Connect with us

MOBILZONE

Xiaomi Redmi 9 і Redmi Note 9 стануть найкращими бюджетними смартфонами 2020 року

Опубліковано

Xiaomi Redmi 9 і Redmi Note 9 стануть найкращими бюджетними смартфонами 2020 року

Попит на мобільні пристрої поступово зростає, тому що все більше людей за рахунок смартфонів можуть відмовитися від використання безлічі інших електронних пристроїв, в тому числі телевізорів, комп’ютерів та інших гаджетів. Пов’язано це з тим, що їх функціональні можливості щорічно розширюються, тому необхідність у використанні інших пристроїв відпадає цілком і повністю. Якщо ще п’ять років тому бюджетні моделі телефонів були просто жахливими за сукупністю якостей, будучи нездатними навіть справлятися зі звичайними повсякденними завданнями, то тепер все інакше, тому що їм під силу вже навіть те, на що здатні раніше були лише флагмани. Такі новинки, як Xiaomi Redmi 9 і Redmi Note 9, все це в повній мірі доведуть всьому світу, а їх вихід трапиться вже через кілька тижнів.

Спочатку компанія-виробник збиралася представити ці смартфони громадськості ще в першій половині лютого, проте через складнощі з виробництвом і роботою магазинів, виникла яка через коронавируса, від подібних планів довелося відмовитися на невизначений термін. За даними інсайдерів, уявити такі телефони бюджетного рівня тепер можуть на початку березня, але за умови, якщо проведення такого роду заходів, тобто великих презентацій, стане можливим, так як зараз влада Китаю будь-які масові зібрання людей заборонили в цілях безпеки населення. Втім, нехай ці мобільні пристрої ще й не представили офіційно, але вже відомо про те, чим вони зможуть порадувати покупців.

За наявними зараз даними, смартфони Xiaomi Redmi 9 і Redmi Note 9 будуть відрізнятися один від одного розмірами, технічним оснащенням і ціною. Так, старша модель виявиться дорожче, а молодша навпаки дешевше, будучи здатною похвалитися меншою продуктивністю і тільки потрійний основною камерою, тоді як в моделі Note фотокамера на тильній частині виявиться четверний. Обидва телефони отримають IPS-екран, а сканер відбитків пальців виявиться вбудований в бічну кнопку управління живленням, нехай спочатку компанія і планувала впровадити його в дисплей за рахунок нової технології. На жаль, але інтегрувати дактилоскопічний модуль в матрицю такого виду у неї не вийшло з якихось причин. Серед інтерфейсів в новинках користувачів чекають USB Type-C і 3,5 мм для навушників, тому проблем з підключенням таких абсолютно точно не буде.

Нові смартфони китайської корпорації Xiaomi виявляться побудовані на базі процесорів Qualcomm з лінійки Snapdragon, причому в обох випадках вони будуть восьмиядерними, але більш точних відомостей поки що ще немає. Корпус мобільних пристроїв буде виготовлений із загартованого скла Corning Gorilla Glass 5, а однією з головних «фішок» новинок стане чіп NFC, за рахунок якого їх власники зможуть запросто використовувати платіжну систему Google Play для оплати покупок і послуг в магазинах, а також проїзду в громадському транспорті, коли в цьому виникає необхідність. За співвідношенням ціни і якості краще Redmi 9 і Redmi Note 9 на ринку не буде нічого, принаймні станом на момент їх запуску в продаж. Новинки будуть коштувати не більше ніж $ 350, тому дозволити собі їх покупку зможуть всі бажаючі.

Facebook Comments

MOBILZONE

Шахраї масово збували фальшиві долари у обмінниках в одному регіоні України

Опубліковано

Шахраї масово збували фальшиві долари у обмінниках в одному регіоні України

На Львівщині правоохоронці викрили масштабну схему збуту фальшивих доларів. Під час затримання у зловмисників вилучили підроблену валюту на суму близько 30 тисяч доларів США. Скільки підробок вже встигли ввести в обіг — наразі встановлюється.

Як діяли шахраї

За даними Бюро економічної безпеки України, організована група мешканців Львова скуповувала у постачальників підроблені купюри номіналом 100 доларів зразка 2006 року. Перед збутом злочинці перевіряли справність обміну: для цього у різних пунктах обміну валют тестували банкноти по кілька одиниць.

Після перевірки група масово здавала фальшиві долари в обмінники Львова та області, отримуючи за них гривню. Однак на цьому шахраї не зупинялися: за фальшиві купюри вони також купували вживану побутову техніку, яку згодом перепродавали за справжні гроші.

Організація схеми

У ході розслідування було встановлено, що до злочинної діяльності причетні дев’ятеро осіб. Організатором угруповання виявився наймолодший з учасників. Саме він координував дії решти фігурантів, перевіряв обмінні пункти перед здійсненням операцій та розподіляв кошти між виконавцями.

У момент затримання у підозрюваних вилучили підроблені долари на суму 29 300. Усі купюри — номіналом 100 доларів.

Поточний стан справи

Наразі всі учасники схеми затримані. Їм повідомлено про підозру, а справу передано до суду. Правоохоронці продовжують встановлювати точну кількість фальшивих банкнот, які вже могли опинитися в обігу.

Жителям Львова та навколишніх населених пунктів радять бути особливо уважними при обміні валюти. Особливу обережність варто проявляти при отриманні 100-доларових купюр, які фігурували у справі.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Приватбанк і Монобанк офіційно скасовують ліміти на перекази з картки на картку: що відомо

Опубліковано

Приватбанк і Монобанк скасовують ліміти на перекази з картки на картку: що відомо

Національний банк України ухвалив рішення не продовжувати обмеження на перекази з картки на картку у розмірі 150 000 гривень. Відповідно, з 1 квітня 2025 року цей ліміт втратить чинність.

Приватбанк і Монобанк скасовують ліміти на перекази з картки на картку: що відомо

У НБУ пояснили, що це рішення є черговим кроком до поступової лібералізації валютного ринку та зменшення адміністративного тиску на фінансові операції громадян.

Нагадаємо, ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів «з картки на картку» було запроваджено як тимчасовий захід під час дії воєнного стану.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

AI в QA-тестуванні: союзник чи загроза?

Опубліковано

QA-тестуванні: союзник чи загроза?

Експертка і QA-інженерка міжнародного рівня Яніна Шингельська розповідає, як машинне навчання змінює підхід до запуску продуктів.

Активний розвиток нейромереж та інструментів на основі штучного інтелекту викликає хвилювання у багатьох фахівців у сфері IT, включно з тестувальниками. У професійному співтоваристві обговорюється, чи може AI замінити тестувальників або стане їхнім безцінним помічником. Розвиток інструментів машинного навчання дає змогу QA-інженерам і тестувальникам перекласти аналіз величезних обсягів даних на АІ-сервіси, вважає Яніна Шингельська, провідний QA-інженер низки проєктів міжнародної консалтингової ІТ-компанії Customertimes, визнаної лідером у своїй галузі на підставі звіту ISG Provider Lens™. Проєкт Програми доступу до послуг у сфері психічного здоров’я у Вірджинії (VMAP), який Яніна веде як QA-інженер, здобув премію ISG Paragon Award™️️2024 у категорії «Інновації».

Будучи викладачем курсу для тестувальників-початківців у Quality Assurance Group, Яніна визнає, що автоматизація процесів тестування вже значно підвищила їхню ефективність, виключаючи логічні невідповідності та «людські помилки».

У бесіді з Яніною ми з’ясували, яку роль відіграє штучний інтелект у розширенні можливостей тестувальників.

— Яніно, ви як провідний фахівець із забезпечення якості в міжнародних компаніях активно працюєте над впровадженням передових методик тестування. Наскільки важливо QA-інженеру використовувати інструменти AI в роботі?

— У своїй роботі я використовую AI для аналізу вимог, це допомагає виявляти невідповідності, прогалини та потенційні проблеми ще до початку тестування. AI може порівнювати нові та старі версії документів, знаходити протиріччя і навіть пропонувати уточнення до вимог. Наприклад, GitHub Copilot допомагає в написанні коду для автоматизованих тестів, що знімає частину необхідної, але досить механічної роботи. І це дає змогу звернути увагу на нестандартні випадки тестів.

Штучний інтелект має низку переваг у питаннях аналізу вимог. Перш за все, AI аналізує задані вимоги та виявляє логічні невідповідності, які могли залишитися непоміченими. Інструменти машинного навчання допомагають виявити відсутні бізнес-правила, невраховані граничні випадки, а також вказують на нечіткі формулювання, які можуть викликати різне розуміння у команди.

Також не варто забувати і про тестування безпеки продуктів: інструменти, що використовують алгоритми машинного навчання, можуть аналізувати код і виявляти такі вразливості, як SQL-ін’єкції та міжсайтовий скриптинг.

Однак у будь-якому разі AI тільки виявляє проблеми, а остаточне рішення залишається за тестувальником.

— Ви проходили навчання за спеціальністю Software Testing і отримали міжнародний сертифікат тестувальника програмного забезпечення від найбільшої компанії професійної сертифікації ISTQB у 2022 році. За минулі роки які можливості відкрилися перед QA-фахівцями завдяки AI?

— В останні два роки інтерес до використання AI-інструментарію в тестуванні значно зріс. Тестувальники навчилися правильно використовувати нейромережі — задавати коректні промти, визначати пріоритетність дефектів і групувати їх за категоріями, чітко прописувати рекомендації.

У питанні аналізу величезних обсягів даних AI, безсумнівно, лідирує. Завдяки високій точності виконання тестів, використання AI дає змогу уникнути помилок, спричинених людським фактором, і дотримуватися чіткої послідовності тестування. Рекурентні нейронні мережі проводять аналіз відповідності вимогам у текстовому форматі, в той час як згорткові нейронні мережі працюють з візуальною складовою. Сервіс Applitools використовує візуальний AI для виявлення дефектів у користувацькому інтерфейсі та відхилень від очікуваного результату.

Інструменти AI аналізують наявні тести, усувають дублі та пропонують поліпшення. AI допомагає автоматизувати виконання регресивних тестів, прогнозувати дефекти програмного забезпечення або застосунків.

— Завдяки вашій роботі як QA-інженера над Програмою доступу до послуг у сфері психічного здоров’я у Вірджинії (VMAP), Customertimes була удостоєна престижної премії ISG Paragon Award™️️2024. Як би ви оцінили «спільне майбутнє» тестувальників і AI?

— Насправді поки що абсолютно немає приводу для тривог. AI не здатний враховувати контекст і нюанси так само добре, як людина. Плюс штучному інтелекту складно оцінити зручність інтерфейсу або придумати нестандартний тест. Зараз AI-інструменти лише знімають рутинні завдання і дають змогу фахівцям зануритися у творчі процеси.

AI — це потужний помічник, але не заміна тестувальнику. Його варто використовувати для підтримки тестування, але остаточні рішення залишаються за людиною.

— Ви розробили презентації до навчальної програми Practice of Software Testing для тих, хто ніколи не був знайомий з роботою в IT. Ваша викладацька діяльність у компанії Quality Assurance Group була відзначена премією CatalyX Champions Series Awards. На які аспекти роботи з AI ви б порадили звертати увагу новачкам?

— Для використання AI-інструментів, перш за все, необхідно зануритися в їх вивчення. Тестувальники повинні розвивати навички в галузі аналізу даних і роботи з інструментами AI. Важливо розбиратися в принципах і алгоритмах їхньої роботи, вибирати відповідні програми для вирішення різних конкретних завдань. Від цього залежить навіть підбір інструментів: на початковому етапі тестувальник може використовувати ChatGPT для написання тестів, а надалі перейти на сервіси Testim або Functionize, які автоматично створюють, виконують і адаптують тести.

Варто зазначити, що тестувальники з сертифікацією ISTQB і досвідом роботи зі AI з кожним роком користуватимуться дедалі більшим попитом. Адже, незважаючи на те що AI може полегшити процес тестування, отримані дані необхідно перевіряти ще раз. Навіть штучний інтелект не застрахований від помилок.

Важливо, щоб QA-фахівці відстежували два етичні моменти: конфіденційність і збереження даних, а також «неупередженість» AI-сервісу. Тобто в процесі роботи варто виявляти, на основі яких даних працює алгоритм.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Шахраї масово збували фальшиві долари у обмінниках в одному регіоні України
MOBILZONE23 секунди тому

Шахраї масово збували фальшиві долари у обмінниках в одному регіоні України

Приватбанк і Монобанк скасовують ліміти на перекази з картки на картку: що відомо
MOBILZONE11 години тому

Приватбанк і Монобанк офіційно скасовують ліміти на перекази з картки на картку: що відомо

QA-тестуванні: союзник чи загроза?
MOBILZONE11 години тому

AI в QA-тестуванні: союзник чи загроза?

Vodafone офіційно впроваджує технологію xPON: які міста отримують перші цю техногогію і що зміниться
MOBILZONE11 години тому

Vodafone офіційно впроваджує технологію xPON: які міста отримують першими і що зміниться

Vodafone попередив абонентів про масштабні зміни: що відомо
MOBILZONE14 години тому

Vodafone попередив абонентів про масштабні зміни: що відомо

Українці за кордоном можуть отримати паспорт без медкомісії та військової довідки
MOBILZONE17 години тому

Паспорти без бюрократії: спрощено процедуру для українців за кордоном

Київстар змінить умови тарифів вже через тиждень: знайдіть свій
MOBILZONE18 години тому

Київстар змінить умови тарифів вже через тиждень: знайдіть свій

Зовсім скоро перекази з картки на карту стануть доступними не всім: кому заблокують
MOBILZONE20 години тому

Зовсім скоро перекази з картки на карту стануть доступними не всім: кому заблокують

Максимум гігабайтів за мінімум грошей: що пропонує Київстар у 2025 році
MOBILZONE21 годину тому

Максимум гігабайтів за мінімум грошей: що пропонує Київстар у 2025 році

Ціна однієї помилки за кермом: шокуючі суми штрафів у 2025 році
MOBILZONE23 години тому

Ціна однієї помилки за кермом: шокуючі суми штрафів у 2025 році

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.