Connect with us

MOBILZONE

Реєстр “Оберіг”: як ТЦК шукатимуть ухилянтів через сервіс

Опубліковано

Реєстр “Оберіг”: як ТЦК шукатимуть ухилянтів через сервіс
Україна впроваджує нові засоби для організації мобілізації в умовах воєнного стану. Один із таких інструментів – це єдиний електронний реєстр “Оберіг”, який створений для систематизації інформації про військовозобов’язаних громадян. Цей реєстр призначений для збору, зберігання та обробки даних для військового обліку в країні і допоможе органам мобілізації швидко виявляти осіб, які уникають своїх військових обов’язків. Щодо того, які саме дані містить система “Оберіг”, хто має доступ до цих даних та як перевірити інформацію про себе, можна дізнатися у додатковому матеріалі.

Що таке реєстр “Оберіг”

“Оберіг” – це єдиний електронний реєстр призовників, військовозобовʼязаних і резервістів віком від 18 до 60 років, який збирає, зберігає та обробляє дані для військового обліку. Раніше, більшість інформації зберігалась на паперових картках у військкоматах, що часто призводило до їхньої втрати або недоступності. Тепер введення реєстру “Оберіг” має на меті спростити процес мобілізації до ЗСУ, підвищити ефективність роботи військкоматів та запобігти випадкам корупції.

Хто має доступ до системи “Оберіг”

Доступ до даних має Міністерство оборони України в якості власника реєстру та персональних даних, а Генеральний штаб ЗСУ є його розпорядником. Крім того, доступ до інформації у реєстрі мають Служба безпеки України (СБУ) і Служба зовнішньої розвідки (СЗРУ). Адміністраторами реєстру призначені обласні Територіальні центри комплектації (ТЦК).  Наповнення даними у системі відбувається через районні та міські центри комплектування.
Які дані є в системі “Оберіг” Інформацію для системи “Оберіг”, що веде реєстрацію військовозобов’язаних, отримують з існуючих реєстрів, таких як Міністерство фінансів, МВС, Міністерство освіти й науки, Державна судова адміністрація, Пенсійний фонд, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство соціальної політики, ЦВК та Державна прикордонна служба.

В реєстрі “Оберіг” міститься така інформація:

 •  ПІБ, дата та місце народження, стать, громадянство;
 •  місце проживання і перебування;
 •  сімейний стан, наявність дітей;
 •  освіта, професія, місце роботи;
 •  відомості про знання іноземних мов, підвищення кваліфікації;
 •  стан здоров’я;
 •  військово-облікова спеціальність;
 •  відомості про участь у бойових діях, отримання бойових поранень;
 •  відомості про батьків;
 •  реквізити внутрішнього та закордонного паспорта;
 •  наявність підстав для виїзду за кордон під час воєнного стану;
 •  ІПН;
 •  оцифрований образ обличчя;
 •  дані про судимість і відкриті виконавчі провадження;
 • номер телефону;
 • адреса електронної пошти;
 • інформація про дозволи на володіння зброєю;
 •  дані про купівлю та перереєстрацію транспорту, отримання водійських прав;
 •  результати явки до ТЦК та проходження медкомісії.

Крім того, до “Оберегу” вносять дані:

 •  про виїзд за кордон,
 •  про право на володіння зброєю та реквізити водійських посвідчень (серія та номер посвідчення, дата видавання, орган, який видав документ, термін дії, категорія ТЗ).

Як перевірити свої дані в “Оберегу”

В даний час військовозобов’язані мають можливість переглядати свої дані у реєстрі “Оберіг”, але це можливо лише через особисте звернення до ТЦК або Служби призову з поданням письмового запиту. Оновлення даних також можливе за умови особистого звернення до ТЦК. Крім того, військовозобов’язаний може ініціювати перевірку правдивості своїх даних у реєстрі. Проте у майбутньому військовозобов’язані зможуть переглядати свою інформацію в “Оберезі” в онлайн-режимі через електронний кабінет. Наразі ця можливість не активна, але коли систему запустять, особа зможе зареєструватися і дистанційно перевіряти свої дані, а також подавати інформацію про себе до ТЦК через цей кабінет.

Як розшукуватимуть ухилянтів через “Оберіг”

Завдяки централізованій базі даних “Оберіг” державні органи можуть швидко виявляти військовозобов’язаних, які не з’являються за повісткою до ТЦК або уникають мобілізації шляхом інших дій. Система дозволяє відслідковувати рухи потенційних ухилянтів, їхні контакти, майно та інші важливі дані. Якщо військовозобов’язаний не приходить за повісткою, ТЦК передає інформацію про нього правоохоронним органам.
Служба безпеки України (СБУ) та Національна поліція, маючи доступ до реєстру “Оберіг”, можуть оперативно отримувати актуальні дані про його місцезнаходження та контакти. Це дозволяє швидко провести пошукові дії та притягнути порушника до відповідальності. Крім того, завдяки інтеграції даних з різних державних реєстрів, “Оберіг” допомагає виявляти спроби ухилянтів приховати своє місцезнаходження або виїхати за кордон. Інформація про перетин кордону, зміну місця проживання та інші подібні дії швидко потрапляє до бази даних і стає доступною для відповідних органів.

Facebook Comments

MOBILZONE

Нова грошова допомога українцям в 10800 гривень: хто та як може отримати

Опубліковано

Нова грошова допомога українцям в 10800 гривень: хто та як може отримати

ООН продовжує надавати фінансову підтримку українцям під час війни. Внутрішньо переміщені особи та постраждалі від війни можуть подати заявку на грошову підтримку від Міжнародної організації у розмірі 10 800 гривень.

Першочергово це стосується осіб, які постраждали внаслідок воєнних дій, хоча переселенців, які здійснили переїзд протягом останніх пів року (6 місяців) та біженці, які повернулися після вимушеної міграції також можуть претендувати на виплати.

Критерії для оформлення виплат:

 • сім’я не отримувала фінансової допомоги від ООН чи інших міжнародних організацій;у родині є лише мати або батько та дитина до 18 років;
 • родину очолює одна самотня/кілька самотніх осіб похилого віку – від 55 років або літня особа з дитиною до 18 років;
 • сім’я з одним чи кількома особами, які мають особливі потреби (хронічні захворювання, інвалідність тощо).

Важливо, місячний дохід сім’ї у вище перерахованих категорій, не повинен перевищувати 5400 грн на одну особу. В допомозі може бути відмовлено, якщо сім’я уже отримувала раніше допомогу від ООН у розмірі 2220 гривень на одну особу.

Щоб отримати фінансову допомогу, потрібно пройти співбесіду з партнером ООН “Право на Захист” у центрі збору. Адреси центрів можна подивитися перейшовши за посиланням. Для тих, кому відмовлять у виплатах, зберігається право на безкоштовну правову та психологічну допомогу.

Всі члени сім’ї повинні бути особисто присутні на місці збору даних. Якщо мова йде про маломобільних осіб, то їх направлять на реєстрацію у дистанційному режимі.

Кожен член сім’ї повинен надати такі документи:

 • паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
 • податковий номер;
 • довідка ВПО;
 • банківська картка головного заявника – у гривнях;
 • свідоцтво про народження дітей;
 • документ, що посвідчує законну опіку над дитиною;
 • медична довідка / посвідчення у разі хронічного захворювання або інвалідності.

Представник ООН підкреслив, що для центру не потрібен код CCV (тризначний код на звороті картки).
Виплати буду здійснюватися в розмірі 3600 гривень на одного члена сім’ї, протягом 3-ох місяців.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Стало відомо, як надовго будуть відключати світло: не пощастило чотирьом областям

Опубліковано

Стало відомо, як надовго будуть відключати світло: не пощастило чотирьом областям

Після ракетних обстрілів регулярні відключення електроенергії повернулися в наше життя. Електропостачання обмежили в усіх областях. Як з’ясувалося, чотирьом з них менш пощастило – їм доведеться більше часу проводити без електроенергії.

Протягом літа очікуються відключення навіть без нових пошкоджень або втрати генерації. Річ у тому, що до осені АЕС будуть ремонтувати, тому буде певний дефіцит електроенергії. Також, це залежить від погоди: відключення будуть коротшими, коли погода прохолодніша, й довшими, коли погода спекотна.

Співзасновник Фонду енергетичної стратегії Юрій Корольчук розповів, що влітку українцям відключатимуть світло в середньому на 2-3 години на добу. Однак у деяких областях ситуація буде гіршою.
“У Київській, Львівській, Одеській областях, у Харкові в кризовий період буде до 5-6 годин на добу”, – прокоментував він.

Важливі фактори включають погодні умови, імпортований потік електроенергії, роботу сонячної енергії та потужність технічного обслуговування блоку атомної електростанції. Корольчук сказав, що очікується покращення умов у вересні та жовтні, але все ще важко робити прогнози на зиму.

Нагадуємо, що раніше Денис Шмигаль зазначив, щоб забезпечити повністю всіх  українців електроенергію потрібно 19 ГВт, наразі Україна виробляє 10 – 11 ГВт.Також він зазначив, щоб повністю відновити сектор енергетики потрібні будуть роки, адже діло не тільки в грошах, а й в обладнані, яке неможливо зробити за короткий проміжок часу. Тому прогнозується, що зимою в деяких регіонах може будуть відклювати світло по 6 – 8 годин.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Ігровий режим iOS 18 випробували у справі

Опубліковано

Ігровий режим iOS 18 випробували у справі

Одним із значних нововведень iOS 18 став спеціальний ігровий режим, що дозволяє підвищити продуктивність та стабільність ігрового процесу за рахунок обмеження фонових процесів, а також зменшити затримку під час використання бездротових навушників. У мережі вже з’явилися перші випробування цієї функції.

Ігровий режим iOS 18 випробували у справі

На графіці вище показано порівняння роботи Genshin Impact протягом 30 хвилин на iPhone 15 Pro Max без ігрового режиму (зелений) та з ним (синій). Як видно, активація функції справді підвищує частоту кадрів та стабільність. Без ігрового режиму середня частота кадрів становила 57,1 fps із відхиленнями до 8,9 fps. З ігровим режимом середня частота кадрів становила 59,4 fps, а відхилення знизилося до 0,3 fps.

Ігровий режим також зменшує і енергоспоживання – з 5,4 до 5,3 Вт, що має позитивно позначатися і на автономності. При цьому нагрівання в обох випадках ідентичне – до 49,2 градуса.

Варто відзначити, що iOS 18 поки що знаходиться на стадії першої бети, а до релізу стабільної версії ще близько трьох місяців. Не виключено, що за цей час Apple оптимізує ігровий режим ще краще, оскільки останнім часом компанія почала наголошувати на геймінгу.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement
Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись
MOBILZONE5 днів тому

Чоловіків здивували новою функцією реєстру “Оберіг”: тепер точно не сховатись

Стало відомо коли ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою
MOBILZONE2 дні тому

Стало відомо коли ухилянтам почнуть розсилати повістки поштою

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через "Резерв+"
MOBILZONE6 днів тому

Який вид повістки можуть вручити після оновлення даних через “Резерв+”

До якого числа потрібно оновити дані в ТЦК і СП: які будуть наслідки, якщо проігнорувати дану вимогу
MOBILZONE3 дні тому

До якого числа потрібно оновити дані в ТЦК і СП: які будуть наслідки, якщо проігнорувати дану вимогу

Військовозобов'язаних чоловіків без військового квитка обмежать майже у всіх послугах
MOBILZONE5 днів тому

Військовозобов’язаних чоловіків без військового квитка обмежать майже у всіх послугах

Київстар несподівано знизив ціни на деякі телефонні номери
Статті1 день тому

Київстар несподівано знизив ціни на деякі телефонні номери

Nokia випустила два кнопкові телефони з камерою і автономністю до 18 днів
MOBILZONE6 днів тому

Nokia випустила два кнопкові телефони з камерою і автономністю до 18 днів

У Дії запустили новий сервіс: які послуги доступні
MOBILZONE5 днів тому

У Дії запустили новий сервіс: які послуги доступні

Чому не варто використовувати “Резерв+“ для оновлення даних
MOBILZONE3 дні тому

Чому не варто використовувати “Резерв+“ для оновлення даних

Нові правила для проходження ВЛК: що потрібно знати
MOBILZONE4 дні тому

Нові правила для проходження ВЛК: що потрібно знати

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.