Connect with us

MOBILZONE

Пенсіонерам доплатять по 1000 гривень: хто отримає

Опубліковано

Пенсіонерам доплатять по 1000 гривень: хто отримає

В Україні з 1 червня перерахують пенсії сотням тисяч громадян. Деякі пенсіонери можуть розраховувати на отримання надбавки в тисячу гривень.

За даними Пенсійного фонду України, перерахунок буде проведено заднім числом через певну затримку з надходженням статистичних даних.

Хто отримає надбавку

Лише пенсіонери, які відповідають певним критеріям, отримають в червні додатково 1000 гривень:

• отримують пенсію у розмірі 5 842 гривні;
• мали 35 і більше років стажу під час виходу на пенсію;
• продовжували працювати після виходу на пенсію;
• отримали за цей час не менше ніж 24 місяці додаткового страхового стажу.

Як проводять перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам

Перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам проводиться регулярно. Це відбувається кожні два роки, але тільки якщо працюючий пенсіонер додатково накопичив 24 місяці страхового стажу. Якщо менше, то перерахунку доведеться чекати ще два роки або до моменту остаточного виходу на пенсію (тобто звільнення).

З квітня планується перерахунок виплат, але їх нарахують лише в червні за три місяці одразу.

Який розмір надбавки буде для пенсіонерів

Отже, якщо пенсіонер має стажу 35 років і отримує пенсію у розмірі 5842 гривні, то після перерахунку він отримуватиме додатково 333 гривні на місяць. Тож у червні особа отримає додатково 1000 гривень. Надалі пенсіонери отримуватимуть 6175 гривень на місяць. Цей розрахунок Пенсійний фонд використовує як зразок, реальні суми можуть різниться. Розрахувати їх можна самостійно або звернутися до найближчого відділення пенсійного фонду для уточнення.

Facebook Comments Box
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

MOBILZONE

Vodafone відкрив доступ поліції: тепер зможуть швидко знайти будь-кого

Опубліковано

Vodafone відкрив доступ поліції: тепер зможуть швидко знайти будь-кого

Одна ініціатива може кардинально змінити хід подій у критичні моменти. Йдеться про нову співпрацю, яка дозволяє діяти оперативніше, коли кожна секунда має значення.

Мобільний оператор Vodafone уклав меморандум із Національною поліцією. Згідно з цією угодою, правоохоронці отримають доступ до SMS-платформи Telescope, яка дає змогу швидко розповсюджувати інформацію про зникнення дітей.

Про це мобільний оператор повідомив на своїй Facebook-сторінці “Vodafone Ukraine”. Мова йде про використання інструменту екстреного інформування громадян, що перебувають поруч із місцем події. Система враховує геолокацію, вік отримувачів та інші параметри для максимально ефективного поширення повідомлень. Її головна мета, це залучити якомога більше людей до пошуку дитини в перші хвилини після зникнення.

Кожна хвилина має вирішальне значення, особливо в розшуку неповнолітніх. Чим швидше інформація потрапить до потенційних свідків, тим більші шанси на успішне завершення пошуків“, – зазначив мобільний оператор

Як працює SMS-платформа Telescope

Telescope уже зарекомендувала себе як ефективний інструмент для масових розсилок. Завдяки новій співпраці із поліцією ця технологія дозволяє надсилати цільові SMS повідомлення тим, хто перебуває поблизу місця зникнення дитини. Такий підхід підвищує шанси на своєчасне надходження важливої інформації від очевидців.

Правоохоронці використовуватимуть цю систему тоді, коли потрібна миттєва реакція громадськості, особливо в перші години після зникнення, поки ще є шанс швидко знайти дитину.

Що повинні знати громадяни

У разі отримання SMS від Vodafone від імені поліції, громадян закликають не ігнорувати повідомлення. Навіть на перший погляд незначне спостереження може мати критичне значення.

Особливо уважно варто ставитися до описів зовнішності, одягу або останнього місця, де бачили зниклу дитину. Кожна деталь може допомогти у розслідуванні.

Ця ініціатива покликана залучити громадян до вирішення надзвичайних ситуацій. Чим більше людей дізнаються про зникнення одразу, тим більше шансів на благополучне повернення дитини.

Меморандум є прикладом важливого партнерства між державними структурами та приватним сектором задля захисту життя і безпеки дітей.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

У Польщі відбулися “масові арешти” українців: що трапилось

Опубліковано

У Польщі відбулися "масові арешти" українців: що трапилось

У Гданську поліція викрила новий етап діяльності корупційної схеми, пов’язаної з незаконним впливом на процес оформлення документів для іноземців.

В результаті слідчих дій затримано дев’ятьох громадян України. Їх підозрюють у причетності до махінацій із видачею карт побиту. Це продовження розслідування, яке стартувало у листопаді 2024 року після арешту чиновниці з воєводського управління.

У чому звинувачують

Українців підозрюють у незаконному посередництві при вирішенні питань у Поморському воєводському управлінні. За версією слідства, вони за фінансову винагороду сприяли пришвидшенню процесу отримання карт побиту для іноземців.

Їм інкримінують правопорушення за статтею 230а § 1 Кримінального кодексу Польщі. У разі доведення вини їм загрожує до восьми років ув’язнення.

Перша хвиля затримань

У листопаді 2024 року в цій же справі антикорупційна поліція затримала 51-річну працівницю гданського воєводського управління. За даними слідчих, вона систематично отримувала хабарі за сприятливі рішення щодо легалізації іноземців у країні. За рік вона могла незаконно заробити щонайменше 30 тисяч злотих.

Разом із нею затримали чотирьох іноземців-посередників, зокрема українців. Вони створили мережу, яка пропонувала «послуги» на основі заявлених зв’язків у воєводському управлінні. Вартість таких послуг коливалася від кількох сотень до кількох тисяч злотих, залежно від конкретної справи.

Можливість уникнути відповідальності

Польські правоохоронці закликають громадян, які передавали хабарі за пришвидшене отримання карт побиту, добровільно повідомляти про це Відділу боротьби з корупцією. У такому разі особа може бути звільнена від кримінальної відповідальності згідно з законом.

З огляду на масштаби справи, слідство не виключає подальших затримань.

Контекст: зміни у системі карт побиту з 2025 року

Ситуація розгортається на фоні змін до польського законодавства щодо іноземців. Із січня 2025 року українці зі статусом тимчасового захисту (UKR) зможуть подавати заяви на отримання спеціальної карти перебування – CUKR, терміном дії на три роки. Втім, запуск процедури затримується через відсутність електронної системи з боку Міністерства цифровізації.

Термін дії тимчасового захисту для українців продовжено до 30 вересня 2025 року, що дає змогу продовжити оформлення документів.

Водночас із 1 січня 2025 року підвищилися вимоги до доходу для оформлення карт побиту – мінімальний дохід для однієї особи тепер становить 1010 злотих нетто замість 776. З 1 червня 2025 року також обмежили перелік підстав для подання заяв.

Додатково впроваджується новий сервіс MOS для онлайн-подачі документів, що має спростити процедури та зменшити ризики корупції.

Зміни покликані оптимізувати процес легалізації іноземців і зменшити адміністративні бар’єри, які сприяли виникненню корупційних схем.

Facebook Comments Box
Читати далі

MOBILZONE

Новий формат роботи військкоматів: як працюватимуть “мобільні ТЦК”

Опубліковано

Новий формат роботи військкоматів: як працюватимуть "мобільні ТЦК"

В Україні можуть з’явитися мобільні ТЦК – влада розглядає цей варіант у відповідь на загрозу російських атак, що неодноразово були спрямовані на стаціонарні приміщення територіальних центрів комплектування.

Про це повідомив народний депутат і член парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Він зазначив, що створення мобільних центрів можливе і з правової точки зору, адже чинне законодавство не зобов’язує розміщувати ТЦК лише у певних будівлях.

У законі не вказано, що ТЦК і СП повинні працювати за конкретною адресою, – пояснив депутат.

Також Веніславський нагадав, що після ухвалення закону про посилення мобілізації у 2024 році, ТЦК мають змогу працювати не лише у фізичному просторі, а й у цифровому. Це дає підстави для запуску мобільних пунктів, які можуть функціонувати на базі рішень уряду чи військового керівництва.

Сучасні технології дозволяють забезпечити комп’ютерний зв’язок і доступ до баз даних, тож у цьому немає перешкод“, – додав він.

Однак реалізація цієї ініціативи потребує відповідного рішення військового командування. Веніславський підкреслив, що мобілізаційні дії в Україні здійснюються відповідно до планів, затверджених Генштабом і командуванням ЗСУ.

Нагадуємо, що Росія почала завдавати цілеспрямовані удари по ТЦК, наприклад:

  • 30 червня – удар по Кривому Рогу: дрон влучив поблизу будівлі ТЦК. Поранення отримали троє цивільних, один з яких у важкому стані.
  • 3 липня – Полтава: внаслідок удару та пожежі загинули двоє осіб (студент і колишній військовий), ще близько 11 отримали поранення, зокрема 2 військовослужбовці та 2 працівники ТЦК.
  • 6 липня – Кременчук: удар прийшовся по будівлі ТЦК та житловому будинку поруч. Жертв серед персоналу ТЦК не зафіксовано.

Facebook Comments Box
Читати далі
Advertisement
Vodafone відкрив доступ поліції: тепер зможуть швидко знайти будь-кого
MOBILZONE14 хвилин тому

Vodafone відкрив доступ поліції: тепер зможуть швидко знайти будь-кого

У Польщі відбулися "масові арешти" українців: що трапилось
MOBILZONE1 годину тому

У Польщі відбулися “масові арешти” українців: що трапилось

Новий формат роботи військкоматів: як працюватимуть "мобільні ТЦК"
MOBILZONE3 години тому

Новий формат роботи військкоматів: як працюватимуть “мобільні ТЦК”

З першого серпня гроші списуватимуть по-новому: торкнеться всіх власників карток
MOBILZONE4 години тому

З першого серпня гроші списуватимуть по-новому: торкнеться всіх власників карток

Xiaomi анонсувала Redmi 15 з великим акумулятором та екраном 144 Гц
MOBILZONE17 години тому

Xiaomi анонсувала Redmi 15 з великим акумулятором та екраном 144 Гц

Apple випустила свіжу «бету» iOS 26 із оновленим дизайном Liquid Glass
MOBILZONE18 години тому

Apple випустила свіжу «бету» iOS 26 із оновленим дизайном Liquid Glass

Новий український законопроєкт №12414, що змінює підхід до діяльності антикорупційних органів, спричинив хвилю критики з боку європейських партнерів.
MOBILZONE21 годину тому

В Європі відреагували критикою на новий закон щодо антикорупційних органів: рух в ЄС може бути призупинений

Чому ТЦК відвідують концерти та виставки: роз’яснення від ЗСУ
MOBILZONE22 години тому

Чому ТЦК відвідують концерти та виставки: роз’яснення від ЗСУ

Відтепер підприємці можуть приймати безконтактні платежі прямо зі свого iPhone без необхідності використовувати окремий термінал.
MOBILZONE1 день тому

Відсьогодні Монобанк приймає оплати через iPhone

В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці
MOBILZONE1 день тому

В Україні вже працюють мобільні ТЦК: подробиці

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.