Connect with us

MOBILZONE

Київстар, Vodafone та lifecell значно підвищать тарифи: якою буде вартість звʼязку

Опубліковано

Київстар, Vodafone та lifecell значно підвищать тарифи: якою буде вартість звʼязку

Через тривалі відключення електроенергії в Україні значно погіршилася ситуація з мобільним зв’язком. Тому державний регулятор “НКЕК” змушує операторів забезпечити автономне електроживлення базових станцій, яке коштуватиме дорого для мобільних компаній.

Таким чином, через вимоги “НКЕК”, мобільні оператори «Київстар», «Vodafone» та «lifecell» повідомили, що будуть змушені підняти тарифи для користувачів.

Як відомо, ще з осені 2022 року після першої масштабної атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України, мобільні оператори вкладали кошти в акумулятори та генератори, щоб забезпечити базові станції електроенергією у разі блекаутів. Але попри довгу підготовку майже у 2 роки оператори не змогли забезпечити автономне живлення базових станцій на період відключень електроенергії.

Повідомляється, що після відключень електроенергії у липні цього року абоненти трьох найбільших мобільних операторів країни зіткнулися зі зникненням мобільного зв’язку й інтернету. Подекуди — протягом усього відключення і навіть після відновлення електроенергії. Проблема в тому, що батареї в спеку швидше розряджаються, бо частина енергії з них іде на охолоджувальні системи.

Але попри всі складнощі в “НКЕК” видали постанову, яка вимагає від операторів з 16 липня до 1 лютого 2025 року оснастити 100% своїх базових станцій батареями та генераторами, щоб забезпечити доступність мобільного зв’язку без електрики протягом 10 годин.

У свою чергу мобільні оператори заявили – Щоб виконати вимоги “НКЕК” потрібна електроенергія для повного заряду акумуляторів. Адже на практиці, щоб зарядити акумулятор потрібно до 6 годин безперервного живлення залежно від типу батареї. Також потрібно дозвіл від обленерго на збільшення потужності. Приблизно 2,8 ГВт-год електроенергії буде потрібно щодня для зарядки акумуляторів, які забезпечать базові станції живленням протягом 10 годин. А це фактично потужність яку видає один енергоблока АЕС“.

Також великою проблемою для забезпечення базових станцій електроенергією є працевлаштування фахівців, які б обслуговували акумуляторні батареї та генератори, адже забронювати таких працівників не вийде, а їх потрібно до 10 тисяч.

Таким чином, щоб встановити додаткове обладнання та найняти тисячі робітників, які це будуть обслуговувати потрібні кошти, які держава не надає. Отже, платити доведеться користувачам мобільного зв’язку.

У зв’язку з високою інфляцією та обстрілами енергетики, абонентам слід готуватися до поступового зростання тарифів протягом 2025 року – зазначили мобільні оператори

Facebook Comments

MOBILZONE

Банки знову “закрутять гайки” українцям: ліміти на перекази уріжуть вже з 1 червня

Опубліковано

Банки знову “закрутять гайки” українцям: ліміти на перекази уріжуть вже з 1 червня

Вже з 1 червня 2025 року українські банки почнуть діяти за новими правилами — ліміти на грошові перекази будуть зменшені. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на меморандум банків, підписаний у грудні 2024 року.

Що зміниться?

Для клієнтів із середнім і низьким рівнем ризику ліміт на перекази зменшиться зі 150 тис. грн до 100 тис. грн на місяць. Зміни торкнуться як карткових переказів, так і операцій через рахунки IBAN.

За словами представників банківського сектору, нові обмеження впроваджуються згідно з раніше погодженим графіком, і масового відтоку клієнтів не зафіксовано.

Для кого діятимуть обмеження?

  • Клієнти з високим ризиком: ліміт залишиться на рівні 50 тис. грн/міс.
  • Клієнти без підтверджених доходів: максимум три рахунки в одній валюті
  • Винятки: клієнти з документальним підтвердженням доходів (зарплатні, соціальні, підприємницькі) — без обмежень

Які документи приймаються?

Щоб перевищити встановлений ліміт, потрібно надати один або кілька таких документів:

  • Довідки ОК5 та ОК7
  • Податкова декларація
  • Зарплатна відомість
  • Виплати від державних органів
  • Підтвердження доходів членів сім’ї
  • Довідка про волонтерську діяльність

Нагадаємо, попередні ліміти на перекази були введені НБУ ще 1 жовтня 2024 року і діяли до квітня 2025-го, після чого були замінені домовленістю найбільших банків країни.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

Опубліковано

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

ПриватБанк запустив нову зручну послугу в мобільному додатку Приват24 — тепер клієнти можуть придбати eSIM від мобільних операторів Kyivstar та lifecell безпосередньо у застосунку.

Цифрову SIM-карту можна активувати всього за кілька хвилин. Для цього потрібно:

  • зайти в сервіс eSIM у Приват24;
  • обрати оператора та тариф;
  • оплатити покупку карткою;
  • отримати QR-код для активації на смартфоні.

eSIM — це віртуальна SIM-карта, яка не потребує фізичного носія. Вона вбудовується в пристрій і активується програмно. Такий формат дозволяє використовувати до п’яти eSIM на одному телефоні, поєднувати цифрові та фізичні картки, а також підвищує рівень безпеки: у разі втрати пристрою SIM-карту неможливо витягти або підмінити.

За даними банку, послуга стала доступною понад 13,5 млн користувачів Приват24.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Опубліковано

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Право на відстрочку від мобілізації мають лише ті студенти, які навчаються на денній або дуальній формі. Відстрочка діє протягом усього періоду навчання – до моменту отримання диплома. Якщо військовозобов’язаний має підтвердження, що є студентом, аспірантом або докторантом денної чи дуальної форми, йому надається відстрочка.

Мобілізувати можуть під час так званих «перехідних» періодів між етапами навчання, наприклад, між закінченням коледжу та вступом до університету, після завершення бакалаврату до вступу в магістратуру, або перед вступом до аспірантури чи докторантури.

Зазвичай диплом бакалавра студенти отримують наприкінці червня – на початку липня, а наказ про зарахування до магістратури набуває чинності у вересні. Тобто в період із липня до вересня студент формально не має підстав для відстрочки.

Також вручити повістку студенту  можуть у разі відрахування. Якщо студент ще не відрахований і немає відповідного наказу, він зберігає право на відстрочку. Після офіційного відрахування людина втрачає статус студента й може бути мобілізованою.

Також слід зазначити, що законом не заборонено вручати повістки студентам ВНЗ та коледжів. У деяких випадках, якщо студент покаже студентський квиток, працівники військкомату можуть утриматися від вручення повістки, але це не гарантія.

Що робити, якщо повістку вже вручили студенту

Якщо студенту або аспіранту вручили повістку до ТЦК, її не можна ігнорувати. Необхідно обов’язково з’явитися за викликом та надати чинні документи, які підтверджують навчання на денній формі. При цьому слід посилатися на пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.