У Львові ввечері 8 липня стався гучний конфлікт за участю працівників ТЦК та СП і місцевих жителів. Подія відбулася у мікрорайоні Сихів та швидко набула розголосу після появи відео у соцмережах.
За попередньою інформацією, все почалося під час заходів з оповіщення. Працівники ТЦК нібито зупинили чоловіка, який, за даними правоохоронців, перебував у розшуку через порушення правил військового обліку. Після цього біля службового автомобіля почали збиратися люди.
Очевидці повідомляли, що місцеві жителі вимагали пояснень та не дозволяли автомобілю ТЦК залишити місце події. Згодом ситуація стала ще напруженішою – натовп заблокував рух, а службову машину пошкодили та перевернули.
На місце прибули правоохоронці. У поліції заявили, що встановлюють усі обставини інциденту та спілкуються з учасниками події. Також правоохоронці мають з’ясувати, хто саме міг брати участь у блокуванні та пошкодженні автомобіля.
На ситуацію відреагував мер Львова Андрій Садовий. Він повідомив, що з’ясовує деталі інциденту, та закликав людей зберігати спокій і чекати перевіреної інформації.
Окремо у Львівській ОВА заявили, що дії військовослужбовців ТЦК також перевірять. Обласний ТЦК та СП має провести службове розслідування щодо правомірності дій своїх представників під час оповіщення громадянина.
Наразі остаточних висновків щодо інциденту немає. Влада та правоохоронці заявляють, що перевірятимуть як дії працівників ТЦК, так і поведінку цивільних осіб, які брали участь у конфлікті.