Connect with us

MOBILZONE

Донос на ухилянта за гроші та дозвіл заходити в приватні оселі: новий законопроект у Верховній Раді

Опубліковано

Донос на ухилянта за гроші та дозвіл заходити в приватні оселі: новий законопроект у Верховній Раді

У новому законопроєкті про військову поліцію є одразу декілька норм, які дуже привернули увагу українців. Перша, це те що військова поліція буде мати право заходити до будинку ухилянта і перевіряти чи не переховується він вдома. Друге, пропонується система винагород за донос на чоловіка, якщо він дезертир або знаходиться в розшуку за ухилення від військового обліку.

Наша редакція спробувала розібралася, чи дійсно у новому законопроекті передбачені такі норми.

Давайте спочатку розберемося, які повноваження буде мати військова поліція.

Як зазначено в пункті 11 статті 16, військова поліція буде мати право на наступні дії:

  • проникати до житла у невідкладних випадках із врятування життя людей;
  • проникати до житла чи до іншого володіння особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури;
  • виявляти кримінальні й адміністративні правопорушення у Міноборони, Збройних Силах та Державній спеціальній службі транспорту.
  • розшукувати осіб, які підозрюються у вчинені злочину, у випадках та на підставах, передбачених законом.

Таким чином, військова поліція в задумках депутатів потрібна для того, щоб шукати дезертирів та підтримувати порядок в Збройних Силах.

Але коли в Міністерстві оборони оприлюднили, що понад 100 тисяч чоловіків знаходяться в розшуку за ухилення від військового обліку, і це ще не минув 60 денний термін оновлення даних, який передбачений мобілізаційним законом. Тому цілком можливо, що військова поліція буде займатися і ухилянтами, адже вона буде мати право заходити в приватні оселі та здійснювати оперативно-розшукові дії.

Легалізація доносів за винагороду

Також увагу привертає пункт 3 статті 9, в якому зазначено, що оперативні підрозділи військової поліції мають право співпрацювати “із фізичними особами, у тому числі на договірних засадах, дотримуючись умов добровільності та конфіденційності цих відносин” та “матеріально і морально заохочувати осіб, які надають допомогу в попередженні, виявленні, припиненні кримінальних правопорушень”.

Тобто, хочуть заохочувати цивільних надавати інформацію відносно правопорушника, дезертира і так далі за певну грошову винагороду.

Також читайте:

Чи вистачить місць в українських в’язницях для всіх ухилянтів та дезертирів.

Скільки вироків було винесено за ухилення від мобілізації з тюремним терміном.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Офіційно представлено смартфон OPPO Reno11 A: тонкі рамки та камера на 64 Мп

Опубліковано

Офіційно представлено смартфон OPPO Reno11 A: тонкі рамки та камера на 64 Мп

OPPO представила Reno11 A – середньобюджетний смартфон з 64-мегапіксельною камерою, AMOLED-дисплеєм та невеликими рамками. У компанії розповіли чим ще привабливіша новинка.

Reno11 A отримав 120-герцевий 6,7-дюймовий дисплей з роздільною здатністю Full HD+. Апаратна платформа заснована на процесорі MediaTek Dimensity 7050, 8 ГБ оперативної та 128 ГБ постійної пам’яті. На задній панелі розташовані три камери: роздільна здатність основної становить 64 Мп, ультраширококутної – 8 Мп, макрокамери – 2 Мп. Також є 32-мегапіксельна фронтальна камера. Місткість акумулятора становить 5000 мАг, потужність швидкої зарядки – 67 Вт. Заявлені розміри пристрою – 162 x 75 x 7,6 мм, вага – 177 грамів.

Смартфон доступний на замовлення в Японії за ціною $307. Роздрібні продажі розпочнуться 27 червня.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Apple розкрила дату виходу iOS 18 Beta 2 із двома новими функціями

Опубліковано

Apple розкрила дату виходу iOS 18 Beta 2 із двома новими функціями

Apple підтвердила, що iOS 18 beta 2 вийде наступного понеділка і представить дві довгоочікувані функції: iPhone Mirroring та оновлення SharePlay. Після анонсу на WWDC 2024 iOS 18 beta 2 з’явиться рівно за два тижні Функція iPhone Mirroring дозволить користувачам відображати екран iPhone на Mac. Ця функція також підтримує операції drag-and-drop між Mac та iPhone. Оновлення SharePlay, з іншого боку, дозволяє користувачам “анотувати та контролювати загальні екрани під час спільної роботи”, пише 9to5Mac.

Хоча деякі функції, такі як Apple Intelligence, не будуть доступні в ЄС цього року через нормативні причини, Apple продовжує розширювати можливості iOS 18 на стадії бета-версії. Розробники можуть очікувати на виправлення помилок, доопрацювання функцій та включення додаткових можливостей у міру просування тестування до публічного бета-релізу в липні.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Які сповіщення від ТЦК зможуть отримати українці поштою

Опубліковано

Які сповіщення від ТЦК зможуть отримати українці поштою

Після вступу в силу нового мобілізаційного закону, всі військовозобов’язані чоловіки можуть отримати повістку не лише особисто, а й поштою.

У Міністерстві оборони пояснили, які види повісток може отримати чоловік поштою.

Отже, у теперішньому мобілізаційному законодавстві військовозобов’язаний чоловік може отримати наступні види повісток:

  • про оновлення персональних даних;
  • про проходження ВЛК;
  • мобілізаційні розпорядження, так звані “бойові повістки;
  • вимоги ТЦК про виконання обов’язку (обов’язків) військовозобов’язаним, надіслане поштою.

Після отримання одної повістки з вищезгаданого оповіщення потрібне належне підтвердження, що військовозобов’язаний отримав його, це може бути особистий підпис або відеозапис вручення повістки.

Якщо повістка надсилається поштою, то відповідно до нормативно-правових актів Міноборони для цього необхідно зафіксувати дату отримання особою такого листу та підтвердити це інформацією та/або документами від оператора поштового зв’язку. Якщо військовозобов’язаний відмовляється отримувати поштове відправлення, то поштовому оператору потрібно поставити відповідну відмітку про відмову.

Така сама відмітка ставиться, якщо чоловік не живе за місцем проживання і протягом 60 днів відведеним законом не повідомив своє нове місце проживання. Поставлена відмітка про неможливість або відмови вручення повістки рахується як день, коли чоловік отримав повістку. Після чого чоловіку дається 10 денний термін, щоб він з’явився в ТЦК. Якщо чоловік цього не зробить, представник ТЦК накладає штраф на військовозобов’язаного у розмірі 17 -25 тисяч гривень, а також подає його в розшук.

Важливо, у Верховній Раді врахували, що чоловіки можуть оплатити штраф і ховатися дальше, тому в статті 22 закону України “про мобілізаційну підготовку та мобілізацію“ було продубльовано норму, оновити дані після кожного продовження воєнного стану.

Таким чином, виходить наступна ситуація, що з моменту коли кожен раз Президент буде продовжувати мобілізацію, у військовозобов’язаних буде продовжуватися обов’язок протягом 60 днів оновити свої військово облікові дані. Оскільки мобілізацію президент продовжується кожні 3 місяці, то відповідно, чоловіки, які будуть ігнорувати військовий облік змушені будуть оплачувати штраф 4 рази на рік.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.