Connect with us

MOBILZONE

iOS 18.4 на підході: п’ять найважливіших нововведень для вашого iPhone

Опубліковано

iOS 18.4 на підході: п'ять найважливіших нововведень для вашого iPhone

Apple випустила першу бета-версію iOS 18.4 для розробників. Очікується, що стабільна версія системи вийде у квітні. А поки що зібрали всі відомі нововведення.

Пріоритизація повідомлень
Apple Intelligence вже вміє поєднувати кілька повідомлень в одне, сумаризуючи вміст. Але «яблучні» алгоритми виявилися дуже точними, оскільки регулярно відображали недостовірну інформацію. Функцію Notification Summaries навіть довелося тимчасово вимкнути.

У iOS 18.4 з’явиться акуратніший спосіб впоратися з валом нотифікацій: функція Priority Notifications виносить найважливіше (на думку алгоритму) повідомлення над іншими. Фішку потрібно увімкнути вручну в розділі «Налаштування», перейшовши до «Сповіщення».

Починаючи з iOS 18.4, Apple Intelligence запрацює французькою, німецькою, італійською, португальською, іспанською, японською, корейською та китайською мовами, а також на локалізованих версіях англійської для Сінгапуру та Індії. За різними оцінками, російська вважається сьомою-восьмою мовою за популярністю у світі. Тож чекаємо на його підтримку в iOS 18.5 або наступних апдейтах.

Ембіент-фони
Функція Ambient Music пропонує розслаблюючі звукові фони у жанрі ембієнт. У «Пункт управління» можна винести один або кілька ярликів для запуску фону в категоріях «Сон», «Відпочинок», «Продуктивність» та «Благополуччя».

iOS 18.4 на підході: п'ять найважливіших нововведень для вашого iPhone

За замовчуванням ніякого способу керування відтворенням композицій немає. Але якщо натиснути на віджет “Зараз відтворюється”, відкриється повноцінний плеєр, де також вказується назва треків.

Нові емодзі
У першій бета-версії iOS 18.4 немає нової партії емодзі, натомість вона з’явиться в одному із наступних тестових релізів. Мова про специфікацію Unicode 16.0, де заявлено сім нових смайликів:

iOS 18.4 на підході: п'ять найважливіших нововведень для вашого iPhone
Каталог із рецептами
Apple завдає удару по сотням сторонніх додатків з кулінарними рецептами. У сервісі Apple News з’явився розділ Food, де опубліковано «десятки тисяч рецептів», поради щодо здорового харчування, рецензії на ресторани та лайфхаки з готування. Вибрані рецепти можна зберігати для офлайн-перегляду.

Нюанс у тому, що сервіс доступний лише для передплатників Apple News+ ($12,99 на місяць). Іншим дістанеться лише обмежена бібліотека рецептів.

Новий стиль Image Playground
Зараз утиліта для генерації зображень Image Playground підтримує два стилі малювання: ілюстрацію та анімацію. А в iOS 18.4 beta 1 додали третій варіант – ескіз. Щоб вибрати стиль, натисніть кнопку + поряд з полем для введення опису зображення.

iOS 18.4 на підході: п'ять найважливіших нововведень для вашого iPhone

 

Facebook Comments

MOBILZONE

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

Опубліковано

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

ПриватБанк запустив нову зручну послугу в мобільному додатку Приват24 — тепер клієнти можуть придбати eSIM від мобільних операторів Kyivstar та lifecell безпосередньо у застосунку.

Цифрову SIM-карту можна активувати всього за кілька хвилин. Для цього потрібно:

  • зайти в сервіс eSIM у Приват24;
  • обрати оператора та тариф;
  • оплатити покупку карткою;
  • отримати QR-код для активації на смартфоні.

eSIM — це віртуальна SIM-карта, яка не потребує фізичного носія. Вона вбудовується в пристрій і активується програмно. Такий формат дозволяє використовувати до п’яти eSIM на одному телефоні, поєднувати цифрові та фізичні картки, а також підвищує рівень безпеки: у разі втрати пристрою SIM-карту неможливо витягти або підмінити.

За даними банку, послуга стала доступною понад 13,5 млн користувачів Приват24.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Опубліковано

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Право на відстрочку від мобілізації мають лише ті студенти, які навчаються на денній або дуальній формі. Відстрочка діє протягом усього періоду навчання – до моменту отримання диплома. Якщо військовозобов’язаний має підтвердження, що є студентом, аспірантом або докторантом денної чи дуальної форми, йому надається відстрочка.

Мобілізувати можуть під час так званих «перехідних» періодів між етапами навчання, наприклад, між закінченням коледжу та вступом до університету, після завершення бакалаврату до вступу в магістратуру, або перед вступом до аспірантури чи докторантури.

Зазвичай диплом бакалавра студенти отримують наприкінці червня – на початку липня, а наказ про зарахування до магістратури набуває чинності у вересні. Тобто в період із липня до вересня студент формально не має підстав для відстрочки.

Також вручити повістку студенту  можуть у разі відрахування. Якщо студент ще не відрахований і немає відповідного наказу, він зберігає право на відстрочку. Після офіційного відрахування людина втрачає статус студента й може бути мобілізованою.

Також слід зазначити, що законом не заборонено вручати повістки студентам ВНЗ та коледжів. У деяких випадках, якщо студент покаже студентський квиток, працівники військкомату можуть утриматися від вручення повістки, але це не гарантія.

Що робити, якщо повістку вже вручили студенту

Якщо студенту або аспіранту вручили повістку до ТЦК, її не можна ігнорувати. Необхідно обов’язково з’явитися за викликом та надати чинні документи, які підтверджують навчання на денній формі. При цьому слід посилатися на пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У Monobank відповіли, чому не надають нові кредити військовим

Опубліковано

U Monobank vidpovily, chomu ne nadayutʹ novi kredyty viysʹkovym

Українські військовослужбовці звертаються до банків із проханням скасувати нарахування відсотків відповідно до закону, однак після цього стикаються з обнуленням кредитних лімітів. У Monobank роз’яснили, чому ухвалюють таке рішення.

Про це повідомив співзасновник банку Олег Гороховський.

Він пояснив, що Monobank дотримується чинного законодавства, яке передбачає скасування нарахування відсотків та штрафів для військових. Проте, за його словами, банк не має можливості надавати нові кредити без відсотків, оскільки не володіє ресурсами, які дозволили б це зробити.

«Ми не можемо точно знати, хто з клієнтів є військовим. Якщо людина звертається з відповідною заявою – ми одразу виконуємо вимоги закону. Але водночас попереджаємо, що не зможемо надати нові кредитні ліміти без відсотків, бо не маємо безкоштовних депозитів», – зазначив Гороховський.

Він додав, що подібна позиція характерна й для інших великих банків. Усі вони виконують норму закону: не нараховують відсотків за чинними позиками військовим, однак утримуються від надання нових кредитів.

«Мені щиро шкода. Якби мав можливість, я б повністю списав кредити військовим. Але ми маємо відповідальність перед вкладниками і повинні повернути їм депозити», – підкреслив співзасновник Monobank.

Гороховський також зауважив, що головна проблема у недосконалості законодавчої норми, яка не передбачає компенсацій банкам за втрати. На його думку, це і є причина, чому фінансові установи не готові працювати у збиток та не видають нових безвідсоткових позик.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.