Connect with us

MOBILZONE

4G і 5G: Ключові відмінності між двома поколіннями стільникових мереж

Опубліковано

4G і 5G: Ключові відмінності між двома поколіннями стільникових мереж

Кожні десять років індустрія стільникового зв’язку виробляє грандіозну модернізацію своєї бездротової інфраструктури. У 2000-х повсюдно домінували мережі 3G, а в останньому десятилітті мобільні телефони працювали з мережами 4G.
У минулому році в світі почали з’являтися перші мережі 5G, і в зв’язку з цим у абонентів мобільних операторів виникає закономірне питання: в чому полягає відмінність між стільниковими мережами стандарту 4G, якими вони користуються сьогодні, і мережами 5G, які роблять свої перші кроки?

Ключові відмінності між 4G і 5G
Ось розбивка по основних розходжень між двома технологіями мобільних мереж.

Швидкість
У більшості випадків, коли говорять про 5G, швидкість використовується в якості того показника, який відрізняє нову технологію від 4G. І це дійсно має сенс, оскільки кожне покоління стільникового зв’язку давало можливість передавати дані швидше, ніж попереднє. 4G в даний час може запропонувати максимальну швидкість до 100 Мбіт / сек, хоча продуктивність такої мережі в умовах реального світу зазвичай не перевищує 35 Мбіт / сек.

Мережа 5G може передавати дані в 100 разів швидше, ніж це робить мережу 4G. Максимальна теоретична швидкість в такій мережі може становити близько 20 Гбіт / сек, при цьому станом на сьогодні в умовах реального світу швидкість таких мереж коливається в межах від 50 Мбіт / сек до 3 Гбіт / сек.

Втім, на практиці все трохи складніше. Існує три основні різновиди стандарту 5G, і кожен з них має свою швидкість. Так званий низькочастотний 5G забезпечує швидкість, яка лише трохи перевищує швидкість мереж 4G – з продуктивністю близько 50-250 Мбіт / сек. Найшвидша версія 5G стандарту, звана високочастотним 5G, – це версія, яка може забезпечити швидкість до 3 Гбіт / сек.

Затримка
Затримка – це проміжок часу, необхідний для переміщення пакета інформації між двома точками. Цей часовий відрізок можна розглядати як затримку, яка обтяжує будь-який процес передачу даних, незалежно від того, наскільки швидким при цьому є поєднання. Затримка в мережах 4G в даний час складає близько 50 мілісекунд (мс), а в мережах 5G очікується скорочення цього показника до вражаючою позначки в 1 мс.

Зменшення часу затримки матиме вирішальне значення для роботи багатьох програм, оскільки технологія 5G дозволить підключеним пристроям використовувати хмари для обробки даних – наприклад, у випадку з самохідними автомобілями, які зможуть використовувати мережу 5G для звернення до хмарного штучного інтелекту, який зможе приймати навігаційні рішення в режимі реального часу.

Покриття
Навіть після десяти років експлуатації мереж 4G у всьому світі як і раніше залишаються віддалені і сільські райони, які страждають від поганого покриття або і зовсім від відсутності зв’язку 4G. Розгортання мереж 5G тільки починається, тому покриття в даному стандарті практично відсутній за межами декількох великих міст. Мереж 5G буде потрібно кілька років, щоб досягти рівня покриття, аналогічного покриттю мереж четвертого покоління. При цьому новий стандарт буде мати різні рівні (високо-, середньо- і низькочастотний 5G), кожному з яких буде властива своя швидкість і смуга пропускання.

За даними S & P Global Market Intelligence у вересні поточного року послуги 5G-зв’язку надавалися 113 операторами на 52 ринках. Однак, навіть на цих ринках покриття обмежена і часто забезпечує хорошу продуктивність тільки в певних частинах великих мегаполісів. По суті, поки новий стандарт абсолютно не можна порівняти з 4G, який можна знайти практично в кожному великому місті різних країн світу.

Пропускна спроможність
Очікується, що мережі 5G також матимуть значно більшу пропускну здатність або ємність, ніж мережі 4G. Почасти це пов’язано з тим, що технологія 5G дозволить більш ефективно використовувати доступний частотний спектр. 4G використовує вузьку частину доступного спектра від 600 МГц до 2,5 ГГц, при цьому спектр частот, що використовуються для 5G, розділений на три різних діапазону. Кожен діапазон має свою власну смугу частот і швидкість, і відповідно, будуть відрізнятися і варіанти їх використання додатками, споживачами, підприємствами і галузями. Це означає, що пропускна здатність мереж 5G значно вище пропускної здатності мереж 4G.

Facebook Comments

MOBILZONE

Київстар “потішив” абонентів новими тарифами: що відомо

Опубліковано

Київстар "потішив" абонентів новими тарифами: що відомо

Київстар презентував нові тарифні плани: безлімітний інтернет та щедрі пакети послуг

Один із провідних мобільних операторів України, Київстар, анонсував запуск оновлених тарифних планів. Новинки стануть доступними для абонентів до кінця осені 2024 року.

Тарифи, що враховують потреби сучасних користувачів

До нової лінійки увійшли три тарифні плани, які орієнтовані на активних користувачів мобільного зв’язку та інтернету.

  1. LOVE UA Світло (300 грн/місяць) — базовий варіант для щоденного використання. У пакет входить:
    – 150 хвилин на дзвінки в межах України,
    – 20 ГБ мобільного інтернету,
    – безкоштовні дзвінки всередині мережі Київстар.
  2.  LOVE UA Світло+ (350 грн/місяць) — розширений тариф для тих, хто потребує більше часу для дзвінків і обсягу інтернету. Пропонує:
    – 300 хвилин на дзвінки по Україні,
    – 50 ГБ мобільного інтернету,
    – безкоштовні дзвінки всередині мережі Київстар.
  3. Супер Гіг (350 грн/місяць) — тариф для тих, хто максимально активно користується інтернетом. У пакет включено:
    – 350 ГБ мобільного інтернету,
    – безкоштовні дзвінки всередині мережі Київстар.

Особливості нових тарифів

Однією з ключових переваг стане безлімітний мобільний інтернет, який буде доступний для тарифів LOVE UA Світло та LOVE UA Світло+ до кінця червня 2025 року. Це дозволить абонентам користуватися інтернетом без обмежень майже півтора року, що є актуальним у сучасних умовах зростаючих потреб у цифрових послугах.

Нові тарифні плани створені з урахуванням різних потреб абонентів і стануть зручним рішенням для роботи, спілкування або розваг.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку

Опубліковано

Штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку

За порушення правил військового обліку громадянам України загрожують штрафи у розмірі від 17 000 до 25 000 грн. Однак поточна процедура їхньої сплати є незручною: необхідно відвідати ТЦК, отримати квитанцію, а потім здійснити оплату в банку. Цей процес створює значні труднощі через черги, складну логістику та відсутність цифрових альтернатив.

Цифровізація сплати штрафів

Міністерство оборони планує спростити процес, додавши можливість сплати штрафів безпосередньо через мобільний застосунок “Резерв+”. Як зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко, нововведення орієнтоване на громадян, які хочуть уникнути відвідування ТЦК.

“Ми прагнемо додати у “Резерв+” функцію сплати штрафів за порушення правил військового обліку. Багато людей не бажають витрачати час на відвідування ТЦК для отримання квитанції. Технічна можливість для цього вже є, а також розроблено законопроєкт, що передбачає знижку 50% на штраф у разі добровільної сплати. Це працює за аналогією з порушенням правил дорожнього руху”, — пояснила Чорногоренко.

Необхідність змін у законодавстві

Для впровадження цієї функції необхідно внести зміни до чинного законодавства. Відповідний законопроєкт вже підготовлений і перебуває на розгляді Верховної Ради.

Запровадження цифрового механізму сплати штрафів допоможе зменшити бюрократичні перешкоди та підвищити ефективність процесу.

Також читайте:

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації.

«Всі поховалися, а ТЦК погані»: що не так з українським суспільством.

Смартфон замість ТЦК: у Міноборони анонсували трансформацію “Резерв+”.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У «Резерв+» з’явиться надважлива функція: ТЦК стануть непотрібні

Опубліковано

У «Резерв+» з’явиться надважлива функція: ТЦК стануть непотрібні

Міноборони планує оновлення «Резерв+»: військовий облік стане доступним онлайн

Міністерство оборони України готує до модернізації застосунок «Резерв+», що дозволить громадянам ставати на військовий облік дистанційно. Особиста присутність у територіальних центрах комплектування (ТЦК) більше не буде обов’язковою. Водночас розформовувати ТЦК у відомстві не планують.

Новий формат роботи «Резерв+»

За словами міністра оборони Рустема Умєрова, оновлення застосунку значно спростить процес постановки на облік. Українці зможуть реєструватися у системі та підтверджувати готовність виконувати військовий обов’язок у зручний спосіб.

Як зазначила заступниця міністра з питань цифровізації Катерина Черногоренко, реалізація цього проєкту вимагає комплексного підходу. Йдеться не лише про технічні й технологічні вдосконалення, а й про врегулювання правових та законодавчих аспектів.

Реформування ТЦК

Незважаючи на те, що частина функцій ТЦК перейде до «Резерв+», їхню ліквідацію не передбачено. Умєров наголосив, що центри змінять формат роботи, перетворившись на сервісні офіси для військовослужбовців. Це дозволить ТЦК зосередитися на аналітичних завданнях, позбавившись рутинних функцій. Наразі ця ідея перебуває на етапі обговорення.

Онлайн-облік з 2025 року

Впровадження можливості дистанційної постановки на облік планується на 2025 рік. Українцям більше не доведеться особисто відвідувати ТЦК з документами. Замість цього вони зможуть скористатися «Резерв+» для реєстрації через Bank ID. Система автоматично верифікує дані та підтвердить електронні копії документів через Єдиний державний демографічний реєстр або Державну міграційну службу.

Ця ініціатива є важливим кроком у цифровізації оборонної сфери України та спрощенні взаємодії громадян із державними структурами.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Київстар "потішив" абонентів новими тарифами: що відомо
MOBILZONE5 години тому

Київстар “потішив” абонентів новими тарифами: що відомо

Штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку
MOBILZONE6 години тому

Штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку

У «Резерв+» з’явиться надважлива функція: ТЦК стануть непотрібні
MOBILZONE7 години тому

У «Резерв+» з’явиться надважлива функція: ТЦК стануть непотрібні

Vodafone виявився не готовим: знайдено "слабкі місця" оператора
MOBILZONE11 години тому

Vodafone виявився не готовим: знайдено “слабкі місця” оператора

МСЕК в минулому: сімейні лікарі отримають нові повноваження для надання відстрочок від мобілізації
MOBILZONE12 години тому

МСЕК в минулому: сімейні лікарі отримають нові повноваження для надання відстрочок від мобілізації

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації
MOBILZONE1 день тому

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Офіційно представлений смартфон для бідних Tecno pop 9 4G: ціна і характеристики
MOBILZONE1 день тому

Офіційно представлений смартфон для бідних Tecno pop 9 4G: ціна і характеристики

Гроші українців хочуть автоматично заарештовувати: що відомо
MOBILZONE1 день тому

Гроші українців хочуть автоматично заарештовувати: що відомо

Vodafone попередив абонентів, що потрібно перевипустити sim-карти: як це зробити
MOBILZONE1 день тому

Vodafone попередив абонентів, що потрібно перевипустити sim-карти: як це зробити

З 1 грудня Київстар багато чого змінить: до чого готуватися абонентам
MOBILZONE1 день тому

З 1 грудня Київстар багато чого змінить: до чого готуватися абонентам

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.