Фіктивні шлюби між військовозобов’язаними та жінками, котрі мають інвалідність, стають масованішими в Україні. Як відомо, інвалідність дружини дозволить військовозобов’язаному не лише уникнути мобілізацію, а й виїхати за кордон.
Якщо пів року тому ці жінки були готові надати таку послугу від 1500 до 3000 доларів, щоб стати дружинами, то зараз правоохоронці документують випадки, коли жінки вимагали за такі «послуги» від 4000 до 10 000 доларів. Тобто вартість зросла втричі.
Виявилося, що в деяких спільнотах жінок з інвалідністю шукають не лише самі чоловіки, а і їхні родини. Наприклад, деякі дописувачі зізналися, що шукали для своїх братів жінок, які мають інвалідність.
Крім того, в Україні почали діяти посередники, які допомагають військовозобов’язаним та жінкам з інвалідністю знайти один одного. Авжеж такі люди-посередники, стягують відсотки за свої послуги.
Так, наприкінці травня засудили посередницю, яка звела у Волинському районі військовозобов’язаного та жінку з інвалідністю. Останній одружився і через два тижні «молодята» спробували виїхати з України. Проте, як йдеться у вироку Володимир-Волинського міського суду, військовозобов’язаний намагався перетнути державний кордон України через пункт пропуску “Устилуг Зосін” в якості чоловіка, який супроводжує дружину з інвалідністю І групи, але був викритий працівниками ДПС України.
Посередницю визнали винною у незаконному переправленні людей через кордон. Суд оштрафував жінку на 59,5 тис. грн.
Виявляється, в інтернет-спільноті такі посередники активно просувають свої послуги та пропонують купити у них контакти жінок різного віку та різної групи інвалідності. Подекуди угоди були масштабними – наприклад, в одній інтернет-спільноті лише одне агентство пропонувало на вибір п’ять дівчат різного віку та різної групи інвалідності. Деякі дописувачі в соціальних мережах засудили таку поведінку та охарактеризували її як «здачу в оренду жінок з інвалідністю».
Незадовго до цього Яворівський районний суд Львівської області засудив до трьох років позбавлення волі полтавчанку за укладання фіктивного шлюбу з військовозобов’язаним, а згодом – сприяння перетину кордону.
Подібне покарання Жовківський районний суд Львівської області призначив жінці, яка з дитинства має інвалідність 2 групи і яка, за версією правоохоронців, на прохання друга дитинства допомогла йому перетнути кордон, уклавши з ним фіктивний шлюб.
«У судовому засіданні обвинувачена визнала свою провину, щиро розкаялася, заявила, що сказала всю правду та сприяла досудовому розслідуванню, а також пояснила наступне. Що вона знала цього чоловіка з дитинства. Він запропонував допомогти йому перетнути кордон. Вона має інвалідність і згодилася допомогти йому безкорисно», – йдеться у рішенні суду.