Смартфони лінійки Redmi завжди славилися низькою ціною і відмінними характеристиками. Вони отримали мало не культовий статус серед людей, які не люблять переплачувати за непотрібні функції. Через півроку після виходу вкрай вдалого і довгоочікуваного Redmi 5 компанія поспішає випустити на ринок шосту модель. Чи змогла новинка утримати звання «короля бюджетників» – читайте в огляді.
Технічні характеристики Xiaomi Redmi 6:
Екран: 5,45 ”, IPS, 1440х720, 18: 9, 295 ppi
Процесор: восьміядерний Mediatek Helio P22, до 2,0 ГГц
Графічний прискорювач: PowerVR GE8320
Операційна система: Android 8.1 Oreo
Оперативна пам’ять: 3/4 ГБ
Вбудована пам’ять: 32/64 ГБ
Підтримка карт пам’яті: microSD до 256 ГБ (окремий слот)
Починаючи з Redmi 3, апарати цієї серії виходили в металевому корпусі. Можна сказати, це стало візитною карткою лінійки. Поки конкуренти в бюджетному сегменті економили кожну копійку і використовували дешевий пластик, апарати від Xiaomi хизувалися алюмінієвими панелями. І ось традиція порушена: новинка повністю виконана з пластика. Ззаду Redmi 6 схожа на ультрабюджетний Redmi 4A, який представлений два роки тому. У них однакові лінії, що імітують вставки під антени. Навіть об’єктив камери зі спалахом встановлений так само, як в старому пристрої.
Велика частина передньої панелі зайнята 5,45-дюймовим екраном. На них фронтальна камера, розмовний динамік і LED-індикатор, який вміє сповіщати про пропущені події білим кольором.
Позаду – подвійна камера, спалах, основний динамік і сканер відбитків, що працює швидко і точно. У смартфоні повинна бути функція розпізнавання власника по обличчю, проте на момент тестування її не додали у глобальну прошивку. Розміщення спікера на задній стороні – не найкраща ідея. Коли смартфон лежить на столі екраном вгору, гучність дзвінка помітно знижується.
На правій грані розташовані клавіші гучності і кнопка живлення, на лівій – роздільні слоти під дві SIM і карту пам’яті.
Роз’єм Micro-USB і мікрофон знаходиться на нижньому торці пристрою, а вихід під навушники – на верхньому.
Ергономіка
У порівнянні з попередником, новий смартфон став помітно менше як по ширині, так і по висоті. Redmi 6 відмінно лежить в руці за рахунок невеликих габаритів і вигинів корпусу.
У більшості ситуацій їм зручно управляти однією рукою. Легко можна дотягнутися навіть до шторки сповіщень.
екран
Новинка отримала 5,45-дюймовий IPS-дисплей з роздільною здатністю HD + (1440×720) і співвідношенням сторін 18: 9.
Якщо придивлятися, можна розгледіти пікселі, проте на робочій дистанції їх не видно. Виробник застосував оптимальний для такої діагоналі розширення, щоб зменшити ціну і навантаження на процесор, а також поліпшити автономність.
В загальному екран хороший: під великими кутами не вицвітає, має достатній запас яскравості і відмінне олеофобне покриття. Є три режими відображення кольорів в налаштуваннях – теплий, стандартний і холодний.
інтерфейс
Redmi 6 працює під управлінням Android 8.1 Oreo з фірмовим інтерфейсом MIUI 9. Так як, уже багато було написано про неї і вже багатьом вона вже навіть встигла “приїстися” пройдемося по ключових особливостях системи.
Інтерфейс добре знайомий шанувальникам компанії. Він володіє величезними можливостями кастомізації, а також має багато корисних функцій. Наприклад, в смартфоні можна створити другий простір – окрему обліковий запис зі своїм набором додатків, файлів і акаунтів.
Є функція клонування додатків – можна зробити копію будь-якої програми для використання одночасно двох профілів в месенджері або соцмережах. За годину до того, як повинен продзвонити будильник, в шторці з’являється віджет, який нагадує про майбутній дзвінок і пропонує одним тапом вимкнути його. Таких зручних дрібниць в MIUI безліч.
Однією з найцікавіших особливостей останньої версії оболонки стали повноекранні жести. Це найкраща реалізація управління свайпом, яке використовується зараз в безрамкових смартфонах на Android. Крім того, що жести замість стандартних трьох кнопок краще розкривають потенціал Безрамковий екрану, вони ще й дають новий досвід взаємодії з мобільним пристроєм.
Кількість встановленого софта не переходить розумні межі. Крім кількох сервісів MIUI, в прошивці є сервіси Google, Facebook і офісний набір від Microsoft. Всі зайві програми можна видалити без рута.
Апарат в роботі
Redmi 6 отримав свіжий восьміядерний процесор Mediatek Helio P22 з частотою 2 ГГц, виконаний по 12-нанометровому техпроцесу.
Серед гіків є думка, що пристрої на Mediatek працюють набагато гірше, ніж аналогічні моделі на Qualcomm. І у них є хороші аргументи – дві однакові моделі Xiaomi на різних процесорах працювали абсолютно по-різному. І різниця була зовсім не на користь тайванського виробника чіпсетів. Вважається, що смартфони з Snapdragon працюють швидше, краще «тягнуть» ігри і довше тримають батарею.
Саме тому публіка так негативно сприйняла новий Redmi 6. Адже попередник працював на вдалому Snapdragon 450. Виходить, нова модель слабкіше попередньої, випущеної рік тому.
За рахунок великої частоти новинка показує непогані результати в AnTuTu. Однак 3DMark зриває маски: потужність відеоприскорювача невисока, і помітно поступається Redmi 5.
World Of Tanks Blitz: за замовчуванням гра запускається з мінімальними налаштуваннями графіки. Виставлення максимальних параметрів знижує частоту кадрів до 30-40 fps.
У «танках» з максимальними налаштуваннями графіки частота кадрів тримається на рівні 20 fps, падаючи до 10 fps в особливо напружені моменти.
PUBG буде працювати тільки з самих мінімальних налаштуваннях. Грати можна з невеликими пригальмовування, які не сильно заважають процесу королівської битви.
Великим плюсом нового смартфона стала відмова від версії 2/16 ГБ, яка морально застаріла в 2018 році. Тепер молодша модель радує співвідношенням 3/32 ГБ, а старша отримала 4/64 ГБ.
Інтерфейс працює спритно, однак через велику кількість анімацій процесор не завжди плавно прорисовує графіку гри. Також помітно лагає прокрутка в Play Market, Twitter, Instagram і деяких інших важких додатках. В іншому претензій немає – програми запускаються швидко і не вивантажуються з пам’яті завчасно.
Звук в динаміці середньої якості. У навушниках не вистачає запасу гучності – на максимумі хочеться додати ще пару поділок.
Камера
Новинка оснащена подвійною камерою – на 12 і 5 Мп. Другий модуль необхідний для портретного режиму – фото особи з красивим розмиванням фону.
Портрети виходять непоганими, з мінімальною кількістю шумів у світлу погоду.
Смартфони лінійки Redmi ніколи не славилися якістю зйомки, і «шістка» не стала винятком. Гаджет фотографує пристойно для недорогого пристрою, але не більше.
Основна камера не помиляється з експозицією і дозволяє отримувати приємні для ока знімки при хорошому природному або штучному освітленні. При нестачі світла знімки «шумлять» і втрачають деталізацію.
Фотографії на фронтальну камеру виходять середньої якості.
Камера вміє знімати відео з роздільною здатністю Full HD c частотою 30 кадрів в секунду.
бездротові інтерфейси
А ось тут все скромно. Wi-Fi модуль – найпростіший, без підтримки AC і 5 ГГц. Є Bluetooth 4.2 і FM-радіо. З мобільним зв’язком і виходом в Мережу проблем не було. NFC, звичайно ж, немає, а шкода.
Координати визначаються з високою точністю всього за кілька секунд «холодного» старту.
Автономна робота
Redmi 6 позбувся того, за що так любили смартфони цієї лінійки – високою автономності. Старички Redmi 3s і 4x показували рекорди роботи без підзарядки, залишаючи далеко позаду всіх своїх конкурентів в бюджетному сегменті.
Новинці видали акумулятор на 3000 мАг. Начебто нормальна ємність для типового гаджета 2018 року, проте за мірками попередніх моделей це сильний крок назад. В результаті у Redmi 6 штатний час роботи – один день активного використання, не більше.
Час гри в PUBG з включеним Wi-Fi і середнім рівнем яскравості витратив 18% заряду. Програвати відео в режимі «Політ» і на максимальному рівні яскравості смартфон здатний протягом дев’яти годин.
підсумки
Xiaomi Redmi 6 вийшов неоднозначним. Практично всі характеристики гірше, ніж у торішньої моделі. Замість металу в корпусі пластик, знизилася ігрова продуктивність і загальна швидкість системи, впав час автономної роботи. Єдиним плюсом можна було б назвати подвійну камеру, якої не було в Redmi 5, проте якість знімків від цього не покращився. Новинка точно знайде свого покупця, однак чи стане вона такою ж популярною, як інші смартфони лінійки Redmi – велике питання.
плюси:
великий обсяг вбудованої пам’яті;
швидкий сканер відбитків;
зручні жести управління.
мінуси:
пластиковий корпус;
слабший і менш енергоефективний процесор ;
батарея меншого об’єму, що також вплинуло на автономність в цілому;
«ТЦК скаржаться, що у них маленькі зарплати і те, що їх демонізують та зменшується рівень довіри», — нардепка Анна Скороход.
Усі схеми і розцінки у відео:
Влистопаді минулого року Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ. Цілий рік цей орган парламентського контролю досліджував дотримання прав військових і днями комісія нарешті оприлюднила свій звіт, який виявився доволі скандальним. Ухилення від мобілізації за сприяння працівників ТЦК, “липові” відстрочки, корупція в ЗСУ – ось далеко неповний перелік тих проблем, які винесли на загал народні депутати.
«Але є ТЦК, з якими абсолютно нормально працювати, які дослухаються і не роблять такого безпрєдєлу який дозволяють собі інші», — народний депутат Скороход.
Голова парламентської ТСК по правам військових пояснила, як нардепи можуть змінити підходи до мобілізації.
NRC надає фінансову допомогу українцям, які евакуюються з Донеччини через Павлоград
Норвезька рада у справах біженців (NRC) пропонує грошову підтримку громадянам, які евакуювалися з Донецької області через транзитний пункт у Павлограді.
Хто може отримати допомогу
Фінансова допомога у розмірі 10 800 гривень надається кожному, хто прибуває до спеціального транзитного шелтера в Павлограді. У цьому пункті можна залишатися до трьох днів.
Як подати заявку на грошову допомогу
Щоб отримати виплату, необхідно зареєструватися безпосередньо в транзитному шелтері.
Для отримання додаткової інформації звертайтеся за телефоном: 066 832 70 78.
“Відмова від мобілізації: судові справи, аргументи та наслідки”
Мобілізація в Україні супроводжується численними спробами військовозобов’язаних уникнути служби. Дехто отримує повістки, але не приходить, інші вимагають особливих умов. TSN.UA підготували огляд найгучніших випадків, який представила Вікторія Панченко на своєму YouTube-каналі.
“Мене не брали на службу”
У жовтні 2023 року житель Волинської області отримав бойову повістку, проте відмовився її приймати. На суді чоловік частково визнав провину, пояснивши, що ще у 2022 році його визнали “обмежено придатним”. Пізніше військова частина відмовилася його приймати. У своїх показах він згадав, що має неповнолітню дитину і проблеми зі здоров’ям, однак не надав підтверджувальних документів.
Працівники ТЦК зазначили, що чоловік заявляв про “онкологію”, хоча у ВЛК підтвердили лише незначні проблеми з хребтом. Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ (ухилення від призову) та засудив до трьох років позбавлення волі.
“Не хочу помирати”
У Черкаській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснивши це небажанням ризикувати життям. Після того як у червні 2024 року ВЛК визнала його придатним, він отримав бойову повістку, але не з’явився на пункт збору. На суді чоловік визнав провину та розкаявся. Вирок суду — три роки позбавлення волі.
“Отримав повістку й ховався”
Житель Тернопільщини після отримання бойової повістки у жовтні 2022 року так і не з’явився до ТЦК. Чоловік пояснив, що має проблеми зі здоров’ям, включно з психічними розладами, але не надав відповідних документів і не оскаржив висновок ВЛК.
Суд визнав його винним за ст. 336 ККУ, призначивши три роки ув’язнення.
“Очікував бронь від підприємства”
Трохи менше, а саме 1 рік та 6 місяців іспитового терміну отримав чоловік, який також ухилився від мобілізації. Про це йдеться у вироку Лохвицького районного суду Полтавської області.
На суді чоловік визнав свою провину та розкаявся. Він розповів, що сам прийшов в ТЦК після ухвалення нового мобілізаційного закону, щоб встати на військовий облік і отримати бронь від підприємства де він працює. Пройшовши ВЛК, чоловіка було визнано придатним і фактично відразу вручено бойову повістку, хоча він надав працівникам ТЦК гарантійний лист від підприємства, де повідомлялося, що йому мають надати бронь.
Таким чином, чоловік проігнорував бойову повістку і у визначену дату не з’явився на відправку, бо розгубився, адже вважав, що буде мати бронь, на даний час він і є заброньованим. Також чоловік розповів, що має зарплату 20 тисяч гривень і кожен місяць донатить по 2-3 тисяч гривень на ЗСУ.
Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 ККУ та врахував всі обставини справи і засудив його до 1 року та 6 місяців іспитового терміну.
Зміни у процедурі бронювання
Міністерка економіки Юлія Свириденко спростувала інформацію про 1,5 мільйона заброньованих осіб. За її словами, таких осіб ніколи не було більше ніж 950 тисяч. Кабмін уже проводить аудит усіх бронювань, що може змінити критерії критичності підприємств.
З 25 жовтня бронювання діє лише для тих, хто отримав статус до 31 травня. Планується впровадження системи пріоритетів, зокрема за рівнем заробітної плати працівників.
Відстрочки онлайн
Заступниця міністра оборони з цифровізації Катерина Черногоренко оголосила про запуск тестування нової системи *”Резерв+”*. Тепер оформлення чи продовження відстрочки стане можливим через онлайн-запит, без черг і відвідування ТЦК.
Уряд працює над удосконаленням процедур, щоб забезпечити баланс між потребами оборони та економіки.