Connect with us

MOBILZONE

У Раді розповіли чи продовжать термін оновлення даних до 150 днів

Опубліковано

У Раді розповіли чи продовжать термін оновлення даних до 150 днів

Після зареєстрування у Верховній Раді законопроєкту про продовження терміну оновлення даних військовозобов’язаних до 150 днів, багато чоловіків здихнули з полегшенням, але скоріше за все його не приймуть.

Про це в коментарі виданню РБК-Україна повідомив член РНБО, Федір Веніславський.

За словами нардепа, наразі військовозобов’язані чоловіки мають достатньо часу для оновлення даних через ЦНАП, додаток “Резерв+” та безпосередньо в ТЦК та СП.

Після набуття чинності закону про посилення мобілізації у чоловіків є фактично два місяці, щоб оновити дані. Ми зараз не говоримо про проходження військово лікарської комісії (ВЛК) в ці терміни, а про те, що людина повинна вказати свій номер телефону та адресу проживання через три шляхи – ЦНАПи, ТЦК та додаток  “Резерв+”. Для цього чоловіку не потрібно чекати годинами в чергах, в додатку це можна зробити за лічені хвилини, трішки більше часу це займе через ЦНАП та безпосередньо в ТЦК, – зазначив Веніславський

Нардеп вважає даний законопроект – “політичним піар-ходом”, адже немає потреби продовжувати термін оновлення даних. За його словами, якщо до 17 липня буде видно, що неможливо поставити всіх на військовий облік, мова йде про необхідність фізично з’явитися до ТЦК та СП та пройти ВЛК для встановлення статусу “придатного” чи “непридатного” до несення служби. Але навіть в такому випадку можна просто дати внутрішнє розпорядження, яке дасть більше часу для проходження військово лікарської комісії, а не приймати новий законопроект.

Два місяці більш ніж достатньо, щоб оновити дані, а на рахунок продовження терміну проходження ВЛК, потрібно дивитися по ситуації , – підсумував Веніславський.

Також читайте:

Військовозобов’язаних примусово доставлятимуть до ТЦК, в яких випадках можуть застосувати силу.

Що буде, якщо не оновлювати дані в ТЦК та не сплачувати штрафи

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Опубліковано

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Станом на травень 2025 року виконавча служба відкрила понад 28 тисяч проваджень щодо чоловіків, які ухиляються від військового обліку. Розмір штрафів варіюється від 37,5 до 58 тисяч гривень, що є суттєвою сумою. Наступним кроком для виконавчої служби стане подання до суду з метою конфіскації майна цих чоловіків, аби реалізувати його на аукціоні для погашення боргу.

Таким чином, чоловіки, які тривалий час ухилятимуться від військового обліку та не сплачуватимуть адміністративний штраф, можуть втратити як рухоме, так і нерухоме майно.

Про це розповів військовий адвокат Руслан Ткаченко, який спеціалізується на мобілізаційному законодавстві.

За словами адвоката, на даний час накласти штраф за ухилення від мобілізації можна кількома способами, і найпоширеніший із них – надсилання повістки рекомендованим листом.

Згідно з постановою №560, повістки доставляються рекомендованим листом за адресою, вказаною в реєстрі “Оберіг”. Якщо одержувача немає на місці, працівник пошти має проінформувати військовозобов’язаного телефоном (якщо номер є в базі), а також залишити повідомлення в поштовій скриньці. У повідомленні вказується, що надійшов рекомендований лист з позначкою «Повістка ТЦК» і зазначається відділення Укрпошти, де його можна забрати“, — пояснив Ткаченко.

Також він додав, якщо протягом трьох днів повістка не буде отримана у вказаному відділенні Укрпошти, працівник пошти робить позначку «адресат відсутній за зазначеною адресою», після чого лист повертається до ТЦК.

Після повернення повістки до ТЦК, чоловік має близько семи днів, щоб з’явитися, інакше на нього буде накладено штраф у розмірі від 17 до 25,5 тисяч гривень. Якщо цей штраф не буде сплачено протягом 15 днів, його передадуть до виконавчої служби, яка може заблокувати банківські рахунки і списати борг звідти. Якщо рахунки порожні, виконавча служба має право звернутися до суду з метою стягнення штрафу за рахунок рухомого або нерухомого майна.

Наприклад, якщо у чоловіка є автомобіль, а борг становить 58 тисяч гривень, авто можуть конфіскувати через суд і продати, щоб погасити борг. Залишок від продажу буде повернуто боржнику. Варто зазначити, що конфіскації підлягає будь-яке майно – навіть стара лопата, яку на аукціонах можуть продати за 10 гривень.

Також адвокат нагадав, якщо штраф потрапляє до виконавчої служби, він автоматично подвоюється. Наприклад, якщо було накладено мінімальний штраф у 17 тисяч гривень і його не сплачено вчасно ( протягом 15 днів), сума зростає до 34 тисяч гривень. Додатково нараховується виконавчий збір і судові витрати, це ще близько 3 тисяч гривень. У підсумку загальна сума штрафу може становити 37 тисяч гривень. А якщо штраф наклали у 25 тисяч, то потрапивши до виконавчої служби він буде становити майже 58 тисяч гривень.

Адвокат також розповів, що можлива навіть конфіскація житла (квартири або житлового будинку), якщо сума боргу перевищує 20 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2025 році – це 160 тисяч гривень).

Нагадаємо, компанія “Опендатабот”, яка перевірила всі відкриті реєстри знайшла цікавий кейс, а саме, Одеське ТЦК та СП на одного чоловіка у 2024 році виписали чотири штрафи за ухилення від мобілізації, і всі вони передані до виконавчої служби. Загальна сума боргу може перевищувати 200 тисяч гривень. Хоча слід зазначити, що це поодинокий випадок, коли ТЦК виписувало штраф чоловіку майже кожні 3 місяці.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Найбюджетніший тариф від Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії

Опубліковано

Найбюджетніший тариф від Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії

У 2025 році українські мобільні оператори масово переглянули ціни на свої тарифні плани, що стало викликом для багатьох користувачів. Проте Vodafone, попри загальне підвищення вартості зв’язку, продовжує пропонувати доступні та збалансовані рішення для своїх абонентів. Один із таких варіантів – тариф Red Start, який залишається вигідною пропозицією на ринку.

Стандартна вартість тарифу становить – 240 гривень на місяць. Але якщо зробити перехід від іншого мобільного оператора через послугу “MNP” діє спеціальна ціна – 200 грн/міс.

Підключивши цей тариф абоненти отримають:

  • Безлімітні розмови всередині мережі Vodafone
  • 200 хвилин на дзвінки до інших українських операторів
  • 20 ГБ мобільного інтернету
  • 200 SMS-повідомлень

Крім основного пакета, абоненти можуть додатково активувати опцію Online PASS. Вона забезпечує безлімітний доступ без обмежень швидкості до популярних месенджерів і освітніх онлайн-платформ. Серед них — Viber, WhatsApp, Skype, Google Classroom, Duolingo та інші сервіси, які важливі як для повсякденного спілкування, так і для навчання.

Таким чином, Vodafone продовжує залишатися на боці користувачів, пропонуючи збалансовані тарифи навіть у складних економічних умовах.

Також читайте:

Найдешевші тарифи Lifecell, Київстар та Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії

Мовний бар’єр зник: Anker запускає навушники з AI-перекладачем на 100+ мов

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Lifecell презентував найкращі пропозиції травня: що можуть підключити українці

Опубліковано

Lifecell презентував найкращі пропозиції травня: що можуть підключити українці

У 2025 році всі українські мобільні оператори підняли ціни на свої тарифні плани. Багато людей не готові щомісяця витрачати 300 гривень на мобільний зв’язок. У той же час оператор Lifecell пропонує одразу три привабливі варіанти для своїх користувачів. У цьому матеріалі ми детально розповімо про кожен із них.

Вигідні пропозиції від Lifecell

Наразі Lifecell має у своєму арсеналі три вигідних бюджетних тарифи:

  • Тариф «Максі» – 161,5 грн на місяць
  • Пакет «Лайфсет» – 175 грн на місяць
  • Спеціальний тариф «Турбота» – 100 грн/міс для пенсіонерів

Тариф «Максі»

Стандартна ціна тарифу – 300 грн на місяць, але вона може бути знижена до 161,5 грн за допомогою певних маніпуляцій. А саме, якщо абонент перейде від іншого мобільного оператора до Lifecell, вартість тарифу одразу знижується до 190 грн.

Крім того, активувавши опцію «Тарифна підписка» (оплата за рік наперед), користувач отримує ще 15% знижки, що дає підсумкову ціну – 161,5 грн/міс.

Ще один бонус – після переходу на Lifecell клієнт отримує безлімітний інтернет замість звичних 20 ГБ.

У сам тариф«Максі» входить:

  • Необмежені дзвінки в межах Lifecell
  • 750 хвилин для дзвінків на інші мережі (та ще 750 при своєчасній оплаті)
  • 20 ГБ трафіку або безліміт (за умови перенесення номера і вчасної оплати)
  • Вільний доступ до соцмереж та застосунків: YouTube, TikTok, Instagram, Spotify, Facebook, Telegram, WhatsApp, Apple Music, X тощо

Тариф «Лайфсет»

Цей тарифний план не потрібно багато говорити, адже за нього говорить його наповненість та ціна. Отже, сам тариф  поєднує мобільний зв’язок з домашнім інтернетом – усе це за 175 грн на місяць.

До тарифу входить:

  • Домашній інтернет – безлімітний, зі швидкістю до 1 Гбіт/с (якщо є технічна можливість)
  • Мобільний зв’язок – 1300 хв на всі українські мережі + необмежені дзвінки всередині Lifecell
  • 25 ГБ мобільного трафіку, що діє і за кордоном (в межах акції «Гігабайти без кордонів»)
  • Телебачення – понад 120 каналів із можливістю перегляду на п’яти пристроях

Тариф «Турбота»

Найекономніший варіант від Lifecell, створений спеціально для людей пенсійного віку. Його звичайна ціна – 100 грн/міс, але при річній оплаті через «Тарифну підписку» він коштує 85 грн на місяць, або 1020 грн за 12 місяців.

Тариф включає:

  • Необмежені розмови в межах мережі
  • 1000 хвилин на інші мобільні номери
  • 20 ГБ інтернету
  • Безлімітний доступ до YouTube, Facebook, Viber, TikTok

Таким чином, навіть у складних економічних умовах завдяки гнучким умовам від Lifecell кожен має можливість обрати тариф, що відповідає його фінансовим можливостям.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто
MOBILZONE16 хв. тому

Мобілізація 2025: як заборгованість може коштувати чоловікові квартири чи авто

Найбюджетніший тариф від Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії
MOBILZONE2 години тому

Найбюджетніший тариф від Vodafone: що можна підключити у травні 2025 року для економії

Lifecell презентував найкращі пропозиції травня: що можуть підключити українці
MOBILZONE4 години тому

Lifecell презентував найкращі пропозиції травня: що можуть підключити українці

У соцмережах, зокрема Instagram та Telegram, українцям готують нові мовні вимоги
MOBILZONE5 години тому

У соцмережах, зокрема Instagram та Telegram, українцям готують нові мовні вимоги

Офіційно «ухилянти» залишаться без житла та грошей, якщо не сплатять штраф: деталі
MOBILZONE17 години тому

Офіційно «ухилянти» залишаться без житла та грошей, якщо не сплатять штраф: деталі

Офіційно з 12 травня має початися припинення вогню щонайменше на 30 днів: заявив Володимир Зеленський
MOBILZONE20 години тому

Офіційно з 12 травня має початися припинення вогню щонайменше на 30 днів: заявив Володимир Зеленський

Як зробити Viber безпечним місцем для ділового спілкування
MOBILZONE21 годину тому

Як зробити Viber безпечним місцем для спілкування

Допомога від УВКБ ООН: хто може отримати виплати у 10,8 тис. грн
MOBILZONE22 години тому

Допомога від УВКБ ООН: хто може отримати виплати у 10,8 тис. грн

Мовний бар’єр зник: Anker запускає навушники з AI-перекладачем на 100+ мов
MOBILZONE23 години тому

Мовний бар’єр зник: Anker запускає навушники з AI-перекладачем на 100+ мов

Ощадбанк ввів високі тарифи на звичні послуги: клієнти обурені
MOBILZONE1 день тому

Ощадбанк ввів високі тарифи на звичні послуги: клієнти обурені

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.