Connect with us

MOBILZONE

Мобільний зв’язок та Інтернет по годинах: оператори назвали загрози найближчого часу

Опубліковано

Мобільний зв'язок та Інтернет по годинах: оператори назвали загрози найближчого часу

Пори заяви про масштабні підготовки всіх мобільних операторів до відключення світла і закупівлю генераторів, на справі вони виявилися не готовим до цього. Адже якість інтернету і зв’язку зараз дуже плачевна коли починають відключати електроенергію.

Відповідні скарги користувачі залишають на офіційних сторінках “Київстару”, Vodafone та lifecell. Своєю чергою представники всіх трьох операторів повідомляють, що визнають наявність складнощів і водночас намагаються вирішити проблемні питання якомога оперативніше та якісніше.

Виявляється, зараз, коли путінські війська посилили обстріли, українці через поганий зв’язок не завжди вчасно можуть прочитати про оголошення повітряної тривоги.

Наприклад, нещодавно на сторінці “Київстару” один з користувачів залишив таке повідомлення: “І не знаєш, чи є повітряна тривога, чи ні, а біжиш до укриття лише тоді, коли вибухають ракети”.

На офіційній сторінці “Vodafone Ukraine” один з користувачів поскаржився, що мобільний Інтернет зникає одразу після відключення світла.

Скаржаться на зв’язок і абоненти lifecell. “Відключають енергію на 12 годин – і зв’язок зникає. Майже одразу. Коломийський район”, –залишив відгук один з абонентів.

Журналісти TCH запитали у кожного з цих операторів, які зараз у них є складнощі з мобільним зв’язком і мобільним Інтернетом, як ці труднощі вирішуватимуться та чи не загостряться вони і як самотужки в домашніх умовах можна хоч якось покращити якість зв’язку.

Київстар попередив про свої складнощі

У “Київстар” повідомили, що компанія постійно збільшує парк генераторів і літієвих акумуляторів для посилення стійкості своєї мережі зв’язку під час блекаутів.

Від початку повномасштабного вторгнення компанія замінила на базових станціях мобільного зв’язку 115 тисяч літієвих акумуляторів, які використовуються як резервне джерело живлення під час блекаутів. Тому може забезпечити роботи телеком-обладнання без електроенергії до 4 годин і більше“, – повідомили в компанії

Там додали: “Київстар також обладнав 23 тисячі багатоповерхових будинків джерелами безперебійного живлення для забезпечення роботи послуги “Домашній інтернет” у разі відключення електроенергії”.

Водночас у компанії визнали, що технічно неможливо забезпечити якісний зв’язок та інтернет для кожного користувача за відсутності електроживлення на базових станціях технічно неможливо.

“На жаль, навіть попри всі зусилля співробітників “Київстару”, підключити до автономної генерації всі без винятку об’єкти телеком-мережі технічно неможливо. Крім того, після чотирьох годин роботи акумулятор повністю розряджається і вимагає не менше 8 годин стабільного електроживлення для повного перезаряджання. Тому у випадках, коли відключення електроенергії є масштабними й довготривалими, компанія змушена встановлювати пріоритети в забезпеченні базових станцій генерувальними потужностями”, – резюмують зв’язківці.

Vodafone: ситуація непроста, але перспективи є

У Vodafone про роботу своєї мережі в нинішніх реаліях відповіли, що хоч і постійно вдосконалюють якість послуг, але подекуди ситуація теж не з простих.

«100% базових станцій оснащені акумуляторами. Тому вони мають перейти на роботу від акумулятора протягом короткого часу. Це в теорії. На практиці все залежить від поточного стану акумулятора – наприклад, не було час підзарядки з моменту останнього вимкнення електроенергії, оскільки зарядка може тривати до 6 годин залежно від типу батареї», – повідомляють у прес-службі оператора.

Vodafone додав: “Найвразливішими є акумулятори старого типу, які не були розраховані на часті тривалі відключення. Тому протягом останніх двох років були встановлені нові літій-ферумного типу батареї (LiFePO4), які краще справляються з частими перебої в електропостачанні.Такі батареї набагато краще пристосовані до важких умов експлуатації за частих і тривалих відключень електропостачання та здатні забезпечувати в 13 разів більше циклів заряджання“.

Lifecell: проблеми теж є, як і перспективи

Компанія також визнає труднощі через знеструмлення і вони стосуються багатьох абонентів. Але водночас компанія намагається вирішити наявні проблеми за допомогою акумуляторів і генераторів.

“Знеструмлення по всій країні суттєво впливають на роботу базових станцій, оскільки всі мережі мобільного зв’язку плануються та будуються протягом багатьох років з урахуванням безперервного фіксованого електропостачання.Коли електроенергія зникає, то інфраструктура мобільних операторів стає залежною від батарей і генераторів, які потребують постійного підзаряджання та заправки. Для повного заряду батарей необхідно щонайменше 4 години стаціонарного живлення, а для живлення однієї базової станції від генератора необхідно до 50 літрів дизельного пального на добу. Люди, які привезуть, підключать (у випадку портативного генератора) і регулярної заправки”, – пояснює пресслужба цього мобільного оператора.

Там додають: “Виходячи з цього, забезпечувати роботу мережі під час тривалих знеструмлень від альтернативних джерел живлення з такою якістю зв’язку, як від стаціонарного живлення, фізично неможливо, адже lifecell має близько 10 тисяч базових станцій по всій Україні. Тому насамперед ми забезпечили автономним живленням критичну інфраструктуру, вузлові технологічні майданчики, які в разі знеструмлень надають зв’язок для більшої частини абонентів lifecell.

За даними компанії, вони намагаються планувати автономне забезпечення живленням свого обладнання так, щоб під час знеструмлень зв’язок залишався доступним для більшості абонентів в усіх регіонах

Як покращити якість зв’язку та мобільного Інтернету самотужки

Представники кожного з операторів мають низку порад для своїх абонентів щодо того, як у домашніх умовах покращити якість зв`язку.

“Ось кілька порад для зменшення навантаження на мережу: вимикайте автозавантаження медіа, встановлюйте низьку якість для перегляду відео; надавайте перевагу SMS-повідомленням і месенджерам. Це допоможе базовим станціям працювати довше й забезпечувати зв’язок, який може бути критично важливим, наприклад, для виклику екстрених служб. Для власників сучасних смартфонів ми рекомендуємо використовувати VoWiFi (Voice over Wi-Fi) для дзвінків. Ця технологія актуальна для тих, хто перебуває у приміщенні з Wi-Fi, який працює, але без мобільного покриття. Частині абонентів уже підключена ця послуга. Також нагадаємо, що коли немає можливості використовувати сигнал свого мобільного оператора, абоненти можуть скористатися національним роумінгом, тобто переключитися на мережу інших операторів”, – радять мобільні оператори своїм абонентам

Є різноманітні підсилювачі сигналу, та вони не рекомендуються регулятором, адже створюють перешкоди в радіоефірі.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Названо найкращі смартфони червня у категорії «топ за свої гроші»

Опубліковано

Названо найкращі смартфони червня у категорії «топ за свої гроші»

Розробники AnTuTu опублікували рейтинг смартфонів із найбільш справедливим, на думку користувачів бенчмарку, співвідношенням ціни та продуктивності. До переліку увійшли п’ять сегментів за ціною від $139, а лідери мають як смартфони на базі чіпів MediaTek, так і Qualcomm.

У категорії до $139 перше місце посів iQOO Z9 з процесором Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, друге – realme Neo 7x (Snapdragon 6 Gen 4), а замкнув трійку “бюджетників” iQOO Z10x (MediaTek Dimensity 7300).

У ціновій категорії від $139 до $279 лідером виявився iQOO Z9 Turbo+ (Dimensity 9300), відразу за ним іде OnePlus Ace 5 Racing Edition (Dimensity 9400e), а на третьому місці опинився realme Neo 7 (Dimensity 9300+).

Серед пристроїв, доступних за ціною від 279 до 418 доларів, найкращим став OnePlus Ace 5 Extreme Edition (Dimensity 9400+), а другу позицію зайняв iQOO Neo10 Pro (Dimensity 9400). Закрив трійку лідерів Redmi K80 Ultra (Dimensity 9400+).

Сегмент $418-558 очолив Honor GT Pro (розігнаний Snapdragon 8 Elite), “срібло” отримав OnePlus 13 (Snapdragon 8 Elite), а “бронзу” – iQOO 13 (Snapdragon 8 Elite).

У топовому сегменті (понад $558) лідером виявився Red Magic 10S Pro на Snapdragon 8 Elite. Слідом за ним розташувався Nubia Z70S Ultra Photographer Edition з таким процесором, а далі йде OPPO Find X8 Pro (Dimensity 9400).

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Xiaomi випустила новий дешевий холодильник Mijia на 550 л із подвійним інвертором

Опубліковано

Xiaomi випустила новий дешевий холодильник Mijia на 550 л із подвійним інвертором

Xiaomi розширила асортименти пристроїв бренду Mijia, випустивши холодильник Mijia 550L Side-by-Side. Пристрій отримав дві розстібні двері для зручного доступу до продуктів та продуману систему охолодження.

Холодильник поміщений у матовий сірий корпус, а на правих дверцятах встановлено невеликий інформаційний дисплей з елементами керування. Загальний об’єм холодильника становить 550 літрів, при цьому на холодильний відсік припадає 332 літри, а на морозильний – 218. Для зручного зберігання всередині встановлені чотири ящики, шість широких полиць і по три полички на кожну дверцята. За словами виробника, новинка вміщує достатню кількість продуктів на два тижні для сім’ї з трьох осіб.

Xiaomi випустила новий дешевий холодильник Mijia на 550 л із подвійним інвертором

Є в арсеналі холодильника антибактеріальний та дезодоруючий модулі, які працюють з ефективністю 99,99% та понад 90% відповідно. У свою чергу подвійний інвертор служить для точного контролю температури в обох зонах зберігання. Mijia 550L Side-by-Side відноситься до першого класу енергоефективності за китайськими стандартами. Новинка також підтримує підключення до системи розумного будинку Xiaomi.

Xiaomi Mijia 550L Side-by-Side надійшов у продаж на ринку Китаю за ціною $265.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Побоювання зниження мобілізаційного віку: 17-річні хлопці масово залишають Україну

Опубліковано

Побоювання зниження мобілізаційного віку: 17-річні хлопці масово залишають Україну

Україна стоїть на порозі нової демографічної та освітньої кризи. У зв’язку з побоюваннями щодо можливого зниження мобілізаційного віку, дедалі більше батьків приймають рішення вивезти своїх синів-підлітків за кордон до досягнення ними 18 років. Найбільше це стосується учнів 10 – 11 класів, які масово покидають українські школи.

Освітяни вже відчувають наслідки цієї тенденції. Зокрема, в одній зі шкіл Солом’янського району Києва ситуація набула системного характеру. Як розповіла заступниця директора навчального закладу в інтерв’ю «Телеграфу», через зменшення кількості учнів класи доводиться об’єднувати, а кількість навчальних годин скорочувати.

«Через це зменшується зарплата вчителів, хоча обсяг роботи не знижується. Навпаки позаурочне навантаження часто зростає. Багато колег просто йдуть з професії», – скаржиться одна з учительок, яка побажала залишитися анонімною.

За її словами, у 2024 році вона отримувала понад 20 тисяч гривень, тоді як у 2025-му приблизно 18 тисяч, попри те, що навантаження залишилось без змін.

Ще однією проблемою стала перевантаженість дистанційної форми навчання. За словами педагогині, деякі українські школи вже відмовляють дітям, які виїхали за кордон, у можливості продовжити навчання дистанційно.

«Діти хочуть зберігати зв’язок з українською освітою, але їм просто кажуть – “Місць немає”. Це не їхній вибір залишити Україну, це рішення батьків», – зазначає вона.

Найбільше, за її словами, помітно зміни у старших класах. У 10–11 класах, які традиційно є завершальними перед вступом у доросле життя, хлопців практично не залишилося.

«Це вже катастрофа, у класах самі дівчата. Хлопців масово вивозять, адже через продовження війни батьки бояться, що мобілізаційний вік знизять. Залишаються лише ті, в кого немає грошей або в кого батьки військові», – підсумовує викладачка.

Таким чином, побоювання щодо мобілізації трансформуються у масовий освітній відтік. Це явище вже сьогодні б’є по шкільній системі, а в перспективі може спричинити серйозні втрати для економіки й обороноздатності країни.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
Названо найкращі смартфони червня у категорії «топ за свої гроші»
MOBILZONE32 хвилини тому

Названо найкращі смартфони червня у категорії «топ за свої гроші»

Xiaomi випустила новий дешевий холодильник Mijia на 550 л із подвійним інвертором
MOBILZONE1 годину тому

Xiaomi випустила новий дешевий холодильник Mijia на 550 л із подвійним інвертором

Побоювання зниження мобілізаційного віку: 17-річні хлопці масово залишають Україну
MOBILZONE3 години тому

Побоювання зниження мобілізаційного віку: 17-річні хлопці масово залишають Україну

"ТЦК з'явиться з повістками у 4-х місцях, коли ніхто не чекатиме": названо ознаки чоловіків, яких забере мобілізація в липні
Гаджети5 години тому

“ТЦК з’явиться з повістками у 4-х місцях, коли ніхто не чекатиме”: названо ознаки чоловіків, яких забере мобілізація в липні

ПриватБанк продасть "безнадійні" кредити на понад п’ять мільярдів гривень
MOBILZONE7 години тому

ПриватБанк продасть “безнадійні” кредити на понад п’ять мільярдів гривень

У «Дії» з'являться нові окремі послуги: деталі
MOBILZONE8 години тому

У «Дії» з’являться нові окремі послуги: деталі

Українцям "зливають" фальшиві долари та євро: які купюри підробляють найчастіше
MOBILZONE10 години тому

Українцям “зливають” фальшиві долари та євро: які купюри підробляють найчастіше

1000 гривень Зеленського заберуть назад: названо крайній термін для українців
MOBILZONE11 години тому

1000 гривень Зеленського заберуть назад: названо крайній термін для українців

Офіційно представлений новий підлоговий кондиціонер Xiaomi економить до 40% енергії та має вбудований ШІ
MOBILZONE24 години тому

Офіційно представлений новий підлоговий кондиціонер Xiaomi економить до 40% енергії та має вбудований ШІ

В Україні планують оновити паспорти: що зміниться у документах
MOBILZONE1 день тому

В Україні планують оновити паспорти: що зміниться у документах

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.