Connect with us

MOBILZONE

Іди на війну, а потім в тюрму: мінуси нового закону щодо СЗЧ

Опубліковано

Іди на війну, а потім в тюрму: мінуси нового закону щодо СЗЧ

Верховна Рада прийняла законопроект №12095, який вносить зміни до частини другої статті 24 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Особливо цей закон стосується осіб, які повернулися з СЗЧ у військову частину.

Адвокат Ігор Липявка на своєму Ютуб каналі розповів плюси та мінуси даного закону.

За словами адвоката, сам закон містить деяку таємницю, особливо це стосується осіб, які пішли на військову службу, але потім втекли з частини.

За останніми даними в країні майже 100 тисяч СЗЧешників і цифра росте. Багато осіб, які воюють 1 -3 роки починають публічно іти в СЗЧ, адже демобілізації немає, а охочих іти міняти хлопців в Україні залишилося мало. Тому влада прийняла закон №12095, який повинен нібито зняти відповідальність за самовільне залишення частини, якщо особа добровільно повернеться – розповів адвокат

Плюси і мінуси закону

Як зазначив адвокат, перший плюс закону – це те, що коли людина пішла в СЗЧ або дизертирувала, а потім добровільно повернулася на військову службу, тоді це вважається, що його військова служба не припинялася. Командир частини зобов’язаний прийняти рішення про поновлення особи на військову службу. Протягом 72 годин мають відновитися виплати цьому військовослужбовцю.

Ви скажете – це чудова новина. Навіть ті особи, які зараз перебувають в СЗЧ подумають, а чому б не повернутися, і гроші поновлять, і проблем ніяких не буде. А гарним плюсом є те, що контракт продовжується – зазначив адвокат

Але є в законі те, що дуже насторожило адвоката, адже там заритий великий підводний камінь.

Якщо уважно прочитати закон, то можна побачити один великий мінус, а саме: у день прийняття рішення про продовження військової служби військовослужбовцям зазначеному у підпункті один, тобто СЗЧешники і дезертири це вас стосується, командир військової частини повинен проінформувати у письмовій формі орган досудового розслідування та відповідний орган управління військової служби правопорядку у ЗСУ.

Тобто, тут мається на увазі, що кримінальне провадження щодо цього дезертира або СЗЧешніка не закривається, а продовжує бути відкритим. Виходить так, СЗЧешнік вертається на фронт, він отримує гроші, його знову вдягають, годують, він дальше воює, але кримінал по ньому висить і військовослужбовець фактично в заручниках. Один крок в ліво, щось не сподобалося командиру, особу можуть посадити, адже шукати його уже не потрібно, а кримінальна справа по ньому є , – розповів адвокат

На думку адвоката, щоб закон був повністю справедливий, потрібно внести норму, яка повністю звільняє від кримінальної відповідальності за перший проступок військовослужбовця, який самовільно залишив  частину, але потім добровільно повернувся на військову службу.

 

 

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Базову військову підготовку для студентів скасують: що відомо

Опубліковано

Базову військову підготовку для студентів скасують: що відомо

9 січня 2025 року у Верховній Раді був прийнятий закон, який зобов’язує всіх студентів проходити Базову загальну військову підготовку (БЗВП).

Проте недавно у Верховну Раду був поданий законопроект, який скасовує проходження БЗВП для студентів в обов’язковому форматі. Мова йде не про теоретичну частину, а про практичну частину, яка повинна бути на другому курсі і проходити на полігонах ЗСУ.

У Міністерстві освіти і науки України заявили про недоцільність примушувати всіх студентів брати участь у БЗВП у нинішньому форматі. Також заступник міністра освіти Михайло Винницький зазначив, що обов’язковість курсу БЗВП для понад 120 тисяч студентів може створити значні проблеми.

«Примусити 120 тисяч студентів другого курсу проходити в обов’язковому порядку такий курс, як зараз передбачено – не варіант. Це може призвести до ситуації, коли тисячі студентів шукатимуть способи як уникнути навчання на полігоні, включно з пропозиціями хабарів інструкторам за формальне проходження», – зауважив Винницький.

За його словами, на розгляді Верховної Ради вже є законопроєкт, який передбачає скасування обов’язкової військової підготовки як складової вищої освіти. Натомість планується впровадити новий навчальний курс – «Основи національного спротиву». Теоретичний компонент, найімовірніше, залишиться, але формат практичної підготовки має зазнати суттєвих змін.

Чи вдасться внести ці зміни до початку нового навчального року – наразі невідомо.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Apple Watch Ultra 3 отримають значне оновлення та вийдуть вже зовсім скоро

Опубліковано

Apple Watch Ultra 3 отримають значне оновлення та вийдуть вже зовсім скоро

Аналітик Марк Гурман з видання Bloomberg повідомив, що цього року Apple впровадить у розумний годинник Watch Ultra 3 кілька значущих нововведень. Також він розповів про те, чому компанія вирішила це зробити, та поділився інформацією про стан ринку смарт-годин.

За словами Гурмана, одним із основних нововведень Watch Ultra 3 стане підтримка супутникового зв’язку без підключення до iPhone. Також аналітик згадав, що годинник зможе працювати в спеціальній 5G-мережі під назвою RedCap завдяки новому модему від MediaTek.

Причиною значних нововведень Гурман називає те, що відсутність оновлень у сегменті годинника охолоджує ринок: за останній рік виручка в цьому сегменті впала на 7%, і вже три рази спостерігався млявий попит у святкові сезони. За підрахунками Bloomberg, якщо говорити саме про Apple Watch, то прибуток впав на 14% за 2024 рік.

Але не всі задумані функції можуть бути готові до релізу: раніше аналітик повідомив, що компанія зіткнулася з труднощами при реалізації функції вимірювання артеріального тиску. Реліз Apple Watch Ultra 3 має відбутися у вересні 2025 року.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Кінець банківської таємниці: Рада підтримала створення реєстру всіх рахунків українців

Опубліковано

Кінець банківської таємниці: Рада підтримала створення реєстру всіх рахунків українців

Фінансовий комітет Верховної Ради України рекомендував розглянути у першому читанні законопроєкт, що передбачає впровадження європейських норм для вступу України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Це також означає часткове обмеження дії банківської таємниці в країні. Про це повідомив член комітету Ярослав Железняк.

За словами народного депутата, законопроєкт №13233 передбачає створення загальнодержавного реєстру банківських рахунків та індивідуальних сейфів фізичних осіб, який контролюватиме Податкова служба. Відтак фінансові установи, включно з банками, зобов’язані будуть повідомляти Державну податкову службу про відкриття або закриття банківських рахунків, електронних гаманців і договорів на оренду банківських сейфів.

Хто отримає доступ до рахунків

Железняк уточнив, що доступ до цього реєстру отримають не тільки податкові органи, а й правоохоронці, Державна служба фінансового моніторингу, НАЗК та АРМА. У чинній редакції законопроєкту передбачено, що ведення реєстру буде передано Міністерству фінансів до другого читання.

Як закон вплине на банківську таємницю

Згідно із змінами до Закону “Про банки і банківську діяльність”, Державна податкова служба отримає право у визначених випадках надавати доступ до банківської таємниці з реєстру уповноваженим державним органам. Дані в реєстрі зберігатимуться щонайменше п’ять років з дати закриття рахунку або банківського сейфу з можливістю продовження цього терміну ще на п’ять років.

Я переконаний, що наступним кроком стане підготовка до повного відкриття банківської таємниці. Міністерство фінансів уже включило це положення до бюджетної декларації. Про це прямо заявили під час засідання комітету“, – зазначив Ярослав Железняк.

Заступник міністра фінансів Денис Улютін підтвердив, що дія банківської таємниці буде обмежена незалежно від обставин. Міністерство фінансів веде перемовини з Нацбанком стосовно доступу до цієї інформації.

Щодо банківської таємниці, скажу чесно: так, ми ведемо дискусію з Національним банком щодо доступу до банківської таємниці… І це в будь-якому випадку буде, – заявив Улютін під час розгляду законопроєкту.

У разі, якщо банк або інша установа не повідомить вчасно про відкриття чи закриття рахунку, електронного гаманця або сейфу, передбачений штраф – 680 гривень за кожне порушення.

За інформацією Національного банку України, в країні існує приблизно 70 мільйонів банківських рахунків. Водночас точної статистики щодо кількості банківських сейфів наразі немає.

Щодо вимог ЄС, раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що для приєднання України до SEPA необхідно ухвалити відповідний законопроєкт. Він підкреслив, що документ досить складний і містить багато дискусійних положень.

Я вважаю, що маємо прийняти цей факт: якщо ми хочемо здійснювати платежі в євро, ми повинні якомога швидше ухвалити цей закон. У нас немає іншого вибору“, – наголосив Марченко.

Також читайте:

ПриватБанк продасть “безнадійні” кредити на понад п’ять мільярдів гривень

Українцям “зливають” фальшиві долари та євро: які купюри підробляють найчастіше

 

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
Базову військову підготовку для студентів скасують: що відомо
MOBILZONE56 хвилин тому

Базову військову підготовку для студентів скасують: що відомо

Apple Watch Ultra 3 отримають значне оновлення та вийдуть вже зовсім скоро
MOBILZONE2 години тому

Apple Watch Ultra 3 отримають значне оновлення та вийдуть вже зовсім скоро

Кінець банківської таємниці: Рада підтримала створення реєстру всіх рахунків українців
MOBILZONE5 години тому

Кінець банківської таємниці: Рада підтримала створення реєстру всіх рахунків українців

Що робити, якщо смартфон перегрівся на сонці: дієві методи
MOBILZONE6 години тому

Що робити, якщо смартфон перегрівся на сонці: дієві методи

Мобілізація молоді: у Раді попередили тих, кому немає 25 років
MOBILZONE7 години тому

Мобілізація молоді: у Раді попередили тих, кому немає 25 років

Деяким українцям треба зайти у "Дію" та надіслати інформацію, інакше буде штраф
MOBILZONE9 години тому

Деяким українцям треба зайти у “Дію” та надіслати інформацію, інакше буде штраф

Українці зможуть не платити за мобільний зв'язок: кому дозволять
MOBILZONE10 години тому

Українці зможуть не платити за мобільний зв’язок: кому дозволять

Український суд визнав шлюбні відносини між двома чоловіками: деталі
MOBILZONE22 години тому

В Україні перший раз визнали шлюбні двох чоловіків: деталі

Названо найкращі смартфони червня у категорії «топ за свої гроші»
MOBILZONE24 години тому

Названо найкращі смартфони червня у категорії «топ за свої гроші»

Xiaomi випустила новий дешевий холодильник Mijia на 550 л із подвійним інвертором
MOBILZONE1 день тому

Xiaomi випустила новий дешевий холодильник Mijia на 550 л із подвійним інвертором

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.