Connect with us

MOBILZONE

Биті автомобілі зі США розмитнюватимуть у Дії як не биті

Опубліковано

Биті автомобілі зі США розмитнюватимуть у Дії як не биті

Адвокат Іван Казачук розповів, що у мобільному додатку “Дія” биті автомобілі зі США будуть розмитнювати, як не биті.

Щороку з США в Україну завозять десятки тисяч вживаних автомобілів. Українці часто купують вживані автомобілі на онлайн-аукціонах у США, а потім ремонтують їх в Україні.

Навіщо їм це робити, коли машину доведеться довго чекати, щоб її відправили зі США до Європи контейнеровозом, а потім ще й потрібно буде її ремонтувати? На це питання є декілька відповідей:

  • можна купити модель, яка не продається в Європі;
  • ви можете придбати автомобіль з кращими комплектаціями, ніж європейська версія;
  • можна купити машину з невеликими пошкодженнями тощо.

Очікується, що у 2024 році в мобільному додатку «Дія» з’явиться можливість розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації. Але при необхідності автомобіль, як і раніше, можна буде розмитнити на митному пункті. Кому, як зручніше. Про це йдеться у законопроєкті No10380, прийнятому народними депутатами Верховної Ради 24 квітня 2024 року.

Відповідно до законопроєкту No10380, під час розмитнення автомобіля на іноземній реєстрації через додаток «Дія», для визначення його митної вартості виходитимуть із ціни нового автомобіля відповідної моделі з урахуванням коефіцієнта віку. Наприклад, для автомобіля до 1 року, коефіцієнт віку складе 0,95, для автомобіля віком 2 років – 0,7, а для автомобілів у віці 10 років – 0,21.

З’явиться електронна база для коригування митної вартості автомобілів. У ній буде інформація про митну вартість нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, двигуна, виду палива.

Адвокат Іван Казачук розповів, що розмитнення через додаток «Дія» не передбачає таке поняття, як “биті”. Вочевидь, це означає, що через «Дію» вартість розмитнення зі США буде вищою, ніж на митниці. Час покаже.

Технічно розмитнення авто через «Дію» готове. Наразі це питання залишається в руках нардепів, які мають розглянути законопроєкті No10380 у другому читанні.

Також читайте:

Українцям за кордоном призупинили обмін та продовження посвідчень водія.

Онлайн-банк monobank на початку квітня оновив дизайн і почав тестувати Expirenza 2.0

Facebook Comments
Читати далі
Коментувати

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

MOBILZONE

Банки знову “закрутять гайки” українцям: ліміти на перекази уріжуть вже з 1 червня

Опубліковано

Банки знову “закрутять гайки” українцям: ліміти на перекази уріжуть вже з 1 червня

Вже з 1 червня 2025 року українські банки почнуть діяти за новими правилами — ліміти на грошові перекази будуть зменшені. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на меморандум банків, підписаний у грудні 2024 року.

Що зміниться?

Для клієнтів із середнім і низьким рівнем ризику ліміт на перекази зменшиться зі 150 тис. грн до 100 тис. грн на місяць. Зміни торкнуться як карткових переказів, так і операцій через рахунки IBAN.

За словами представників банківського сектору, нові обмеження впроваджуються згідно з раніше погодженим графіком, і масового відтоку клієнтів не зафіксовано.

Для кого діятимуть обмеження?

  • Клієнти з високим ризиком: ліміт залишиться на рівні 50 тис. грн/міс.
  • Клієнти без підтверджених доходів: максимум три рахунки в одній валюті
  • Винятки: клієнти з документальним підтвердженням доходів (зарплатні, соціальні, підприємницькі) — без обмежень

Які документи приймаються?

Щоб перевищити встановлений ліміт, потрібно надати один або кілька таких документів:

  • Довідки ОК5 та ОК7
  • Податкова декларація
  • Зарплатна відомість
  • Виплати від державних органів
  • Підтвердження доходів членів сім’ї
  • Довідка про волонтерську діяльність

Нагадаємо, попередні ліміти на перекази були введені НБУ ще 1 жовтня 2024 року і діяли до квітня 2025-го, після чого були замінені домовленістю найбільших банків країни.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

Опубліковано

ПриватБанк дозволив купувати eSIM Kyivstar та lifecell просто в Приват24

ПриватБанк запустив нову зручну послугу в мобільному додатку Приват24 — тепер клієнти можуть придбати eSIM від мобільних операторів Kyivstar та lifecell безпосередньо у застосунку.

Цифрову SIM-карту можна активувати всього за кілька хвилин. Для цього потрібно:

  • зайти в сервіс eSIM у Приват24;
  • обрати оператора та тариф;
  • оплатити покупку карткою;
  • отримати QR-код для активації на смартфоні.

eSIM — це віртуальна SIM-карта, яка не потребує фізичного носія. Вона вбудовується в пристрій і активується програмно. Такий формат дозволяє використовувати до п’яти eSIM на одному телефоні, поєднувати цифрові та фізичні картки, а також підвищує рівень безпеки: у разі втрати пристрою SIM-карту неможливо витягти або підмінити.

За даними банку, послуга стала доступною понад 13,5 млн користувачів Приват24.

Facebook Comments
Читати далі

MOBILZONE

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Опубліковано

Мобілізація студентів улітку: чи можуть вручити повістку тим, хто навчається

Право на відстрочку від мобілізації мають лише ті студенти, які навчаються на денній або дуальній формі. Відстрочка діє протягом усього періоду навчання – до моменту отримання диплома. Якщо військовозобов’язаний має підтвердження, що є студентом, аспірантом або докторантом денної чи дуальної форми, йому надається відстрочка.

Мобілізувати можуть під час так званих «перехідних» періодів між етапами навчання, наприклад, між закінченням коледжу та вступом до університету, після завершення бакалаврату до вступу в магістратуру, або перед вступом до аспірантури чи докторантури.

Зазвичай диплом бакалавра студенти отримують наприкінці червня – на початку липня, а наказ про зарахування до магістратури набуває чинності у вересні. Тобто в період із липня до вересня студент формально не має підстав для відстрочки.

Також вручити повістку студенту  можуть у разі відрахування. Якщо студент ще не відрахований і немає відповідного наказу, він зберігає право на відстрочку. Після офіційного відрахування людина втрачає статус студента й може бути мобілізованою.

Також слід зазначити, що законом не заборонено вручати повістки студентам ВНЗ та коледжів. У деяких випадках, якщо студент покаже студентський квиток, працівники військкомату можуть утриматися від вручення повістки, але це не гарантія.

Що робити, якщо повістку вже вручили студенту

Якщо студенту або аспіранту вручили повістку до ТЦК, її не можна ігнорувати. Необхідно обов’язково з’явитися за викликом та надати чинні документи, які підтверджують навчання на денній формі. При цьому слід посилатися на пункт 1 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Facebook Comments
Читати далі
Advertisement

В тренді

© 2018-2020 TehnoFan.com Всі права захищені Всі права на матеріали, які містить цей сайт, належать редакції і охороняються відповідно до законодавства України. Використання матеріалів, опублікованих на сайті допускається тільки за умови прямого гіперпосилання на сторінку, з якої матеріал запозичений. Гіперпосилання має розміщуватися безпосередньо в тексті, якому використанні матеріалів і сайту, до або після цитованого блоку.