Google наділила свою пошукову систему нової і дуже цікавою функцією з промовистою назвою «hum to search» – тепер кожен раз, коли в голові починає безперервно грати пісня, назва якої ніяк не можна згадати, можна спробувати наспівати її мотив прямо в пошуку.
І Google підкаже назву, якщо, звичайно, розпізнає цю саму настирливу мелодію по набору звуків на кшталт «дааааа так так даааа на наа наа наа ооо йе». Функціональність, що представляє собою свого роду людську версію Shazam, стала одним з головних анонсів презентації Search On, присвяченій останнім досягненням компанії в області ІІ.
«У всіх було таке, що в голові застрягла мелодія, але її тексту не пам’ятаємо. Тепер, в такі моменти, вам просто потрібно наспівати для пошуку, і наші моделі ІІ зможуть підібрати мелодію і знайти потрібну пісню ».
із заяви Google
У Google говорять, що, використовуючи алгоритми машинного навчання, натренували нейронну мережу таким чином, щоб вона могла по набору звуків визначити потенційні збіги пісень. компанії особливо підкреслюють, що для використання функції зовсім не обов’язково мати ідеальний музичний слух. За відповідним запитом або, коректніше сказати, голосовому наспіви, система видасть найбільш ймовірні варіанти.
Як завжди в таких випадках, дослідники в процесі навчання «згодували» ІІ-системі величезний масив даних.
В Google пояснюють принцип роботи технології так:
«Мелодія пісні схожа на відбиток пальця: кожна з них має свою унікальну ідентичність. Ми створили моделі машинного навчання, які можуть зв’язати наспів, свист або спів з відповідним «відбитком пальця» ».
Використовувані Google моделі машинного навчання, здатні розпізнавати пісні на основі різних джерел, в тому числі людей, які співають, свистять або наспівують мелодії, а також студійних записів, перетворюють звук в числову послідовність, відповідну мелодії пісні. Алгоритми також прибирають всі інші деталі, такі як супровідні інструменти, тембр і тон голосу, залишаючи основний цифровий відбиток пісні. Ці відбитки система проганяє по базі з тисячами пісень з усього світу, визначаючи потенційні збіги в режимі реального часу.
В основі лежать розробки команди AI Research за технологією розпізнавання музики. Ще в 2017 року на смартфонах Pixel 2 дебютувала програма Now Playing, що використовує для розпізнавання музики глибокі нейронні мережі. Через рік ця технологія прийшла в SoundSearch в додатку Google, одночасно компанія збільшила охоплення на каталог з мільйонами пісень. Функція hum to search – подальший еволюційний розвиток технології з можливістю розпізнавання по одному наспівати мотиву.
Функціональність вже доступна в мобільному додатку Google на Android і iOS. Отримати доступ до неї можна як в самому додатку (потрібно тільки встановити останню версію), так і через віджет Пошуку Google. Щоб активувати функцію, необхідно торкнутися значка мікрофона і вимовити головний команду «що це за пісня?» або натиснути кнопку «Знайти пісню», після чого наспівувати мелодію протягом 10-15 секунд.
На iOS поки підтримується тільки англійську мову, а на Android функція доступна більш ніж на 20 мовах, включаючи українську. У майбутньому список підтримуваних мов буде розширюватися. По крайней мірі, в Google «сподіваються» на це.
У сучасному світі, де інтернет став невід’ємною частиною життя, користувачі все частіше обирають тарифні плани з великим обсягом трафіку, високошвидкісним підключенням та доступом до улюблених онлайн-сервісів.
Наша команда проаналізувала найактуальніші тарифи від провідних операторів України і знайшли найкращий варіант для тих, хто заробляє або живе в інтернеті.
Київстар – «LOVE UA Магніт Контракт
Один із найкращих тарифів серед користувачів, якщо враховувати ціна – якість – наповнення — «LOVE UA Магніт Контракт» від Київстар. Станом на початок 2025 року його вартість складає 220 грн на 4 тижні, і він включає:
30 ГБ мобільного інтернету;
Безліміт на YouTube, TikTok, Instagram та інші соцмережі після використання основного пакету;
1200 хв на дзвінки на інші мережі України (у межах Київстар — без обмежень);
1 Суперсилу на вибір.
Головною перевагою цього тарифу є Суперсила, яка дозволяє абонентам отримати додаткові можливості, а саме:
безлімітний мобільний інтернет (80 ГБ без обмеження швидкості).
Домашній Інтернет зі швидкістю до 100 Мбіт/с. А перші 3 місяці діє пропозиція Спробуй Гігабіт без жодних доплат.
50 хвилин за кордон
5 ГБ у роумінгу
SIM для планшета. Ще одна SIM-карта для планшета або ноутбука її можна використати тільки для мобільного інтернету.
SIM для другого телефона. Друга SIM із тим самим номером для вихідних дзвінків і мобільного інтернету.
Таким чином, завдяки Суперсилі можна отримати 110 ГБ швидкісного інтернету або підключити домашній інтернет, також слід враховувати, що популярні соціальні мережі не використовують основний об’єм трафіку. Таким чином, цей тариф ідеально підходить для тих, хто активно використовує соцмережі, дивиться відео або заробляє за допомогою інтернету.
Ще є одним важливим плюсом, що нові абоненти, які переходять до Київстар через MNP, отримують додаткову Суперсилу без змін у вартості, що робить цей тариф одним із кращих пропозицій на ринку.
Українці отримали 384 мільйони гривень Національного кешбеку за лютий.
Українцям нарахували Національний кешбек за лютий, гроші вже мали надійти на карти. Про це повідомили у Telegram-каналі “Дія”.
“Перевіряйте картки – виплату Національного кешбеку вже нараховано. Понад 3 млн українців отримали 384 млн грн кешбеку, накопиченого у лютому за купівлю товарів від українських виробників“, – зазначили в “Дії”.
В “Дії” нагадали, що отримані кошти від “Національного кешбеку” можна використати на оплату:
комунальних послуг;
транспорту;
медичних послуг;
освіти;
страхування;
купівлі книжок, ліків і медичних виробів;
благодійності або донатів на ЗСУ.
Нагадуємо, щоб отримувати “Національний кешбек”, потрібно виконати кілька простих кроків. Спочатку необхідно подати заявку через мобільний застосунок одного з банків-партнерів або особисто у відділенні. Далі слід обрати картку, з якої здійснюватимуться покупки, та надати банку дозвіл передавати дані про транзакції в магазинах-учасниках програми.
Наступний етап — відкриття картки для виплат у банку-партнері та її активація в застосунку “Дія” (розділ “Сервіси” → “Національний кешбек”).
Після цього можна купувати товари українського виробництва в магазинах-учасниках програми та отримувати 10% кешбеку. Щоб перевірити, чи поширюється кешбек на конкретний товар, достатньо скористатися сканером штрихкодів у застосунку “Дія”.
Українцям пояснили, наскільки часто ухилянтів позбавляють права керувати транспортним засобом.
Як повідомляє видання РБК-Україна, одним із інструментів впливу на порушників мобілізації є тимчасове позбавлення водійських прав. Виконавча служба може застосувати цю санкцію до тих, хто не виконує вимоги ТЦК, але лише після відповідного рішення суду.
Попри рік дії посилених мобілізаційних законів, подібна практика залишається рідкісною. Перший випадок позбавлення водійських прав за ухилення від мобілізації було зафіксовано лише у лютому цього року, хоча штрафів за порушення мобілізаційних вимог виписано чимало.
Адвокат Олена Хоменко, керуючий партнер адвокатського об’єднання “Актум”, підтверджує це статистикою: наразі кількість судових позовів від військових територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на позбавлення прав чоловіків, які ухиляються від військового обліку не перевищує 50 справ по всій країні.
На її думку, основною причиною низької ефективності цього методу щодо порушників є тривалість судового процесу.
“Судові органи під час воєнного стану й без того перевантажені“, — пояснила адвокат.
Вона також зазначила, що ситуацію ускладнюють заборона проводити судові засідання під час повітряних тривог і можливі перебої з електропостачанням.
“Крім того, необхідність сплати судового збору за подання позову є додатковим стримуючим фактором, адже в держбюджеті не передбачені такі витрати для РТЦК і СП. Саме тому ТЦК не використовують цю можливість масово“, — підсумувала Хоменко.
Водночас блокування банківських рахунків за несплату штрафів застосовується значно частіше. Після невчасної сплати справа передається виконавчій службі.
Нагадуємо, що за даними Міністерства юстиції, через порушення мобілізаційних вимог заблоковано рахунки 26 тисяч особам. Також слід зазначити, що ці особи повинні будуть сплатити штраф у 37 тисяч гривень. Адже, якщо банківський рахунок заблоковано, то це означає, що штраф переданий до виконавчої служби і він автоматично подвоюється і становить уже не 17 тисяч, а 34 тисячі гривень, сюди слід добавити виконавчі затрати і того кінцева сума штрафу становить 37 тисяч гривень.
Тому юристи радять не доводити справу до суду, своєчасно сплачувати штрафи та особисто звертатися до ТЦК для врегулювання ситуації.