Ні в якому разі не можна комусь повідомляти дані по банківській карті. Інтернет-шахраї України придумали нову злочинну схему, за допомогою якої позбавляють співгромадян особистих коштів. Зловмисники використовують хитру схему обману популярної банківської функцією “cash back”, проте вже існує докладна інструкція щодо того, як вберегтися від “банківських шахраїв”.
Інтернет-шахраї, Способи крадіжки коштів з рахунку, Нацбанк України, Компанії
Найчастіше аферисти використовують ПриватБанк, який залишається лідером за кількістю клієнтів в Україні. Як і багато інших банківських установ, він гарантує часткове повернення коштів на карти користувачів при безготівкових розрахунках. Багато українців досі не знають про цю функцію. Таким людям дзвонять співробітники ПриватБанку, що пропонують активувати кешбек на карті.
У шахраїв можуть бути такі ж бази даних, як і у працівників фінансових установ. Дуже легко піддатися на вмовляння фальшивих “банкірів”, потрапивши на прийом шахраїв. Але є спосіб, який дозволить зберегти свої гроші в недоторканності. Банківський працівник знає всю інформацію про клієнта без додаткових питань. Йому чудово відомий і номер карти користувача. Співробітникові банку досить просто підключити цю функцію до карти за згодою клієнта.
Обманщик спершу починає обіцяти занадто вигідні умови по послузі кешбек, іноді пропозицію доходить до повернення п’ятдесяти відсотків від суми покупки. Клієнт виявляється зацікавлений і втрачає можливість тверезо мислити. Шахрай починає поступово випитувати інформацію по банківській карті: спочатку її номер, потім і інші дані. Це конфіденційна інформація, навіть співробітники банку не мають права про неї питати. А вже якщо ці дані отримають шахраї, то ніщо не завадить їм скористатися коштами на рахунку, до якого прив’язана карта.
Після того, як злочинець заволодіває даними карти, він відразу ж переводити гроші з неї на інший рахунок. Обманутому клієнту приходить смс про це. Зловмисник заявляє, що це підтвердження послуги підключення кешбек і просить продиктувати дані з SMS-повідомлення. Після цього йому вже ніщо не заважає розпоряджатися вкраденими засобами. Необхідно бути уважним і нікому не повідомляти інформацію по своїй карті.
У державному додатку “Дія” з’явиться опція отримання та продовження дозволів на володіння зброєю.
Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Богдан Драп’ятий.
Він нагадав, що з червня 2023 року діє Єдиний реєстр зброї та Електронний кабінет власників зброї, що значно спрощує подачу документів необхідних громадянам для отримання або продовження дозволів.
«Є високий попит на продовження цифровізації послуг, а тому це наш беззаперечний пріоритет у всій системі органів МВС, визначений Міністром внутрішніх справ України Ігорем Клименком. Це все ми будемо розвивати, підтримувати діалог з суспільством та готувати підґрунтя до цивілізованих умов володіння зброєю», – заявив Богдан Драп’ятий.
Сьогодні в Україні іде і так посилена мобілізація, але в одній області її планують ще значно посилити.
В адміністрації Харківщини зазначили, що планують підвищити ефективність мобілізаційних заходів.
Про це повідомив голова Харківської ОДА Олег Синєгубов.
Під час засідання Ради оборони цьому питанню приділили особливу увагу.
“Зміцнення обороноздатності та підтримка мирного населення – це найважливіше для Ради оборони області“, — повідомив Синєгубов.
На засіданні 22 листопада було обговорено питання про посилення обороноздатності Харківщини та посилення мобілізаційних заходів. На засіданні було заслухано керівників територіальних центрів комплектування (ТЦК) та Національної поліції області щодо поточної ситуації.
Харківська обласна адміністрація буде аналізуватиме отримані дані та працюватиме над підвищенням ефективності мобілізаційних заходів.
Нагадуємо, що раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко розповів, що мобілізація повинна значно посилитися, адже в армію додатково потрібно призвати 160 тисяч осіб за короткий період часу (приблизно 50 – 60 тисяч осіб потрібно мобілізувати в місяць).
У Міністерстві оборони хочуть удосконалити застосунок “Резерв+”, щоб особи, які порушили правила військового обліку могли через додаток сплатити штраф.
Про це розповіла заступник міністра оборони Катерина Черногоренко.
“На сьогодні існує велика проблема, коли на особу наклали штраф за порушення правил військового обліку, а вона про це навіть може не знати. А як ми знаємо, якщо штраф не оплатити протягом 15 днів, то його передають до виконавчої служби і він подвоюється. Тобто, з 17 тисяч гривень, особі доведеться заплатити 37 тисяч гривень за несвоєчасне погашення штрафу“ – розповіла Черногоренко.
Також вона продовжила –“Зараз іде активна робота, щоб впровадити онлайн-оплату штрафів у “Резерв+”. Технічна можливість для реалізації сплати штрафів у Резерв+ є, навіть є законопроєкт, який передбачає знижку на штраф у 50%, якщо його оплатити вчасно“
За словами чиновниці, якщо до кінця року у Верховній Раді ухвалять законопроект, то уже на початку 2025 року в “Резерв+” буде така функція.
Нагадуємо, що в сьогоднішньому законодавстві штраф за порушення правил військового обліку працівники ТЦК можуть накладати заочно, тобто без фізичної присутності самої особи, на яку накладається штраф. Дізнатися про штраф можна тільки прийшовши самостійно в ТЦК, або постанову надішлють поштою. Якщо штраф буде видно в “Дії” або в іншому реєстрі, то це означає, що його уже передали до виконавчої служби і він подвоївся.