Вимушені переселенці в Україні можуть розраховувати не лише на державну підтримку, а й на міжнародну допомогу в оплаті житла.
Про це повідомила голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк у коментарі РБК-Україна.
Хто і як може отримати допомогу
В Україні діють не лише державні програми підтримки ВПО, а й ініціативи міжнародних фінансових організацій. Завдяки таким проєктам сім’ї переселенців можуть отримати компенсацію витрат на оренду житла.
“Наразі Управління Верховного комісара ООН у справах біженців разом із партнером в Україні – БФ “Право на захист” – надають фінансову допомогу на оренду житла сім’ям вимушених переселенців. Особливо це стосується тих, хто нещодавно виїхав з тимчасово окупованих територій або регіонів, де тривають активні бойові дії“, – пояснила Шуляк.
Проєкт реалізується у Києві, Київській області, а також у Дніпропетровській, Полтавській, Кіровоградській і Запорізькій областях.
“Ця програма – тимчасова підтримка, яка компенсує вартість оренди житла на пів року. Це дає можливість родині адаптуватися на новому місці, знайти роботу і в майбутньому самостійно орендувати житло“, – додала депутатка.
Розраховувати на фінансову допомогу можуть:
- Переселенці, які повернулися з-за кордону й живуть у місцях тимчасового проживання, але ризикують опинитися на вулиці;
- ВПО, які змушені мешкати в непристосованих для життя приміщеннях – дитсадках, школах, лікарнях;
- Сім’ї, що проживають у модульних містечках;
- ВПО, які орендують житло, але перебувають під загрозою виселення;
- Ті, хто повернувся з-за кордону та орендує житло з незадовільними умовами.
Які умови надання допомоги
Учасники програми самостійно знаходять собі житло та оплачують перші два місяці оренди. Після цього вони отримують компенсацію. Загалом програма передбачає покриття витрат на шість місяців.
Державна субсидія – додатковий варіант
Крім міжнародної допомоги, вимушені переселенці можуть скористатися державною програмою субсидій на оренду житла. Сума компенсації залежить від кількості членів сім’ї, їхнього рівня доходу та вартості оренди в конкретному регіоні.
Таким чином, попри складну ситуацію, українці, які залишили свої домівки через війну, можуть отримати реальну фінансову підтримку на оренду житла як від держави, так і від міжнародних організацій. Головне – знати про свої права та вчасно подавати заявки на відповідні програми
3 Comments