В Україні адміністративне затримання військовозобов’язаних у рамках мобілізації міліції не може перевищувати трьох годин. Про це в інтерв’ю Суспільному повідомив представник ТЦК та СП Роман Істомін Полтавської області.
За словами Романа Істоміна, якщо особа не має при собі документів, то поліція має право затримати її до трьох годин, щоб дізнатися чи стоїть він на військовому обліку. Якщо особа порушила правила військового обліку, то її привозять до ТЦК для оновлення даних і в подальшому проходженні військово лікарської комісії. Після чого не виключено, що чоловіка можуть затримати для подальшого направлення до навчального центру (якщо буде ухвалене рішення щодо його мобілізації).
Таким чином, після адміністративного затримання військовозобов’язаного , якщо лікарська комісія визнає особу придатною до військової служби, то його можуть відразу мобілізувати.
Нагадуємо, що у травні 2024 року було прийняте нове мобілізаційне законодавство, де було збільшено штрафи за порушення правил військового обліку, а також всі чоловіки віком 18 -60 років, повинні були протягом 60 днів оновити дані в ТЦК та стати на військовий облік.
Ті хто проігнорував дану вимогу вважаються порушниками та при їх затримані на блок пості або на вулиці, даних осіб повинні доставити до ТЦК для оновлення даних і направлення на ВЛК.
Також в новому законодавстві дозволено надсилати повістки поштою. Постанова Кабміну №560 чітко прописує правила доставки повісток поштою.
Згідно з постановою, повістки доставляються рекомендованим листом адресату за вказаною адресою у реєстрі “Оберіг”. Якщо ж одержувача немає на місці, працівник пошти повинен проінформувати військовозобов’язаного за телефоном, якщо номер є в базі, а також залишити повідомлення в поштовій скриньці. У повідомленні вказується, що надійшов рекомендований лист з позначкою «Повістка ТЦК» та у якому відділенні Укрпошти можна його забрати.
Якщо протягом трьох днів, так і ніхто не забрав листа з повісткою у вказаному відділенні Укрпошти, то працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за зазначеною адресою». Ця відмітка засвідчується підписом і відбитком поштового пристрою, а лист відправляється в ТЦК.
Така повістка в сьогоднішньому законодавстві вважаються як належно вручено. Після чого у чоловіка є 7 днів, щоб з’явитися в ТЦК, інакше його буде подано в розшук, а також накладено штраф в розмірі 17 -25,5 тисяч гривень.