Об’єднані Арабські Емірати відзначаються тим, що є першою країною у світі, яка використовує штучний інтелект для створення нових законів та вдосконалення існуючих.
Шейх Мохаммед бін Рашид Аль Мактум нещодавно оголосив, що його країна стане піонером у використанні штучного інтелекту для допомоги у розробці законів, а також для перегляду та внесення змін до існуючих. Цей новаторський крок був схвалений на останньому засіданні Кабінету міністрів країни, на якому були прийняті ключові рішення щодо створення «законодавчої системи, керованої штучним інтелектом», під наглядом Управління регуляторної розвідки.
Система на базі штучного інтелекту зможе аналізувати судові рішення, процедури виконання та реальний вплив законів на життя громадян, надаючи рекомендації щодо законодавчої реформи. Мета полягає у створенні законів, які відповідають потребам економіки країни та різноманітного населення.
Завдяки штучному інтелекту законодавці зможуть швидше розробляти закони, використовуючи зрозумілі терміни та навіть кілька мов. Однією з головних переваг такої системи є підвищення ефективності. Очікується, що вона скоротить час обробки законодавчих документів на 70%, а також надасть рекомендації, обґрунтовуючи найкращі міжнародні практики.
Керівництво ОАЕ вважає, що це важливий крок для того, щоб залишатися на передовій технологічного та економічного прогресу. За словами юриста та законодавця Хешама Ельрафі, такий підхід відкриває абсолютно нові можливості для підвищення ефективності законотворчості.
«Це запроваджує абсолютно новий спосіб створення законів. Замість традиційної парламентської моделі, де закони застрягають у нескінченних політичних дебатах, цей підхід є швидшим, чіткішим та спрямованим на вирішення реальних проблем», – сказав він в інтерв’ю виданню «Телеграф».