Connect with us

MOBILZONE

У ПриватБанку розповіли, як діяти, якщо картку заблокували без пояснення причин

Опубліковано

У ПриватБанку розповіли, як діяти, якщо картку заблокували без пояснення причин

У 2024 році українські банки вже припинили співпрацю з десятками тисяч клієнтів. ПриватБанк у своєму коментарі на форумі сайту Мінфін пояснив, як діяти у випадку, коли банківський рахунок заблокований без надання пояснень.

Один із користувачів форуму повідомив, що не зміг увійти в систему Приват24. Зателефонувавши до банку, він дізнався, що його ділові відносини з банком були розірвані, однак причина цього не була названа.

ПриватБанк відреагував на звернення, зазначивши, що діє відповідно до чинного українського законодавства. Банк, як частина фінансового моніторингу, зобов’язаний здійснювати заходи для запобігання відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом та протидіяти фінансуванню тероризму.

Також банк наголосив, що у випадку розірвання ділових відносин клієнту надається можливість перевести залишок коштів на рахунок в іншому банку. Для цього потрібно звернутися до будь-якого відділення ПриватБанку особисто або через уповноваженого представника. Потрібно надати певний пакет документів: реквізити нового рахунку, документи, що підтверджують повноваження керувати рахунком, посвідчення особи, а також документ, який підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків із відповідним податковим номером.

Окрім цього, необхідно подати заяву про переказ залишкових коштів на новий банківський рахунок.

У ПриватБанку розповіли, як діяти, якщо картку заблокували без пояснення причин

Судячи з усього, банк запідозрив, що заблокований рахунок може належати “дропу” — людині, яка надає свою картку для проведення шахрайських операцій. Зловмисники використовують такі картки для відмивання грошей та приховування слідів фінансових операцій. За інформацією НБУ, через рахунки “дропів” щороку проходить до 200 мільярдів гривень.

У 2024 році, станом на кінець серпня, два найбільші банки України припинили обслуговувати понад 80 000 клієнтів, підозрюючи їх у зв’язках із “дропами”.

З 1 жовтня 2024 року для боротьби з цим явищем буде тимчасово введене обмеження на перекази “з картки на картку”, які не перевищуватимуть 150 000 грн на місяць. Обмеження діятиме шість місяців.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

У ТЦК відповіли, чому всі відстрочки діють лише до 9 листопада

Опубліковано

У ТЦК відповіли, чому всі відстрочки діють лише до 9 листопада

В Україні триває загальна мобілізація, частина громадян віком від 18 до 60 років має право на відстрочку При цьому відстрочка діє лише до 9 листопада. Про це на брифінгу повідомив речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.

За його словами, у сьогоднішньому мобілізаційному законодавстві відстрочка дається максимум на 90 днів. Після чого потрібно знову писати відповідну заяву, щоб отримати відстрочку.

Кожен раз коли президент продовжує воєнний стан та мобілізацію, чоловікам потрібно знову оформляти відстрочку. На сьогодні це не відбувається автоматично – чоловік повинен сам займатися цим процесом. Відстрочка — це насамперед в інтересах військовозобов’язаного, — заявив Роман Істомін.

Також Істомін зазначив, що зараз всі відстрочки діють до 9 листопада, після чого потрібно знову подати заяву в паперовій або електронній формі, зокрема й через застосунок “Резерв+”.

У разі продовження терміну мобілізації, перевірка підстав на відстрочку здійснюється за допомогою єдиного державного реєстру призовників і резервістів, — додав Роман Істомін.

У разі неможливості перевірки документів через реєстр, ТЦК та СП повідомлять заявника, що потрібні додати необхідні документи. У разі відмови чоловіка можуть відправити на медогляд для визначення придатності до військової служби.

Також читайте:

Який вигляд мають повістки, надіслані “Укрпоштою”: перші фото.

Скільки вільних місць є в Українських тюрмах: чи вистачить місця для всіх ухилянтів та дезертирів.

Як проходить процес вручення повісток поштою.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

В Україні масово подають до суду через незаконні повістки від ТЦК

Опубліковано

В Україні масово подають до суду через незаконні повістки від ТЦК

Українці масово подають позови до суду через незаконні повістки від Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), що може призвести до серйозних проблем. Про це заявив доктор юридичних наук і депутат Київської міської ради Леонід Ємець.

За словами Ємця, українські суди перевантажені скаргами громадян, які отримують повістки незаконним шляхом. Він підкреслив, що велика кількість таких справ може ускладнити ситуацію, оскільки в країні досі немає чіткої юридичної практики щодо цього питання.

Депутат навів приклад додатка “Резерв+”, який намагаються подати як офіційний електронний кабінет військовозобов’язаного, хоча це не відповідає дійсності. Ємець зазначив, що “Резерв+” не є таким кабінетом і не має нормативного підґрунтя, затвердженого Кабінетом Міністрів. Він підкреслив, що це є незаконним.

Також Ємець наголосив, що посадовці часто неправильно застосовують закон, і лише з часом стане зрозуміло, як такі випадки будуть трактуватися українськими судами  і Європейським судом з прав людини.

Також читайте:

Як дізнатися, що ТЦК наклали штраф до того поки він не подвоївся.

Безкоштовна програма для перевірки штрафів від ТЦК

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Лист з повісткою: в “Укрпошті” розповіли деталі отримання

Опубліковано

Лист з повісткою: в "Укрпошті" розповіли деталі отримання

В Україні почали активно надсилати повістки через пошту, використовуючи процедуру, схожу на відправлення судових документів. Про це повідомив керівник “Укрпошти” Ігор Смілянський.

Він зазначив, що військовозобов’язані отримують повістки у формі рекомендованих листів, які вручаються під підпис. У разі відсутності одержувача йому залишають повідомлення. Якщо лист не забирають, то, як і з судовими документами, інформація фіксується в системі, а повістка повертається назад відправнику – Міністерству оборони.

Смілянський підкреслив, що процедура є чітко регламентованою та відповідає чинному законодавству. Повістки надсилаються у звичайних конвертах.

Штрафи

Якщо особа отримала лист повісток або він був відправлений назад в ТЦК та СП в особи є 14 днів, щоб з’явитися у військкомат, інакше на нього буде накладено штрафні санкції, які передбачені новим законодавством, а саме:

  • штраф на суму 17 -25, 5 тисяч гривень;
  • розшук працівниками поліції і представниками ТЦК;
  • позбавлення права керувати автомобілем через суд;
  • заборона користуватися багатьома державними послугами.

Також читайте:

Як дізнатися, що ТЦК наклали штраф до того поки він не подвоївся.

Безкоштовна програма для перевірки штрафів від ТЦК.

 

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.