Одним з найцікавіших анонсів WWDC 2019 став фактичний поділ iOS на дві операційні системи: iPad отримав власну – iPadOS. Це повинно вдихнути нове життя в планшети Apple. Їх власники отримають можливості, яких чекали з моменту презентації першого iPad в 2010 році.
«IPad – це наші найпередовіші технології, реалізовані в чарівному, революційному пристрої, доступному за неймовірною ціною, – говорив Стів Джобс, презентуючи новий гаджет. – iPad дає початок абсолютно новій категорії пристроїв, які з’єднають користувачів з їх додатками і контентом в набагато більш інтимній, інтуїтивно зрозумілій та захоплюючій манері ».
Джобс переконав не всіх. Перший iPad багатьма сприймався як збільшений в розмірах iPod Touch. Авторитетні обзорщики відзначали, що ніякої практичної користі від великої діагоналі дисплея немає: мало які програми мають додатковий функціонал, браузер Safari працює в основному з мобільними версіями сайтів, файловий менеджер майже нічого не вміє.
Навіть можливість підключити зовнішню клавіатуру та інші аксесуари не дозволяла розглядати iPad як заміну ноутбука – через обмеження ОС. Так було до 3 червня 2019 року, коли на черговому WWDC була представлена iPadOS.
Покористувавшись новою операційною системою близько двох тижнів, MacDigger прийшов до висновку, що тепер iPad цілком може замінити ноутбук.
Сьогодні Apple випускає п’ять моделей iPad:
- iPad mini (7,9 дюйма);
- iPad (9,7 дюйма);
- iPad Air (10,5 дюйма);
- iPad Pro (11 дюймів);
- iPad Pro (12,9 дюйма).
Звичайно, різні моделі справляються з однаковими завданнями по-різному. Це залежить від процесора і обсягу оперативної пам’яті. Наприклад, рендеринг одного і того ж відео на iPad шостого покоління може зайняти втричі більше часу, ніж на iPad Pro. Тут справедливо провести аналогію з MacBook: MacBook Pro 13 без Touch Bar рендерить відео повільніше, ніж ця ж модель з Touch Bar. Інше питання – який ноутбук ми збираємося замінити планшетом. Наприклад, ігрову машину (Dell Alienware, HP Omen, Asus ROG) замінити, звичайно, не вдасться. Але, ось ультрабуки початкового і навіть середнього рівня – запросто. З того ж MacBook Pro можна безболісно перейти на iPad Pro, з усіх інших – на iPad 2018, Air і навіть mini.
До слова, в mini в цьому році Apple вдихнула друге життя – планшет отримав процесор A12 Bionic, 3 ГБ оперативної пам’яті, до 256 ГБ вбудованої і підтримку Apple Pencil.
Для комфортної роботи до планшета доведеться докупити пристрої введення і перехідники (Lightning – MicroSD, Lightning – USB-A або хаб USB-C). Наприклад, для роботи з текстом на Air і Pro Apple випускає спеціальні чохли-клавіатури, але абсолютно всі моделі iPad підтримують Bluetooth-клавіатури: Magic Keyboard і рішення від сторонніх виробників. Іншим пристроєм введення є Apple Pencil, який ідеально підходить для різних графічних редакторів.
Крім перерахованого вище, в iPadOS до планшета можна підключити мишу, трекпад і геймпад.
Мишу можна підключити як по USB, так і по Bluetooth. При цьому дії для кнопок можна призначити в налаштуваннях.
Оновлений файловий менеджер тепер дозволяє не тільки створювати або видаляти папки, а й архівувати (розпакувати) як окремі файли, так і папки цілком. Також, він підтримує більшість зовнішніх накопичувачів (які не потребують додаткового живлення).
Підтримку Dualshock 4 та Xbox One вже зараз можна спробувати в Fortnite, Minecraft, Asphalt, GTA: San Andreas, Gangstar, Evoland 2 і безлічі інших ігор і отримати нові враження від гри на планшеті.
Восени з запуском Apple Arcade і Google Stadia iPad перетвориться на повноцінну портативну консоль і, можливо, потіснить на ринку Nintendo Switch.
Розширення асортименту підключаючихся периферійних пристроїв – це половина необхідних можливостей для переходу з ноутбука на планшет. Інша половина – ПО.
Чи можуть додатки для iPadOS замінити програмне забезпечення настільної операційної системи? Усе впирається в потреби: до 90% повсякденних завдань можна виконати на планшеті з iPadOS, виняток – вузькопрофільний або корпоративний софт.
Сьогодні потрібна програма для iPad є або в App Store, або в хмарі (наприклад, Google Docs або MacinCloud).
Завантажити відео з камери прямо на планшет, там же його обробити, накласти завантажену з інтернету музику, потім створити обкладинку в ProCreate і опублікувати готовий ролик на YouTube – немає проблем.
Інший сценарій – редагування CSS-стилів з паралельним переглядом результатів в іншому вікні.
Варто відзначити, що поки вийшла тільки перша бета-версія iPadOS з різними багами і періодичними зависаннями, але навіть на цьому етапі автор цього тексту зміг собі дозволити відкласти ноутбук і виконувати всі завдання виключно на iPad.