Connect with us

MOBILZONE

У Раді хочуть внести деякі зміни до закону про мобілізацію: що нового

Опубліковано

У Раді хочуть внести деякі зміни до закону про мобілізацію: що нового

Тема мобілізації та економічного бронювання в Україні дуже болюча, адже багато підприємств відчувають нестачу робочої сили. Очікується, що Україні слід готуватися до масштабного переселення мігрантів.

Тому у Верховній Раді запропонували привабливі правки до мобілізаційного закону No11388. Підприємці, у яких сума податку перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, можуть отримати відстрочку для працівників.

Як зазначається у пояснювальній записці, процедура бронювання військовозобов’язаних в Україні потребує суттєвого вдосконалення в період воєнного стану в країні. Однак, депутати рекомендують дозволити бронювати працівників за певних умов, зокрема:

  • якщо підприємство, організація чи установа сплачує Єдиний соціальний внесок в еквіваленті понад п’ять мінімальних заробітних плат(40 тисяч гривень);
  • підприємство має штатну чисельність співробітників від 10 осіб – до 50% кількості призовників, військовозобов’язаних та резервістів (стосується й тих, хто працює за трудовими договорами).

На сьогодні у  Верховній Раді розглядають три варіанти економбронювання. Це планується для того, щоб стабілізувати робочі місця у реальному секторі економіки. Ініціативою запропоновано бронювання, якщо:

  • роботодавець сплачує підвищений військовий збір у розмірі 20 400 грн на місяць за одного працівника;
  • середньомісячна заробітна плата працівників становить не менше 12 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи (36366 грн);
  • з урахуванням стандартної зарплати понад 36 тис. грн і підвищеного військового збору приватні підприємства можуть платити 20 400 грн за одного працівника на місяць.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

В Україні запровадили нові правила продажу і купівлі автомобілів: що потрібно знати

Опубліковано

В Україні запровадили нові правила продажу і купівлі автомобілів: що потрібно знати

В Кабінеті міністрів України 1 жовтня 2024 року було ухвалено важливу постанову щодо удосконалення процедури комісійної торгівлі транспортними засобами.

Отже, тепер згідно постанови торгові організації зобов’язуються вказувати реальну вартість автомобіля під час укладання договору купівлі-продажу.

Про дану постанову розповіли на сайті МВС.

Начальник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик зазначив, що ці зміни спрямовані на боротьбу з практикою заниження вартості транспортних засобів. Раніше це призводило до значних втрат у доходах державного бюджету. Тепер при продажі легкового автомобіля, якщо це другий та наступний продаж у календарному році, необхідно подавати оцінку вартості транспортного засобу або витяг із сайту Мінекономіки про середньоринкову ціну. Для вантажівок потрібна лише оцінка вартості.

Потреба у вдосконалені чинних правил виникла через значне недоотримання коштів до бюджету. Недобросовісні продавці, особливо автодилери (автомайданчики), зазначали значно меншу ціну вартості автомобіля, таким чином держава недотримувала мільярди гривень кожного року, але тепер це змінилося, – розповів Начальник Головного сервісного центру МВС України.

Нові правила також уточнюють податкові зобов’язання:

  1. Перший проданий протягом року автомобіль не оподатковується.
  2. Продаж другого автомобіля оподатковується 5%.
  3. Третя і наступні продажі – 18%.
  4. Для вантажних автомобілів ставка податку становить 5% при першому продажу та 18% при другому та наступних продажах.

Рудик підкреслив, що цей крок значно збільшить надходження до державного бюджету. Для контролю за дотриманням нових правил відбувається доопрацювання реєстру, а також налагоджується співпраця з Фондом державного майна та Державною податковою службою України.

Важливо зазначити, що у разі зазначення заниженої вартості автомобіля у договорі купівлі-продажу працівники сервісного центру МВС відмовлятимуть у наданні послуги. Матеріали будуть направлені до правоохоронних органів, податкової служби та Фонду держмайна для подальшого розслідування.

Для забезпечення прозорості процесу детальна інформація про оцінку вартості транспортних засобів та порядок її проведення буде оприлюднена на сайті Головного сервісного центру МВС

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь

Опубліковано

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь

Чоловіки, які не оновили дані в ТЦК, більше не зможуть отримати бронь. З 2 жовтня 2024 року підприємства більше не можуть бронювати військовозобов’язаних, які не уточнили свої дані в ТЦК, порушили правила військового обліку та перебувають у розшуку.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловікам дали лише 7 днів: посилення мобілізації

Опубліковано

Чоловікам дали лише 7 днів: посилення мобілізації

З 1 жовтня Кабінетом міністрів було внесено зміни до Порядку проведення призову на військову службу під час мобілізації на особливий період. Постановою № 1134, було скорочено термін явки до ТЦК по повістці.

Якщо раніше діяла норма, за якою день явки за викликом резервіста або військовозобов’язаного визначався не раніше 14 дня від дня надсилання повістки.

То тепер уряд встановив, що прибути до ТЦК за повісткою потрібно з населеного пункту, що є адміністративним центром області”, протягом семи діб, а з інших населених пунктів – протягом десяти діб.

Нагадуємо, що раніше секретар РНБО Костенко Роман розповів, що мобілізацію за останні місяці уповільнилася, а армії до кінця року потрібно мобілізувати ще 200 тисяч осіб. Якщо такі темпи мобілізації продовжаться, то до кінця року вдасться мобілізувати тільки половину, тому Кабміном було прийнято рішення пришвидшити прибуття до ТЦК за повісткою.

Також Костенко розповів, що мобілізація повинна починатися з 20 років, адже середній вік армії 44 роки, а люди в такому віці не є ефективними на полі бою, як молоді здорові хлопці.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.