Connect with us

MOBILZONE

Уже скоро ухилянтів ловити на вулиці більше буде не потрібно: в ТЦК бачитимуть все

Опубліковано

Уже скоро ухилянтів ловити на вулиці більше буде не потрібно: в ТЦК бачитимуть все

Завдяки цифровізації військового обліку у військкоматі будуть знати все про військовозобов’язаних чоловіків – тож згодом зменшиться необхідність фізично шукати ухилянтів.

З 18 травня вступить в силу навий мобілізаційний закон і запрацює електронний кабінет призовника, де знаходиться вся інформація про військовозобов’язаних чоловіків. Завдяки взаємодії державних реєстрів та системи “Оберіг” в ТЦК будуть бачити де чоловік працює, якими державними послугами він користується, а також, чи стоїть він на військовому обліку.

Тому, якщо чоловік протягом 60 днів не оновить військово облікові дані, то до нього на роботу може заїхати поліція та доставити його в ТЦК для з’ясування причин. Також чоловік фактично не зможе отримати ніяких державних послуг. Таким чином, щоб уникнути військового обліку потрібно бути повністю асоціальним і вести скритий образ життя.

Крім того, депутати 9 травня прийняли новий законопроект №10379, який збільшує штрафи для чоловіків від 17 до 25 тисяч гривень за ухилення від військового обліку. Законом дозволяється виписувати штраф чоловіку заочно. Тобто, в законі сказано, що представник ТЦК може винести ухвалу без присутності чоловіка про адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку. На сьогодні, щоб виписати штраф представник ТЦК складає протокол при присутності військовозобов’язаного і діло передається в суд. Слід зауважити, що закон вступить в силу тільки після підпису Президента України.

Таким чином, ті чоловіки, які будуть продовжувати ухилятися від військового облік, їм загрожує штраф у 17 тисяч гривень, вони будуть подані в розшук в поліцію, а також їх позбавлять права керувати автомобілем через суд.

Нагадуємо, якщо чоловік відмовиться оплачувати адміністративний штраф, то через виконавчу службу його банківські рахунки буде заблоковано, а також буде накладений арешт на майно.

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

You must be logged in to post a comment Login

Залишити коментар

MOBILZONE

Мобілізація в Україні з 1 липня: кого призиватимуть

Опубліковано

Мобілізація в Україні з 1 липня: кого призиватимуть

В Україні воєнний стан і мобілізація триває уже понад два роки. За новим законом з 18 травня почалися посилені заходи мобілізації громадян, адже багато чоловіків втратили право на відстрочку і можуть бути призвані на військову службу.

В цьому матеріалі ми розповідаємо, кого можуть мобілізувати в Україні в липні.

За заявами Міністерства оборони за останній місяць було мобілізовано більше чоловіків ніж за останні 6 місяців. Це вказує на те, що новий мобілізаційний закон працює і люди самі ідуть оновлювати дані в ТЦК, проходять ВЛК та встають на захист батьківщини.

Хто підлягає мобілізації в Україні в липні 2024

Навіть попри інтенсивне поповнення війська, багато військових все одно незадоволені як проходить мобілізація. Найбільша нестача у війську це штурмовики, які держать позиції та звільняють території від загарбників, також армії потрібні водії, зв’язківці, фахівці IT, електрики, механіки та інші.

Таким чином, мобілізації у липні підлягають наступна категорія військовозобов’язаних:

  • чоловіки від 18 до 60 років, які мають досвід військової служби і є придатними та обмежено придатними за станом здоров’я під час воєнного стану;
  • чоловіки від 25 років до 60 років(згідно з новим законом призовний вік знижено з 27 до 25 років), без досвіду військової служби та є придатними за станом здоров’я або обмежено придатними;
  • чоловіки від 18 до 60 років, яких знято і виключено з військового обліку, але визнано придатними або обмежено придатними за станом здоров’я в умовах воєнного стану на підставі рішення ЛКК (вони повинні повторно пройти медкомісію до 4 лютого 2025 року, щоб отримати статус “придатний” або “непридатний”).

За певних обставин можуть бути мобілізовані військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 25 років, особливо ті, хто пройшов строкову військову службу, офіцери запасу та ті, хто проходив військову службу в інших державах до набуття громадянства України.

Нагадаємо, що на добровільній основі вступити на військову службу можуть:

  • призовники віком від 18 до 25 років, які не мають досвіду в армії, але мають бажання служити;
  • жінки віком до 60 років, які визнанні придатні за станом здоров’я;
  • людей з інвалідністю та тих, хто отримав відстрочку від мобілізації.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Воювати повинні військові, які отримали відповідну освіту і навички: прості українці це не ухилянти

Опубліковано

Воювати повинні військові, які отримали відповідну освіту і навички: прості українці це не ухилянти

У Чернігівській області суд визнав безробітного чоловіка винним в ухиленні від призову на військову службу та присудив йому тюремний термін.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

За матеріалами справи зазначається, що чоловік у лютому пройшов ВЛК і був визнаний придатним та отримав бойову повістку, яка передбачає відправку до військової частини. Але в зазначений день збору чоловік так і не з’явився.

У суді обвинувачений частково визнав свою вину. Він зазначив, що не згоден із системою відбору на військову службу. На його думку, «воювати повинні люди з військовою освітою». Особисто він не мав бажання йти на фронт, про це він говорив працівника ТЦК. Також повідомляється, що у чоловіка не було підстав для відстрочки.

При цьому Феміда не побачила щирого каяття підсудного і тому відмовила у застосуванні умовного засудження. Натомість військовозобов’язаний виправдовував свої дії незгодою із системою відбору на військову службу та небажанням воювати, що «свідчило про усвідомлення чоловіка про наслідки, які можуть бути».

Тому в суд визнав повністю винним чоловіка і дав вирок у позбавлення волі на 3 роки. Також судом було зазначено, що дане покарання буде прикладом для інших осіб, які захочуть уникнути мобілізації.

Нагадаємо, санкції, передбачені статтею 336 Кримінального кодексу («Ухилення від військової служби під час мобілізації на особливий період») передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до п’яти років.

Також читайте:

Що криється реально за оновленням даних в ТЦК – роз’яснення адвоката.

Мобілізація жінок, які спеціальності повинні стати на військовий облік з 1 липня.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Які смартфони Xiaomi підтримують eSIM

Опубліковано

Які смартфони Xiaomi підтримують eSIM

Компанія Xiaomi, як і інші виробники мобільної техніки, повільно, але розширює асортимент своїх глобальних пристроїв, які мають підтримку технології eSIM. Це, звичайно, не найдешевші моделі, але варто очікувати, що незабаром така можливість з’явиться і в більш доступних апаратах.

Що таке eSIM?

eSIM – це, за великим рахунком, звичайна SIM-карта, яка розпаяна на системній платі смартфона, планшета чи іншого пристрою. Сам чіп має дуже компактні розміри і забезпечує роботу з усіма послугами, що надаються стільниковими операторами без будь-яких обмежень.

При цьому вже кілька років на просторах Мережі ходять чутки про те, що провідні чіпмейкери в особі Qualcomm і MediaTek планують впровадити eSIM безпосередньо у свої однокристальні системи, але цього не сталося.

Які смартфони Xiaomi підтримують eSIM?

На сьогодні компанія Xiaomi обіцяє повну підтримку eSIM для 9 своїх моделей. Йдеться про наступні апарати:

  • Xiaomi 14
  • Xiaomi 13 Pro
  • Xiaomi 13
  • Xiaomi 13 Lite
  • Xiaomi 13T Pro
  • Xiaomi 13T
  • Xiaomi 12T Pro
  • Redmi Note 13 Pro+ 5G
  • Redmi Note 13 Pro 5G

Також варто зауважити, що за межами Піднебесної можливості технології eSIM пропонують і розумний годинник Xiaomi Watch 2 Pro, але, на жаль, не всіма операторами вони не підтримуються.

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.