В останні дні тисячі чоловіків в Україні, які користуються додатком «Резерв+», отримали повідомлення про нібито адміністративне правопорушення. У повідомленнях йдеться про штраф за неоновлення даних.

Юридичні деталі таких повідомлень пояснила адвокат Дар’я Тарасенко.
За її словами, минулого року в Міноборони зазначали, що майже 5 мільйонів чоловіків не оновили дані в ТЦК та СП, тому зараз ця розсилка призначена для них, щоб вони сплатили штраф. Але навіть в такому випадку виписати постанову про штраф за неоновлення даних можна тільки в фізичній присутності чоловіка в ТЦК.
“Людину притягнути до відповідальності за неоновлення даних можливо тільки в самому ТЦК, тому це повідомлення несе тільки інформативний посил. Єдиний варіант, де чоловіку можуть виписати штраф без його присутності, це коли він проігнорував повістку, яка була надіслана поштою або вручена особисто“, – зазначила юристка
Також Дар’я Тарасенко порадила дочекатися 17 липня 2025 року коли пройде рік від моменту порушення.
“За статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо пройде один рік з моменту порушення, ТЦК уже не мають право виписувати штраф за це порушення, в нашому випадку – неоновлення даних. Влада це розуміє, адже вона сама приймала цей закон, тому дане повідомлення розраховане, щоб чоловіки, які не оновили дані, самі заплатили штраф“ – підкреслила юристка
Як зрозуміти, чи справді є порушення
Ситуація залежить від того, що саме бачить користувач у додатку:
- “Резерв+” на головному екрані підсвічений червоним – це означає, що порушення підтверджено і дійсно може бути оформлена постанова. У разі слід звернутися до ТЦК для з’ясування деталей.
- Програма не підсвічена червоною – найімовірніше, це просто технічне повідомлення без офіційного підтвердження правопорушення. Жодних реальних штрафів, протоколів чи постанов може не існувати взагалі.
Як дивитися, чи відкрито справу в «Резерві+» на вас:
- Зайти до «Резерву+».
- Натисніть на значок із трьома точками.
- Вибрати “Розширені дані з реєстру”.
- Переглянути 5 сторінку під назвою «Правопорушення».
Адвокати закликають громадян не піддаватися паніці та не визнавати провину без впевненості у її наявності. У разі сумнівів звертатися до юристів чи безпосередньо до ТЦК для з’ясування обставин.