Мобільні оператори Київстар і Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної і активної інфраструктури своїх мобільних мереж – тобто, використання не тільки каналів зв’язку, а й базових станцій, а також іншого обладнання. Результатом цього має стати прискорення покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.
Надання громадянам доступу до якісної мобільного зв’язку та інтернету, особливо в сільській місцевості та на автошляхах – стратегічно важливе питання для Президента України та Уряду, як було зазначено під час зустрічі Володимира Зеленського з мобільними операторами в червні цього року. Кооперація при використанні телеком інфраструктури дозволить операторам уникати дублювання в процесі будівництва мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G / LTE для абонентів, які проживають в малонаселених районах.
«Конструктивна співпраця операторів свідчить про цивілізований підхід до розвитку мереж. Звертаючись до такого інструменту як шеринг мереж, ми спираємося на передовий досвід наших європейських колег в будівництві мереж швидкісного інтернету, наприклад, як це роблять Vodafone і Telecom Italia Group щодо розвитку 4G і 5G в Італії. Такі об’єктивні і непереборні, здавалося б, обставини, як карантин і відсутність доходів від роумінгу могли б внести свої корективи у впровадження покриття. Але ми розуміємо важливість якнайшвидшого будівництва інфраструктури, яка забезпечить рівний доступ до цифрових послуг. Загальне використання мереж дозволить зробити наші інвестиції більш ефективними. А саме, не тільки дотримуватися прийнятих зобов’язань по покриттю, а й принести швидкісний інтернет в невеликі села з населенням менше 2000 осіб »- Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна.
«Наша компанія в черговий раз виступила з ініціативою, яка спрямована на поліпшення конкурентного середовища для всього телеком ринку. Партнерство та кооперація при використанні мобільних мереж дозволить операторам прискорити ліквідацію цифрового розриву між мегаполісами і селами, і виконувати свої інвестиційні плани незважаючи на зниження доходів ринку. Ми запропонували приєднатися до Меморандуму всім мобільним операторам України та раді, що Vodafone Україна підтримав цю ідею. Меморандум відкритий для всіх гравців, які хочуть розвивати нові мобільні технології на взаємовигідних умовах »- Олександр Комаров, президент Київстар.
«Ми вітаємо співпрацю між операторами, і зокрема в питаннях будівництва мереж. Активний Шерінг – це дієвий спосіб оптимізації витрат на будівництво і обслуговування мереж і якнайшвидше покриття території України якісним сигналом і мобільним інтернет-доступом, а відповідно і виконання ліцензійних умов в діапазоні 900 МГц. Сподіваюся, що інші оператори також приєднаються до меморандуму і до процесу взаємовигідного співробітництва »- НКРЗІ, Голова Олександр Животовський.
«Мінціфри вітає і підтримує спільні ініціативи операторів, особливо ті, у яких відчутний соціальний ефект. Завдяки спільному використанню інфраструктури мобільні оператори зможуть надавати більш якісні послуги в сільській місцевості, де швидкісний мобільний інтернет залишається недоступним для багатьох жителів. Це прискорить покриття технологією 4G території країни. Для нашого міністерства також важливо законодавчо закріпити можливість шеринга частот. Тоді оператори зможуть спільно користуватися радіочастотами, що важливо для роботи в діапазоні 900 МГц. Така норма є в законопроекті №3014 «Про електронні комунікації», який минулого місяця був прийнятий в першому читанні »- Олександр Шелест, заступник Міністра цифровий трансформації України.
Зараз компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж і населені пункти для загального використання інфраструктури. Оператори планують приступити до практичної реалізації Меморандуму у листопаді-грудні 2020 роки після узгодження проекту державними органами.
Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи щодо поліпшення доступу до мобільного Інтернету» мобільні оператори повинні протягом найближчих років забезпечити зв’язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 осіб, а також основні автодороги.
Мобільні оператори України вже мають досвід успішної співпраці для вирішення важливих питань розвитку телеком ринку. Зокрема, спільними зусиллями операторів була побудована інфраструктура зв’язку на Олімпійському стадіоні в г. Киев. Прикладами успішної кооперації є також використання інфраструктури мережі мобільного зв’язку в Харківському метрополітені, а також запуск мереж 2G і 4G в метро м.Києва. Крім того, нещодавно оператори мобільного зв’язку України почали роботи по рефармінгу (обміну) радіочастотами діапазону 900 МГц для його ефективного використання в процесі надання послуг швидкісний мобільної передачі даних за допомогою технології LTE.
Український військовослужбовець розповів про великий брак у війську живої сили та висловився про чоловіків, які сховалися в дома і не виходять на вулицю, щоб їх не мобілізували.
Про це в етері телемарафону розповів військовослужбовець 3- ї штурмової бригади із позивним “Тунець”.
За його словами, багато його побратимів не розуміють чоловіків, які переховуються і чекають коли ворог прийде до них додому.
“Я чекаю більш рішучих дій від ТЦК. Через брак солдатів у нас сипеться фронт. Ухилянти сховалися по хатах і не виходять, тому пора працівникам ТЦК завітати до них додому. Чоловіки, які не хочуть воювати, мають знати, що їх завжди навчать і розкажуть все, що їм може стати в пригоді під час служби в Збройних силах України“, – вважає військовослужбовець
Також він продовжив – “Зараз більшість чоловіків мобілізовані не з великою мотивацією, але як ми бачимо фронт держиться навіть на таких солдатах. В армії тебе навчать всьому, якщо ти будеш поглинати інформацію, то все в тебе буде добре. Вчися, тренуйся“, – зазначив він в інтерв’ю.
Також у військовослужбовця запитали, як він ставиться до мобілізації жінок.
“Ну, якби це було зроблено для всіх – так, це було б чудово. Але зараз ми повинні запитати їх, чи хочуть вони цього. Мобілізація жінок має бути добровільно“, – сказав він.
Нагадуємо, що на сайті президента України з’явилася петиція про мобілізацію жінок до лав Збройних сил. Її написав чоловік 1 листопада, за весь час вона зібрала 506 підписів і її перегляд було скасовано, за недостатньої кількості підписів. Саму петицію можна передивитися перейшовши за посиланням – Обов’язкова мобілізація жінок до Сил Оборони України.
Кожна провалена мобілізація та масові спроби втечі за кордон чоловіків показують, що добровольців в Україні не так багато, а ворог тільки збільшує свою армію.
Про проблеми армії розповів військовий експерт Віталій Жмайло в етері національного телемарафону.
За його словами, на сьогодні працівники ТЦК просто виконують свою роботу, тому народний гнів треба скерувати на росіян, а не шукати їх в середині держави.
“Багато українців кричать про насильницьку мобілізацію, але давайте подивимося правді в очі, добровольців не так багато, а ворог сильний і йому потрібно давати відсіч. Звичайно, все потрібно робити в рамках закону, але коли людина ухиляється, порушує закон, то до неї повинні бути застосовані певні міри“ – розповів експерт
Також він додав, якщо працівники ТЦК перестануть виконувати свою роботу, то через місяць окупанти уже будуть в Києві, адже добровольців уже дуже мало.
“Найкращий приклад, як на мене, це “Український легіон”, який планували сформувати з українців в Польщі, а саме з всіх чоловіків, які проживають в Євросоюзі. По найскромнішим підрахункам приблизно 700 тисяч військовозобов’язаних чоловіків проживають в Євросоюзі і тільки 600 чоловіків подали заявку до “Українського легіону”, що в процентному відношенні дорівнює 0.1 %, це стільки добровольців зі 100% чоловіків за кордоном. Повірте, в середині України не кращий відсоток“ – розповів Віталій Жмайло
Експерт закликав не критикувати працівників ТЦК, а зрозуміти, що сьогодні мобілізація дуже потрібна, а чоловіків, які будуть іти добровільно захищати країну уже не так багато залишилося.
Нагадуємо, що в Міністерстві оборони раніше повідомляли, що на окупованих територіях України знаходять понад 600 тисяч солдатів РФ, а до нового року цю цифру окупанти планують збільшити до 700 тисяч.