Connect with us

MOBILZONE

Apple знову запізнилася: 6 нововведень iOS 18, які давно є на Android

Опубліковано

Apple знову запізнилася - 6 нововведень iOS 18, які давно є на Android

Давно відомо, що обидві головні мобільні платформи регулярно запозичують функції один одного. Цьогорічні релізи не стали винятком — зібрали кілька прикладів.

Кастомізація робочого столу
Над «інноваційністю» вільного розміщення значків на домашньому екрані в iOS 18 пожартували вже всі — у будь-якому Android-лаунчері базова функція. А підстроювання колірної схеми іконок під шпалери копіює ідею тематичних значків, які реалізували в Android 12. Звідти взята фішка з перемиканням логотипів додатків у темні або світлі тони, що відповідають темі оформлення інтерфейсу. Чекаємо, коли в Купертіно дійдуть підтримки кастомних наборів іконок.

Apple знову запізнилася - 6 нововведень iOS 18, які давно є на Android

Налаштування «Пункту управління»
Панель швидких налаштувань дебютувала в iOS у 2013 році. Поступово Apple розширювала можливості «Пункту управління», але повний контроль над вмістом меню власники «яблучних» гаджетів отримають лише восени, коли вийде iOS 18.

В Android простір з ярликами параметрів з’явився раніше. І його редагування теж є багато років. Користувачі можуть виносити в шторку не лише налаштування системи та бездротових модулів, а й кнопки від сторонніх програм.

Підтримка RCS
Google давно вимагала від Apple підтримки протоколу обміну повідомленнями RCS (Rich Communication Services). Це більш сучасна версія SMS: з можливістю відправки фото та відео у високій якості, груповими чатами та шифруванням. Інженери Купертіно піддалися лише зараз. Ймовірно, не через зусилля Google, а завдяки європейському Закону про цифрові ринки, який зобов’язує IT-платформи відкрити свої месенджери.

Взаємодія з цифровим помічником текстом
Не завжди зручно диктувати питання цифровому помічнику. Google Асистент і його спадкоємець, Gemini, пропонують альтернативу – сформулювати запит текстом. Siri завжди сприймала тільки голосові команди, не будучи при цьому особливо просунутою в розпізнаванні мови.

З релізом iOS 18 помічника Apple чекає масштабне перезавантаження. Ймовірно, розробники вирішили, що грамотно сформулювати промт до нейромережі простіше текстом, ніж голосом.

ІІ-редактор фотографій
Ще одне запозичення у Google. Поки інтернет-компанія розповсюджує «Чарівний редактор» для всіх користувачів (у тому числі з iPhone), Apple презентує щось схоже для своєї програми «Фото». Інструмент Clean Up допоможе практично непомітно прибрати зі знімку людей та зайві об’єкти.

Apple знову запізнилася - 6 нововведень iOS 18, які давно є на Android

Захист додатків
В Android 15 з’явиться функція «Особистий простір»: на смартфоні можна буде створити прихований та захищений біометрією профіль із додатками, про які не слід знати стороннім. В інших оболонках така функція дебютувала ще раніше — наприклад, «Захищена папка» Samsung One UI інтегрована в систему більше шести років тому.

У списку нововведень iOS 18 згадується аналогічна фішка: користувач зможе сховати будь-який софт, захистивши його відбитком пальця, сканом обличчя або паролем. “Секретні” апи не з’являтимуться в повідомленнях або пошуку системою.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

В “Оберіг” внесуть нову інформацію про чоловіків: що відомо

Опубліковано

В “Оберіг” внесуть нову інформацію про чоловіків: що відомо

Цифровізація стрімко охоплює всі сфери життя, і оборонний сектор не є винятком. У Верховній Раді розглядається законопроєкт щодо створення Єдиного державного реєстру військовослужбовців. Це важливий крок у рамках стратегії цифровізації Збройних Сил України, який має на меті підвищити ефективність управління персоналом, покращити якість послуг та забезпечити надійний захист даних.

Як повідомляє  видання “Стіна”, в систему “Оберіг” буде внесено нову інформацію про чоловіків, що дозволить створити централізовану базу даних військовослужбовців.

Основні цілі створення реєстру:

  1. Централізація даних: Єдина база дозволить зібрати, зберігати та обробляти інформацію про всіх військовослужбовців без дублювання та з підвищенням точності даних.
  2. Єдиний електронний ідентифікатор: Кожен військовослужбовець отримає унікальний електронний ідентифікатор, що спростить його ідентифікацію в системі.
  3. Інтеграція з державними реєстрами: Реєстр буде пов’язаний з іншими інформаційними системами, зокрема медичними, що дозволить ефективно обмінюватись даними з різними установами.

Інформація в реєстрі буде надійно захищена від несанкціонованого доступу завдяки суворим заходам безпеки.

Хоча створення реєстру має очевидні переваги, процес пов’язаний із певними труднощами. Необхідно вирішити питання щодо захисту персональних даних, інтеграції з іншими системами та забезпечення кібербезпеки. Незважаючи на виклики, створення такого реєстру є ключовим кроком до модернізації української армії та підвищення її ефективності.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Чоловіки масово отримують “електронні листи від ТЦК”: у чому річ

Опубліковано

Чоловіки масово отримують “електронні листи від ТЦК”: у чому річ

Чоловіки почали масово отримувати електронні листи, нібито від ТЦК, однак це виявилося фішинговою атакою, спрямованою на крадіжку персональних і банківських даних. Про це заявив колишній заступник голови Держспецзв’язку Віктор Жора, повідомляє “Труха Україна”.

Чоловіки масово отримують “електронні листи від ТЦК”: у чому річ

Згідно з повідомленнями, під загрозою опинилися користувачі електронної пошти та популярних месенджерів. Офіційного розсилання запрошень до ТЦК не існує, а відкриття таких листів може бути небезпечним.

“Рекомендую користувачам, які отримали такі повідомлення, перевіряти їх на наявність шкідливих посилань через сервіси на кшталт VirusTotal”, – порадив Віктор Жора.

Також читайте:

Лист з повісткою: в “Укрпошті” розповіли деталі отримання.

Як дізнатися, що ТЦК наклали штраф до того поки він не подвоївся.

Безкоштовна програма для перевірки штрафів від ТЦК.

 

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

У “Резерв+” додадуть нову функцію: що нового

Опубліковано

У "Резерв+" додадуть нову функцію: що нового

З листопада в застосунку “Резерв+” планується додати можливість отримання відстрочки від мобілізації для студентів денної форми навчання, багатодітних батьків і осіб з інвалідністю. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко під час конференції IT Arena 2024.

“Ми прагнемо, щоб люди, які мають право на відстрочку, могли швидко й без паперової тяганини заявити про це через застосунок. Для цього необхідно не лише внести зміни до нормативної бази, але й забезпечити технологічну готовність реєстрів”, – зазначила Черногоренко.

За її словами, три форми відстрочок будуть доступні вже з листопада: для студентів денної форми навчання, багатодітних батьків та осіб з інвалідністю. Це нововведення суттєво полегшить життя, особливо студентам, які навчаються за кордоном. Також буде можливість продовжувати відстрочку через застосунок, що допоможе уникнути зайвої бюрократії.

Крім того, з жовтня 2024 року в “Резерв+” з’явиться новий сервіс з пошуку вакансій у військових частинах. Після оновлення користувачі зможуть швидше знайти відповідні позиції для майбутньої служби. Для початку пошуку потрібно буде заповнити коротку анкету, а система на основі вказаних навичок підбере найкращі варіанти.

Кожна вакансія міститиме детальний опис, включно з інформацією про бригади, командирів та досягнення. Унікальність сервісу полягає у зручному процесі вибору вакансій за допомогою простого інтерфейсу: можна буде зберігати цікаві пропозиції або відхиляти невідповідні, просто натиснувши “плюс” чи “мінус”.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.