Давно відомо, що обидві головні мобільні платформи регулярно запозичують функції один одного. Цьогорічні релізи не стали винятком — зібрали кілька прикладів.
Кастомізація робочого столу
Над «інноваційністю» вільного розміщення значків на домашньому екрані в iOS 18 пожартували вже всі — у будь-якому Android-лаунчері базова функція. А підстроювання колірної схеми іконок під шпалери копіює ідею тематичних значків, які реалізували в Android 12. Звідти взята фішка з перемиканням логотипів додатків у темні або світлі тони, що відповідають темі оформлення інтерфейсу. Чекаємо, коли в Купертіно дійдуть підтримки кастомних наборів іконок.
Налаштування «Пункту управління»
Панель швидких налаштувань дебютувала в iOS у 2013 році. Поступово Apple розширювала можливості «Пункту управління», але повний контроль над вмістом меню власники «яблучних» гаджетів отримають лише восени, коли вийде iOS 18.
В Android простір з ярликами параметрів з’явився раніше. І його редагування теж є багато років. Користувачі можуть виносити в шторку не лише налаштування системи та бездротових модулів, а й кнопки від сторонніх програм.
Підтримка RCS
Google давно вимагала від Apple підтримки протоколу обміну повідомленнями RCS (Rich Communication Services). Це більш сучасна версія SMS: з можливістю відправки фото та відео у високій якості, груповими чатами та шифруванням. Інженери Купертіно піддалися лише зараз. Ймовірно, не через зусилля Google, а завдяки європейському Закону про цифрові ринки, який зобов’язує IT-платформи відкрити свої месенджери.
Взаємодія з цифровим помічником текстом
Не завжди зручно диктувати питання цифровому помічнику. Google Асистент і його спадкоємець, Gemini, пропонують альтернативу – сформулювати запит текстом. Siri завжди сприймала тільки голосові команди, не будучи при цьому особливо просунутою в розпізнаванні мови.
З релізом iOS 18 помічника Apple чекає масштабне перезавантаження. Ймовірно, розробники вирішили, що грамотно сформулювати промт до нейромережі простіше текстом, ніж голосом.
ІІ-редактор фотографій
Ще одне запозичення у Google. Поки інтернет-компанія розповсюджує «Чарівний редактор» для всіх користувачів (у тому числі з iPhone), Apple презентує щось схоже для своєї програми «Фото». Інструмент Clean Up допоможе практично непомітно прибрати зі знімку людей та зайві об’єкти.
Захист додатків
В Android 15 з’явиться функція «Особистий простір»: на смартфоні можна буде створити прихований та захищений біометрією профіль із додатками, про які не слід знати стороннім. В інших оболонках така функція дебютувала ще раніше — наприклад, «Захищена папка» Samsung One UI інтегрована в систему більше шести років тому.
У списку нововведень iOS 18 згадується аналогічна фішка: користувач зможе сховати будь-який софт, захистивши його відбитком пальця, сканом обличчя або паролем. “Секретні” апи не з’являтимуться в повідомленнях або пошуку системою.