступом до системи НП. Там він вніс зміни в накладну, скасував контроль оплати і повернувся до відділення, щоб забрати посилки. Однак, у співробітників, які перевіряли дані в програмі, виникли підозри. Справа в тому, що НП вже розповсюдила орієнтування на шахрая, підробляли записи про відправлення.

Прибулий на місце наряд поліції затримав підозрюваного. Під час обшуку в його автомобілі, крім краденого ноутбука з встановленим ПО IC «AWIS», в одній з посилок був виявлений захований в комп’ютерній клавіатурі пакет з амфетаміном. У матеріалах суду по даній кримінальній справі вказується, що обвинувачений повністю визнав свою провину, щиросердно розкаявся, попросив вибачення у представника потерпілої сторони і навіть встиг відшкодувати збиток на суму в 100 тис. Гривень, про що представив відповідну квитанцію.

Обвинуваченому звинувачувався цілий набір статей: від шахрайства та привласнення чужого майна, до несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних систем. Проте, суд взяв до уваги факт визнання провини і готовність відшкодовувати збиток, а також такі особистісні характеристики обвинуваченого, як те, що він є тимчасово безробітним, який в розлученні виховує неповнолітню дитину, не має судимостей і не перебуває на обліку у нарколога.

З урахуванням всього вище перерахованого, суд прийняв рішення пом’якшити вирок і замінив позбавлення волі випробувальним терміном 3 роки, з постановкою на облік і зобов’язанням відшкодувати завдані потерпілій стороні збитки в розмірі 672,9 тис. Гривень.

Facebook Comments

MOBILZONE

Як працюватиме е-кабінет військовозобовʼязаного: пояснення

Опубліковано

Як працюватиме е-кабінет військовозобовʼязаного: пояснення

Найближчим часом Міноборони запровадить електронний запис відвідування ТЦК та з 18 травня запустить е-кабінет для військовозобов’язаного.

Про це повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрової трансформації та цифровізації Катерина Черногоренко.

За її словами, це звичайний мобільний додаток, який можна завантажити з App Store і Google Play Market. У ньому ви просто авторизуєтесь і заповнюєте необхідні «поля» для оновлення даних. Йти до TЦК нема потреби.

Заступниця міністра нагадала, що з 18 травня військовозобовʼязані повинні зареєструвати свої дані: номер телефону, електронну адресу (за наявності) та фізичну адресу проживання.

Це можна буде зробити в трьох доступних форматах — в ТЦК та СП, через ЦНАП або через е-кабінет.

“Ми розробляємо функцію авторизації, де ви можете заповнити ці три поля і відразу отримати інформацію з бази військовозобов’язаних “Оберіг”, щоб переглянути дані про вас в реєстрі”, – сказав Черногоренко.

Заступниця міністра оборони зазначила, що якщо виникне необхідність уточнення даних, TЦК зв’яжеться із військовозобов’язаним і подальша обробка цих даних буде проводитися безпосередньо між ним і співробітниками TЦК.

Водночас ви можете оновити свої дані за допомогою додатку з будь-якої точки світу.

«Ми вважаємо, що кількість військовозобов’язаних, які скористаються цією функцією, може сягнути 70-80%, тому що це буде дуже зручно», – сказав Черногоренко.

Також читайте:

Як водії через “Дію“ можуть отримати копії документів

Як чоловікам за кордоном отримати документи

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У iOS з’явиться корисна «ремонтна» функція для iPhone

Опубліковано

У iOS з'явиться корисна «ремонтна» функція для iPhone

У бета-версії iOS 17.5 було виявлено новий програмний інструмент під назвою Repair State. Він покликаний вирішити відому проблему, що виникає під час передачі смартфона в сервісний центр для ремонту при відключенні служби Find My.

Донедавна деактивація Find My на час передачі iPhone до сервісного центру не була проблемою, але потім компанія впровадила в iOS функцію Stolen Device Protection. Вона посилює заходи безпеки та змінює деякі налаштування конфіденційності.

Зокрема, власнику iPhone тепер доводиться чекати цілу годину перед тим, як він знову зможе користуватися пристроєм. Цей час залежить від того, як довго тривав ремонт.

Функція Repair State вирішує цю проблему. Ввівши свій Apple ID і пароль як власник iPhone, користувач підтверджує законність ремонту, уникаючи необхідності відключення Find My або Stolen Device Protection. За даними порталу MacRumors, реліз стабільної версії iOS 17.5 очікується у травні.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Pornhub і Only Fans нанесли удар в спину росіянам

Опубліковано

Pornhub і Only Fans нанесли удар в спину росіянам

Pornhub, який є одним із найпопулярніших порнографічних сайтів у світі, зареєструвався в Україні та сплачуватиме податки до бюджету країни.

«Компанія, якій належить сервіс Pornhub, нарешті зареєструвалася в Україні платником ПДВ як постачальник електронних послуг. Тепер можна стежити за сумлінною сплатою податків не лише Only Fans. Остання, до речі, поповнила бюджет на $0,7 млн. за I квартал», – заявив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетьманцев.

Раніше стало відомо, що Державна податкова служба України оштрафувала понад $5,5 тис. Pornhub через небажання реєструватися в країні та несплату податків до бюджету.

Крім того, було названо найбільших платників ПДВ з цифрових послуг (Google, Apple, Meta* та Valve), які задекларували та сплатили понад 50 млн доларів ще до настання граничного терміну.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.