Connect with us

MOBILZONE

Коли військовозобов’язаного чоловіка можуть оголосити в розшук

Опубліковано

Коли військовозобов'язаного чоловіка можуть оголосити в розшук

Згідно новим мобілізаційним законодавством, чоловіки, які не оновили дані в ТЦК до 16 липня, порушили правила військового обліку, тому їх можуть оголосити в розшук.

Деталі нового закону розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Вона повідомила, якщо чоловік не оновить дані або проігнорує повістку, яка буде надіслана поштою та не з’явиться до ТЦК та СП, його буде передано в розшук.

Із за того, що мільйони українців ігнорують конституційний обов’язок і не хочуть вставати на військовий облік, влада придумала механізм, де сховатися уже не так просто буде. За новими правилами, повістка тепер вважається врученою, навіть якщо чоловік знаходиться за кордоном і не підписував її особисто. Адже, якщо військовозобов’язаний не оновив дані, не вказав нову адресу за якою проживає, то це пряме ухилення від військового обліку, яке повинно каратися законом” – зазначила Черногоренко.

Також вона додала, що особи, які порушують правила військового обліку, будуть передані в розшук та покарані штрафом у 17 – 25,5 тисяч.

Це чинне законодавство, яке ми повинні виконувати, забезпечуючи прозорість його реалізації“, – наголосила вона.

Для того, щоб дізнатися, чи знаходиться військовозобов’язаний у розшуку, можна скористатися мобільним застосунком Резерв+. Цей застосунок надає інформацію про статус громадянина та його обов’язки перед військовою службою.

Також читайте:

Нові штрафи від ТЦК: чи можуть покарати за минулі порушення правил військового обліку.

В ухилянтів за кордоном конфісковуватимуть українське майно: роз’яснення юриста

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

Порівняння мінімальної зарплати України та сусідніх країн

Опубліковано

Порівняння мінімальної зарплати України та сусідніх країн

Якщо найближчим часом не буде вжито дієвих заходів для покращення ситуації, Україна ризикує зіткнутися з новою хвилею трудової міграції та глибшими економічними проблемами, адже чинної мінімальної зарплати не хватає навіть на базові речі такі як харчування та сплата комунальних послуг.

На фоні війни, економічної нестабільності та масового відтоку населення за кордон, розмір мінімальної заробітної плати в Україні залишається без змін. Попри інфляцію, зростання цін і загальне погіршення добробуту, у 2025 році мінімалка становить ті ж 8000 грн, що й роком раніше. Уряд пояснює таке рішення нестачею бюджетних ресурсів.

Детальніше про ситуацію із “мінімалкою” в різних європейських країнах повідомляє видання “Обозреватель”.

Мінімальна заробітна плата — це не просто цифра в законі, а фундамент для формування доходів громадян та надходжень до державних фондів. В Україні цей показник — один із найнижчих у Європі як у номінальному вираженні, так і у співвідношенні до середньої зарплати.

Станом на 16 квітня 2025 року 8000 грн дорівнюють лише 171 євро. Для порівняння: у Молдові мінімалка — 285 євро, у Польщі — 4666 злотих (понад 1040 євро), а в Болгарії, яка входить до переліку найбідніших країн ЄС, — вже 551 євро.

У країнах Євросоюзу підвищення мінімальної зарплати є регулярною практикою. Протягом 2024 року, наприклад, у Болгарії вона зросла на 74 євро, а в Люксембурзі — на 67 євро, досягнувши 2638 євро. У Франції, Німеччині, Ірландії та Бельгії мінімалка давно перевищує 1500 євро.

У більшості європейських держав діє принцип: мінімальна зарплата має становити не менше 60% від середньої. В Україні цей показник ледь дотягує до 35%, що свідчить про серйозний дисбаланс.

Експерти наголошують: чинний рівень мінімальної оплати праці не покриває базових потреб — харчування, житла, транспорту та медицини. За підрахунками, вартість мінімального споживчого кошика в Україні становить близько 10 тисяч гривень на місяць.

Відтак українці, які живуть на мінімалку, змушені або шукати додатковий заробіток, або працювати неофіційно, або взагалі виїжджати за кордон.

Наразі понад 4,3 мільйона громадян України перебувають у країнах ЄС і більшість із них — це люди працездатного віку. Їхня відсутність створює кадровий дефіцит усередині країни. Найбільше нестачу працівників відчувають галузі логістики, промисловості, медицини.

Найбільший попит — на швачок, токарів, електромонтерів, водіїв і лікарів. За оцінками економістів, для відновлення української економіки необхідно щонайменше 4–4,5 мільйона працівників. Але за нинішнього рівня доходів залучити їх майже нереально.

Мінімальна зарплата в розмірі 8000 грн також не була проіндексована з урахуванням інфляції, яка у 2024–2025 роках разом може сягнути близько 15%. Щоб хоча б зберегти її купівельну спроможність, її потрібно було б підвищити до 9168 грн. Але в проєкті бюджету на 2025 рік таке підвищення не передбачене.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що коштів на це не передбачено, адже підвищення вже відбулося раніше і нинішній рівень — “достатній”. Проте на практиці це означає лише подальше зубожіння людей, які отримують мінімальну зарплату, а також стимулювання тіньової економіки та трудової міграції.

Без реформи оплати праці, реального зростання мінімальної зарплати та створення умов для легальної виплати достойної зарплати, змінити ситуацію не вдасться. Україна вже програє конкуренцію за робочу силу своїм сусідам, де умови праці та рівень оплати суттєво вищі.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мають досвід поводження зі зброєю: нардеп пояснив, де знайти підготовлений резерв для ЗСУ

Опубліковано

У зв’язку зі значним скороченням мобілізації та провалом у залученні контрактників віком 18–24 років, влада змушена шукати альтернативні шляхи для поповнення Збройних сил України.

У зв’язку зі значним скороченням мобілізації та провалом у залученні контрактників віком 18–24 років, влада змушена шукати альтернативні шляхи для поповнення Збройних сил України.

Народний депутат Сергій Рудик у коментарі «Радіо Свобода» розповів, де потрібно шукати громадян, які вже навчені і можуть хоч завтра встати на захист України.

За його словами, в Україні є значний резерв осіб, які мають досвід володіння зброєю, але залишаються поза увагою територіальних центрів комплектування.

Попри те, що ці громадяни вже брали участь у бойових діях або працювали в силових структурах, формально вони можуть бути призвані, але по факту їх ніхто не трогає.

«Маємо велику кількість підготовлених людей, які вміють поводитися зі зброєю і до яких за законом, мали б застосовуватись ті самі підходи, що й до решти громадян», — наголосив Сергій Рудик.

Він зауважив, що перш за все йдеться про колишніх військовослужбовців, які пішли на пенсію у віці 40–45 років. Попри досвід і достатньо молодий вік, ці люди, як правило, не задіяні в обороні країни.

У той же час ЗСУ потребують кадрів і кожна підготовлена людина здатна суттєво вплинути на боєздатність армії.

Також нардеп згадав про Державну службу охорони, де працівники формально можуть бути мобілізовані, але фактично їх замінюють приватні охоронні компанії.

«Цей перелік можна продовжувати», — підсумував Сергій Рудик, підкреслюючи, що в Україні є значно більше мобілізаційного потенціалу, ніж реально використовується.

Фахівці також акцентують увагу на потребі комплексного підходу до мобілізаційної політики. Досвідчені громадяни, які вже знають, як діяти в бойових умовах, можуть значно посилити обороноздатність ЗСУ.

Крім того, це дозволить рівномірніше розподілити мобілізаційний тягар між громадянами, що важливо в умовах війни, яка триває вже понад три роки і зростаючої втоми суспільства.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Приватбанк стягує за одну послугу 100 гривень: як не платити

Опубліковано

Приватбанк стягує за одну послугу 100 гривень: як не платити

Деякі клієнти державного банку «ПриватБанк» стикаються з оплатою в розмірі 100 грн за одну з послуг. Мова йде про офіційно затверджений тариф на надання паперової версії міжнародного номера банківського рахунку IBAN, використання якого є обов’язковим для всіх фінансових установ в Україні.

Про це йдеться у повідомленні на офіційній Facebook-сторінці ПриватБанку.

Що відомо про комісію за IBAN

Як розповіла одна з клієнток, їй знадобилася друкована версія її банківського рахунку IBAN. Звернувшись до відділення, вона дізналася, що ця послуга коштує 100 грн.

Жінка вирішила перевірити вартість послуги, звернувшись до представників банку у соцмережі з питанням, чи є спосіб отримати роздруківку без додаткових витрат.

Підкажіть, чи правда, що за друк IBAN потрібно платити 100 гривень? Вчора мені так сказали у відділенні“, — запитала клієнтка.

У банку підтвердили, що є безкоштовний та платний варіант отримання IBAN у роздрукованому вигляді, а саме:

  • Безкоштовно — через застосунок «Приват24», після чого можна самостійно роздрукувати документ;
  • Платно — 100 грн — у відділенні банку, якщо клієнту потрібна довідка з мокрою печаткою.

«Отримати реквізити можна через Приват24 і самостійно їх роздрукувати — це безкоштовно. Якщо ж оформлюється офіційна довідка з печаткою у відділенні, її вартість становить 100 грн», — пояснили у фінустанові

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Порівняння мінімальної зарплати України та сусідніх країн
MOBILZONE21 хв. тому

Порівняння мінімальної зарплати України та сусідніх країн

У зв’язку зі значним скороченням мобілізації та провалом у залученні контрактників віком 18–24 років, влада змушена шукати альтернативні шляхи для поповнення Збройних сил України.
MOBILZONE2 години тому

Мають досвід поводження зі зброєю: нардеп пояснив, де знайти підготовлений резерв для ЗСУ

Приватбанк стягує за одну послугу 100 гривень: як не платити
MOBILZONE3 години тому

Приватбанк стягує за одну послугу 100 гривень: як не платити

MOBILZONE4 години тому

Новий бюджетний Android-телефон виявився кращим за дорогий Samsung за якістю фото

Банки дозволили підтверджувати онлайн-купівлі в Україні відбитком пальця або обличчям
MOBILZONE5 години тому

Банки дозволили підтверджувати онлайн-платежі за допомогою відбитка пальця або розпізнавання обличчя

Депутати закликають до посилення мобілізації в Україні: що відомо
Гаджети16 години тому

Депутати закликають до посилення мобілізації в Україні: що відомо

Що робити, якщо заблокували банківську картку та кошти: офіційна інструкція від Мін'юсту
MOBILZONE17 години тому

Що робити, якщо заблокували банківську картку та кошти: офіційна інструкція від Мін’юсту

Nike представила розумні кросівки з підігрівом
MOBILZONE21 годину тому

Nike представила розумні кросівки з підігрівом

Юрист розповів, скільки коштує оскаржити штраф від ТЦК
MOBILZONE22 години тому

Юрист розповів, скільки коштує оскаржити штраф від ТЦК

Що робити, якщо повістка прийшла на українську адресу, а ви за кордоном
MOBILZONE23 години тому

Що робити, якщо повістка прийшла на українську адресу, а ви за кордоном

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.