Connect with us

MOBILZONE

Через додаток Privat24 розкривають тіньові доходи українців

Опубліковано

Через додаток Privat24 розкривають тіньові доходи українців

Цей Рік «ознаменувався» погіршенням відносин між Приватбанком та його клієнтами. Претензії до найбільшого кредитному інституту країни варіюються від необґрунтованих блокувань карт до відмови в обслуговуванні без пояснення причин. У проблемі розбиралися журналісти електронного видання «Країна».

Основні нарікання на адресу Приватбанку

Моніторинг надходять на карти громадян . Мета такого аналізу – надання допомоги державі у виявленні «сірих» зарплати і тіньові доходи. Співрозмовники «Країни» з числа співробітників «Привату» пояснюють, що тотальних перевірок поки немає, але вибіркові «попадання» на гроші «мають місце бути».

Для мінімізації ризиків інсайдери рекомендують «не дратувати» банкірів надто явними розбіжностями між зазначеними в анкеті доходами і фактичними сумами надходять на «пластик» коштів. Для приховування розриву фізособам доцільно відкривати рахунки в декількох банках і розподіляти надходять гроші між ними.

Затягування терміну проведення платежів

За часів підконтрольності Приватбанку Ігорю Коломойському одним з найбільш значущих переваг фінустанови перед конкурентами була оперативність. Гроші від відправника до одержувача доходили миттєво. Затримки на 10-15 хвилин були рідкістю, а очікування коштів протягом зазначених в договорі трьох днів – мало не форс-мажором.

Після націоналізації ситуація стала діаметрально протилежною – тривалі терміни зарахування грошей стали буденністю. У серпні ситуація для клієнтів-фізосіб погіршилася – затримки для великих переказів стали відбуватися чи не через раз.

Більш того, співробітники «Привату» почали блокувати здалися їм підозрілими транзакції. Якими саме міркуваннями керуються працівники банку при ухваленні рішення про «заморожування», залишається невідомим. Згаданий раніше інформатор «Країни» заявив, що найчастіше персонал низової ланки апелює до власних «інстинктам». Про наслідки такої самодіяльності рядових співробітників можна прочитати в нашій публікації.

Блокування картки без попереднього повідомлення

Багато клієнтів дізнавалися про факт блокування в магазинах при спробі оплатити покупки. Деякі отримували СМС з проханням з’явитися до найближчого відділення кредитного інституту для звірки паспортних даних. У ряді випадків блокування виявлялася повною несподіванкою.

Періодичність таких ідентифікацій не регламентована: деяких клієнтів примушували проходити процедуру раз на рік, інших – раз на півроку і т.д.

Страждають від такої наполегливості в основному громадяни, які не користуються додатком «Приват 24» (туди повідомлення про необхідність проходження позапланової перевірки якраз таки доставляються).

Убезпечити себе від заморозки коштів під приводом відсутності ідентифікації можна шляхом установки згаданого додатки і періодичного «заглядання» в нього, відзначають інформатори «Країни».

Блокування рахунків через підозрілі, з точки зору приватівців, транзакцій

Іноді здалися співробітникам фінустанови шахрайськими платежі в реальності такими не були. Якими саме міркуваннями керується персонал при класифікації транзакцій, достовірно невідомо. Ухвалення рішення, знову ж таки, «віддано на відкуп» працівникам низової ланки.

В цьому випадку люди змушені чекати, поки банкіри розберуться в ситуації. Один з клієнтів банку написав на тематичному форумі про блокування надійшли на його рахунок державних соцвиплат. Отримати доступ до засобів чоловік зміг лише через тиждень. Вибачень від Приватбанку потерпілий так і не дочекався.

Часто під блокування потрапляють перекази від кріптовалютних бірж на клієнтські рахунки в Приватбанку. До групи ризику також відносяться одержувачі великих сум, які є предметом фінансового моніторингу.

Домогтися роз’яснень від співробітників «Привату» з приводу термінів розблокування нереально.

Відмова в обслуговуванні без пояснення причин

Найчастіше звернувся в відділення «Привату» клієнт дізнається про те, що він для банку «небажаний». Причини дискримінації, як правило, не уточнюються. З такою ситуацією, зокрема, зіткнувся житель Краматорська, який заглянув у відділення з метою перевипустити карту з вичерпаним терміном дії.

– Підозрілих операцій я не скоював, жодних СМС і дзвінків від банку не надходило. Причин відмови я так і не домігся. Добре, що хоч залишок коштів повернули через касу, – написав потерпілий на одному з форумів.

Що робити

Варіантів протистояти свавіллю у клієнтів Приватбанку кілька. Перший з них – оскаржувати незаконні дії в суді. У цьому випадку варто запастися терпінням, підшукати компетентного адвоката і бути готовим до численних апеляцій і касацій з боку приватовських юристів. Часто такі процеси затягуються на місяці і роки.

Варіант №2 – писати скаргу в НБУ. Цей спосіб, за словами юристів, став особливо ефективний останнім часом через підвищилася увага регулятора до порушує права клієнтів учасникам ринку. В ході перевірки ревізори Нацбанку не тільки истребуют всю відповідну інформацію, а й спробують знайти інші приводи для покарання «підопічного» фінінститута.

Причина такої завзятості перевіряючих – негласна вказівка ​​НБУ очищати ринок від несумлінних учасників. В результаті на який потрапив під моніторинг банк може бути накладено відчутний штраф. Державний статус «Привату» при таких перевірках мало допомагає. Тривалість подібних розглядів – до одного місяця.

Загроза «нацькувати церберів регулятора», як правило, протвережує зарвалися співробітників Приватбанку і його колег по кредитно-фінансової діяльності.

Варіант №3 – максимально повно описати проблему на спеціалізованих форумах. Приватбанк моніторить значну частину таких майданчиків і інший раз радує клієнтів швидкою реакцією на скарги. Причина такої таке оперативності – бажання уникнути репутаційних втрат.

Спроби журналістів «Країни» отримати коментар від керівництва «Привату» з приводу перерахованих вище випадків виявилися безуспішними. Редакція видання заявляє про готовність розмістити відповідь, як тільки він буде отриманий.

Facebook Comments

MOBILZONE

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

Опубліковано

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

NRC надає фінансову допомогу українцям, які евакуюються з Донеччини через Павлоград

Норвезька рада у справах біженців (NRC) пропонує грошову підтримку громадянам, які евакуювалися з Донецької області через транзитний пункт у Павлограді.

Хто може отримати допомогу

Фінансова допомога у розмірі 10 800 гривень надається кожному, хто прибуває до спеціального транзитного шелтера в Павлограді. У цьому пункті можна залишатися до трьох днів.

Як подати заявку на грошову допомогу

Щоб отримати виплату, необхідно зареєструватися безпосередньо в транзитному шелтері.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном: 066 832 70 78.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Опубліковано

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

“Відмова від мобілізації: судові справи, аргументи та наслідки”

Мобілізація в Україні супроводжується численними спробами військовозобов’язаних уникнути служби. Дехто отримує повістки, але не приходить, інші вимагають особливих умов. TSN.UA підготували огляд найгучніших випадків, який представила Вікторія Панченко на своєму YouTube-каналі.

“Мене не брали на службу”

У жовтні 2023 року житель Волинської області отримав бойову повістку, проте відмовився її приймати. На суді чоловік частково визнав провину, пояснивши, що ще у 2022 році його визнали “обмежено придатним”. Пізніше військова частина відмовилася його приймати. У своїх показах він згадав, що має неповнолітню дитину і проблеми зі здоров’ям, однак не надав підтверджувальних документів.

Працівники ТЦК зазначили, що чоловік заявляв про “онкологію”, хоча у ВЛК підтвердили лише незначні проблеми з хребтом. Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ (ухилення від призову) та засудив до трьох років позбавлення волі.

“Не хочу помирати”

У Черкаській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснивши це небажанням ризикувати життям. Після того як у червні 2024 року ВЛК визнала його придатним, він отримав бойову повістку, але не з’явився на пункт збору. На суді чоловік визнав провину та розкаявся. Вирок суду — три роки позбавлення волі.

“Отримав повістку й ховався”

Житель Тернопільщини після отримання бойової повістки у жовтні 2022 року так і не з’явився до ТЦК. Чоловік пояснив, що має проблеми зі здоров’ям, включно з психічними розладами, але не надав відповідних документів і не оскаржив висновок ВЛК.

Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ, призначивши три роки ув’язнення.

“Очікував бронь від підприємства”

Трохи менше, а саме 1 рік та 6 місяців іспитового терміну отримав чоловік, який також ухилився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Лохвицького районного суду Полтавської області.

На суді чоловік визнав свою провину та розкаявся. Він розповів, що сам прийшов в ТЦК після ухвалення нового мобілізаційного закону, щоб встати на військовий облік і отримати бронь від підприємства де він працює. Пройшовши ВЛК, чоловіка було визнано придатним і фактично відразу вручено бойову повістку, хоча він надав працівникам ТЦК гарантійний лист від підприємства, де повідомлялося, що йому мають надати бронь.

Таким чином, чоловік проігнорував бойову повістку і у визначену дату не з’явився на відправку, бо розгубився, адже вважав, що буде мати бронь, на даний час він і є заброньованим. Також чоловік розповів, що має зарплату 20 тисяч гривень і кожен місяць донатить по 2-3 тисяч гривень на ЗСУ.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та врахував всі обставини справи і засудив його до 1 року та 6 місяців іспитового терміну.

Зміни у процедурі бронювання

Міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про 1,5 мільйона заброньованих осіб. За її словами, таких осіб ніколи не було більше ніж 950 тисяч. Кабмін уже проводить аудит усіх бронювань, що може змінити критерії критичності підприємств.

З 25 жовтня бронювання діє лише для тих, хто отримав статус до 31 травня. Планується впровадження системи пріоритетів, зокрема за рівнем заробітної плати працівників.

Відстрочки онлайн

Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко оголосила про запуск тестування нової системи *”Резерв+”*. Тепер оформлення чи продовження відстрочки стане можливим через онлайн-запит, без черг і відвідування ТЦК.

Уряд працює над удосконаленням процедур, щоб забезпечити баланс між потребами оборони та економіки.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіків, яких “бусифікували”, зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Опубліковано

Чоловіків, яких "бусифікували", зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Народний депутат Олександр Федієнко заявив, що військовослужбовці, мобілізовані незаконним шляхом, зможуть звернутися за допомогою до військового омбудсмена. Про це повідомляє кореспондентка “Еспресо” Катерина Галко.

“Сподіваюся, з початком роботи військового омбудсмена військовослужбовці, які стали жертвами примусової мобілізації, матимуть можливість захистити свої права”, – зазначив Федієнко.

Водночас депутат наголосив, що в умовах повномасштабної війни кожен громадянин, згідно з Конституцією України, зобов’язаний захищати державу.

За словами нардепа, скарги від військовослужбовців на такі випадки надходять і зараз, і їх уже розглядають. Проте Федієнко підкреслив, що сам він не був свідком ситуацій, коли людей примусово відправляли з вулиць безпосередньо на фронт. Спочатку військовозобов’язана особа проходить навчання в центрах військової підготовки і тільки після цього її можуть відправити на бойові завдання.

Окрім цього, він висловив різку критику щодо так званої “бусифікації” — практики насильницького затримання військовозобов’язаних у мікроавтобусах. На думку депутата, такі дії підривають довіру до Збройних сил України, не мотивують громадян та дають привід російській пропаганді посилювати напругу в суспільстві.

“Я вважаю, що за такі методи слід суворо карати керівників ТЦК, адже вони дискредитують ЗСУ. Військові навіть просять змінити форму працівників ТЦК, бо в цивільних починає виникати страх, коли їх бачать, особливо під час відпусток. Це ненормальна ситуація”, – наголосив депутат.

Федієнко додав, що “бусифікація” не має масового характеру, але окремі випадки досі трапляються. Деяких керівників ТЦК уже звільнили чи перевели до інших підрозділів, однак проблема ще повністю не вирішена.

Міністр оборони Рустем Умєров, зі свого боку, заявив 18 листопада, що в Україні незабаром буде призначено військового омбудсмена, який займатиметься захистом прав військовослужбовців.

Нагадуємо, що секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Литвиненко розповів українським ЗМІ, що мобілізація повинна значно посилитися, адже до армії потрібно призвати 160 тисяч осіб за короткий період часу (приблизно 50 – 60 тисяч осіб потрібно мобілізувати в місяць).

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати
MOBILZONE39 хв. тому

Українців реєструють на одноразові виплати в 10800 гривень: як отримати

"Відмазки" від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії
MOBILZONE2 години тому

“Відмазки” від мобілізації: що вигадують ухилянти, щоб не йти до армії

Чоловіків, яких "бусифікували", зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо
MOBILZONE4 години тому

Чоловіків, яких “бусифікували”, зможуть поскаржитися військовому омбудсмену: що відомо

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера
MOBILZONE17 години тому

Офіційно представлений вбивця флагманів Nubia Z70 Ultra: великий екран без вирізів і нестандартна камера

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції
MOBILZONE18 години тому

Панель завдань Windows 11 отримає нові корисні функції

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи
MOBILZONE19 години тому

Оператори Київстар, Vodafone і lifecell розповіли у кого найдешевші тарифи

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти
MOBILZONE20 години тому

Без захисту. S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl вже виклали на торенти

Спецмобілізація чоловіків з "білими білетами: що відомо
MOBILZONE21 годину тому

Спецмобілізація чоловіків з “білими білетами: що відомо

"Резерв+" запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків
MOBILZONE24 години тому

“Резерв+” запускає онлайн-оформлення відстрочок для багатодітних батьків

Як працюють QR-коди на повістках і що робити, якщо отримали недійсне запрошення до ТЦК
MOBILZONE1 день тому

Як працюють QR-коди на повістках і що робити, якщо отримали недійсне запрошення до ТЦК

Київстар попередив про заміну тарифних планів
MOBILZONE3 дні тому

Київстар попередив про заміну тарифних планів

Українських чоловіків уже попередили про сюрприз від "Резерв+": що відомо
MOBILZONE2 дні тому

Українських чоловіків уже попередили про сюрприз від “Резерв+”: що відомо

ПриватБанк попередив про великі зміни із грошима клієнтів 18 листопада: що відомо
MOBILZONE6 днів тому

ПриватБанк попередив про великі зміни із грошима клієнтів 18 листопада: що відомо

Приватбанк добавив у Приват24 нову корисну функцію
MOBILZONE2 дні тому

Приватбанк добавив у Приват24 нову корисну функцію

Смартфон замість ТЦК: що нового готовлять для українських чоловіків
MOBILZONE1 день тому

Смартфон замість ТЦК: що нового готовлять для українських чоловіків

Смартфон замість ТЦК: у Міноборони анонсували трансформацію "Резерв+"
MOBILZONE3 дні тому

Смартфон замість ТЦК: у Міноборони анонсували трансформацію “Резерв+”

Глава Xiaomi назвав 56 пристроїв, які точно отримають HyperOS 2
MOBILZONE7 днів тому

Xiaomi назвала 56 пристроїв, які точно отримають HyperOS 2

Спецмобілізація чоловіків з "білими білетами: що відомо
MOBILZONE21 годину тому

Спецмобілізація чоловіків з “білими білетами: що відомо

Майк Тайсон – Джейк Пол: о котрій початок бою, де дивитися пряму трансляцію
MOBILZONE6 днів тому

Майк Тайсон проти Джейк Пол: о котрій початок бою, де дивитися пряму трансляцію

Українцям нагадали, як покращити мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла
MOBILZONE2 дні тому

Українцям нагадали, як покращити мобільний зв’язок та інтернет під час відключень світла

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.